Колко сирене е "безопасно" ?

  • 753
  • 11
Ема много обича сирене и на всяко ядене иска сирене. Каквото и да и дадем, все иска и сиренце.
От една страна това ме радва, защото е полезно, но от друга се чудя има ли някакво количество ,което да не трябва да превишаваме? Т.е. освен положителните характеристики, може ли да има и отрицателен ефект сиренето? newsm78
Виж целия пост
# 1
Давай колкото си иска детето, няма проблем. Може да е нужда на организма някаква. Щом иска - нека яде. Като се насити, сама ще се откаже.

Моята племенница така на 2 годинки ядеше лук. Големи количества суров лук  Shocked
Виж целия пост
# 2
Давай колкото си иска детето, няма проблем. Може да е нужда на организма някаква. Щом иска - нека яде. Като се насити, сама ще се откаже.

Shocked
И аз съм на същото мнение.
Виж целия пост
# 3
Но дали няма опасност от пренасищане на организма и поява на алергия...
Виж целия пост
# 4
Не съм чувала за опасни количества сирене.
Щом иска - давай! Peace
А алергиите не се получават от пренасищане на организма ...
Виж целия пост
# 5
И ние сме като вас. Моето момиченце (1 г. и 5 м.) обожава сиренето и кашкавала. Като отказва да яде друго (защото е много злояда) така се лъжем. Слагам й в чиниика сирене или кашкавал и като си похапва между другото изяжда и основното ядене. Но никога не ми е хрумвало че по-голямо количество може да й навреди.  newsm78 Нали обезсолявам сиренето.
Ще ми е интересно дали някоя мама знае нещо по въпроса.
Виж целия пост
# 6
Аз също не мисля че ще изяде чак толкова ,че да и навреди,но ми е интересно с месната храна предлагаш ли сирене?При Тери проблема е същия с неяденето и все иска сирене и кашкавал,но когато е месна храната не ги вадя въобще,защото съм чела че по-трудно се усвоява месото когато се консумира заедно с мляко.Тогава вадя маслини,авокадо.... и хляб разбира се ,защото е другата любима храна.
Виж целия пост
# 7
Но дали няма опасност от пренасищане на организма и поява на алергия...


Има опасност от пренасищане ако е бебе, ама като гледам вече сте големи.



...
А алергиите не се получават от пренасищане на организма ...



 Peace
Виж целия пост
# 8
Не съм чувала за опасни количества сирене.
Щом иска - давай! Peace
Това е и моето мнение Peace
Виж целия пост
# 9
Давай и колкото иска.Моята дъщеря се тъпче постоянно с кашкавал,никога не съм я ограничавала.
Виж целия пост
# 10
Трябва да си призная че не съм се замисляла дали може да се дава сирене с месната храна.  Embarassed
Давам винаги, когато си поиска.
Струва ми се че го харесва най-вече защото може да си го яде сама (а сега сме точна в този период, когато всичко иска да яде сама).
Виж целия пост
# 11
Това пък никога не ми е хрумвало- безопасно или опасно количество сирене... Дъщеря ми също е голяма фенка на сиренето, случвало се е в магазина да й чупя директно от буцата, щото няма търпение да се приберем  Crazy Винаги съм й давала да яде, колкото поиска. Не може да изяде повече от стотина грама...
А относно това дали се дава с месо или не, също никога не съм се замисляла. Прекаленото умуване води до алергии, не нещо друго  Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия