Детски храни в микровълнова?

  • 1 482
  • 35
Здравейте. Това, което ме провокира да пусна тази тема, е днешното предаване на Иван Звездев. За пореден път готвиха бебешка храна и изрично споменаха (не знам коя му беше гостенката, но изглеждаше веща) да не се готви в микровълнова фурна, защото не е доказано, че няма канцерогенен ефект върху организма на детето. Само това ми трябваше да чуя! Аз откакто готвя на сина ми, само в MWO готвя, защото става страшно бързо и се пести енергия. А и като беше по-малък, там топлех водата за АМ, а и досега там му преварявам водата за пиене и АМ.
Та въпросът ми е вие готвите ли в микровълнова на вашите деца и какво мислите по този въпрос?
Виж целия пост
# 1
Не готвя в МВ, защото не е вкусно  Peace
Виж целия пост
# 2
Не мога да кажа, че чак готвя в МВ, но я ползвам всекидневно за претопляне на вода, храна..
Чела съм различни теории по въпроса, дали е вредна или не микровълновата фурна и съм привърженик на тезата, че ако се изчака 5 минутки храната и водата са абсолютно безвредни, както за детето ми, така и за цялото семейство.
Виж целия пост
# 3
Аз също използвам МВ за притопляне, но все се стахувам от нея. Ако някой има доказателства, че не вреди нека сподели. Ще ми падне камък от сърцето, че удобството си е голямо. newsm78
Виж целия пост
# 4
Аз не я използвам за готвене, но претоплям храната в нея и нашата и на децата още от бебета.
Преди време се рових доста в мрежата и не открих нищо което да доказва тези за мен "бабини деветини"!
Микровълновите са открити преди доста години и има вече поколения отрасли с тях, ако имаше нещо то със сигурност щеше да излезе на яве.
Така че, струва ми се смешно и подобно на страховете от GSM-ите.
Виж целия пост
# 5
 Аз също я използвам само да претопляне, никога не съм готвила с нея. Нямам представа дали е по-вредна от останалите неща, напр. компютри, мобилни телефони и т.н.
Виж целия пост
# 6
И аз гледах предаването.Но и аз не готвя в нея,само претоплям.
Виж целия пост
# 7
Не готвя в нея,но претоплям доста неща и за нас и за Тери.
Виж целия пост
# 8
И аз мярнах предаването. Доколкото чух като основен минус тя изтъкна това, че МВ не затопля равномерно и е възможно бебето да се изгори с храната или пък да остане студена. Това си е напълно реално, и аз винаги разбърквам добре, независимо дали е за детето или за нас. И доста я ползвам - и за претопляне, и за готвене!  Peace Просто е удобно. Например вчера варих макарони - цял пакет беше готов за 10 минути! А иначе двойно повече време трябва само да заври водата на котлона.  Peace Не смятам да се отказвам от това удобство.
Виж целия пост
# 9
Аз не я използвам за готвене, но претоплям храната в нея и нашата и на децата още от бебета.
Преди време се рових доста в мрежата и не открих нищо което да доказва тези за мен "бабини деветини"!
Микровълновите са открити преди доста години и има вече поколения отрасли с тях, ако имаше нещо то със сигурност щеше да излезе на яве.
Така че, струва ми се смешно и подобно на страховете от GSM-ите.


Това е и моето мнение.
Основно за притопляне я ползвам, но грис, овесени ядки и др. подобни правя там  Peace
Виж целия пост
# 10
В началото съм заварявала вода за малкия. После полека почнах и да готвя. Чувала съм, че някои казват че е вредно, но никъде не съм чела нещо достоверно. Имам малки притеснения, но я ползвам ежедневно за затопляне на млякото и сока на детето, както и за кафе, чай, крем и т.н.
Виж целия пост
# 11
нямам микровълнова фурна, не искам и да имам
още докато бях студентка /тогава имах/ преподавателката ни по физика ни проми мозъците за много неща

това спрях да ползвам МВ и да слушам дискмен по цял ден

имам бързо загряващи котлони, каквито сигурно всички имате, така, че не изпитвам нужда от още една непотребна вещ. За мен са вредни, знам че въпросът е спорен, но все пак.....
Виж целия пост
# 12
Аз не готвя но претоплям всичко и за големи и за малки.
Виж целия пост
# 13
Всеки ден я ползвам, но не готвя, а само претоплям. Супер удобно ми е. Не бих се отказала от нея.  Peace
Преди няколко години имахме съседи - немско семейство. Те бяха категорично против микровълновата, но отвреме-навреме идваха при нас да им правим пуканки.  Mr. Green
Виж целия пост
# 14
Аз също я ползвам  доста често,понеже всичко става много бързо,....много често  правя макарони,картофено пюре....а и всеки сам си решава Simple Smile.... Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия