Шампоан за мазна коса

  • 10 804
  • 36
Препоръчайте ми ефективен шампоан за мазна коса. От кой сте най- доволни?
Виж целия пост
# 1
Доволна съм от Елсев - за мазна коса. Мирише приятно и освежава. От серията има балсам, които прави косата много лъскава и мека. Иначе наскоро използвах и такъв на Тимотей, с екстракт от грозде и лимон май беше - не е лош, но изсушава косата и задължително трябва да ползваш хубав балсам. Peace
Виж целия пост
# 2
Schwarzkopf DEEP CLEANSING EXPERT. Това е дълбоко почистващ шампоан за мазна коса. Ползвам го по-малко от месец. Определено виждам разлика и то не малка. Преди си миех косата през ден, а сега започнах да я мия през 2 дни. Надявам се, че ще разредя още миенето на косата.
Виж целия пост
# 3
Забравих да кажа, че си го поръчах при моята фризьорка. Не се продава по магазините.
Виж целия пост
# 4
Марката е DUCRAY а шампоана се казва Sabal- това ме оправи мене вече година не ми е мазна косата и то само след десетина измивания.
Виж целия пост
# 5
Revlon  от Бонжур
Виж целия пост
# 6
мазна коса не се мие с шампоан за мазна коса... колкото и да е странно
тези шампоани са много агресивни
аз си оправих проблема с бабешки маски, а шампоан ползвам какъвто искам, за руса коса, за блясък, за обем... според настроението ми в момента, избор поне има голям
преди ми се налагаше да си мия косата всеки ден
сега мога и през 3 дена, но ефекта го постигнах, след като спрях да ползвам шампоани за мазна коса!
Виж целия пост
# 7
мазна коса не се мие с шампоан за мазна коса... колкото и да е странно
тези шампоани са много агресивни
аз си оправих проблема с бабешки маски, а шампоан ползвам какъвто искам, за руса коса, за блясък, за обем... според настроението ми в момента, избор поне има голям
преди ми се налагаше да си мия косата всеки ден
сега мога и през 3 дена, но ефекта го постигнах, след като спрях да ползвам шампоани за мазна коса!

Какви са тези "Бабешки маски"? Аз ли не разбрах нещо.  Embarassed newsm78
Виж целия пост
# 8
мазна коса не се мие с шампоан за мазна коса... колкото и да е странно
тези шампоани са много агресивни
аз си оправих проблема с бабешки маски, а шампоан ползвам какъвто искам, за руса коса, за блясък, за обем... според настроението ми в момента, избор поне има голям
преди ми се налагаше да си мия косата всеки ден
сега мога и през 3 дена, но ефекта го постигнах, след като спрях да ползвам шампоани за мазна коса!
При всеки е различно, не е така! И аз съм ползвала шампоани, които не са за мазна коса и от тях ми ставаше още по мазна, ама много мазна! От няколко години ползвам VICHY за мазна коса и съм изключително доволна! Открих го случайно и от тогава съм с него!
Виж целия пост
# 9
Оф, и аз имам същия проблем .. мия косата през ден, а като ходех на работа всеки ден ..
Моята е и с тънък косъм и много мека, та ми трябва някой който да не я сплесква, а да й придава обем ..
Незнам дали има шампоан вече който не съм ползвала ... и на никой немога да се спра ..
Ще следя темата и ще пробвам този - онзи, дано намеря и моя шампоан между тях ..  Peace

Виж целия пост
# 10
Ама направете разликата между шампоаните за мазна коса-Пантен, Хед енд Шоудърс, Хербал Есенсис,Нивеа и разни други на които пише че са за мазна коса наистина са агресивни и от тях и аз смятам че положението става по-зле,но в тях няма нищо по-особенно,нямат актвни лечебни съставки,наистина просто мият. Но шампоани от  аптеката от рода на Дюкре, Рене Фюртерер, Виши, Авен, ЛаРош, Клоран са на съвсем друго ниво-те претендират не че мият по-силно а че са регулиращи така че ще се излекуваш от мазната коса,всеки един от тях има активна съставка която се бори със свръхомазняването.
Виж целия пост
# 11
Ама направете разликата между шампоаните за мазна коса-Пантен, Хед енд Шоудърс, Хербал Есенсис,Нивеа и разни други на които пише че са за мазна коса наистина са агресивни и от тях и аз смятам че положението става по-зле,но в тях няма нищо по-особенно,нямат актвни лечебни съставки,наистина просто мият. Но шампоани от  аптеката от рода на Дюкре, Рене Фюртерер, Виши, Авен, ЛаРош, Клоран са на съвсем друго ниво-те претендират не че мият по-силно а че са регулиращи така че ще се излекуваш от мазната коса,всеки един от тях има активна съставка която се бори със свръхомазняването.
А омазняването не идва ли като следствие от хормонален дисбаланс??   newsm78  Всички сериозни материали,които съм чела на тази тема,наблягат на коренна промяна в хранителния режим също.Шампоаните не елиминират причината за мазна коса,а последствията.
Виж целия пост
# 12
 Так и не разбрах каква е бабешката маска!
GreenApple, би ли споделила!
 
Виж целия пост
# 13
А омазняването не идва ли като следствие от хормонален дисбаланс??   newsm78  Всички сериозни материали,които съм чела на тази тема,наблягат на коренна промяна в хранителния режим също.Шампоаните не елиминират причината за мазна коса,а последствията.

Да разбира се хормоналния дисбаланс една от причините които могат да предизвикат мазната коса и кожа но не всички хора с мазна коса имат проблеми с хормоните и тогава нито един шампоан или крем не би помогнал. При един хормонален проблем ще има и други много по-сериозни последствия от мазна коса.
Най-често при повечето хора по-обилното омазняване се дължи на агресивно третиране на косата-в това число агресивни шампоани,къдрене,боядисване и се получава една локална кожна реакция на свръх омазняване като защитна реакция на кожата. Поне това е лично мое мнение.
Виж целия пост
# 14
 А наследствения фактор при вас няма ли го? Защото при мен е на лице, баща ми е с мазна коса, аз също, с каквото и да я мия, не съм видяла ефект.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия