Висок пролактин???

  • 12 227
  • 21
Здравейте, момичета.Знае ли някой дали при начална бременност /2-3 седмица/ нивото на пролактина се повишава
Виж целия пост
# 1
аз не знам дали се повишава в началото на бременноста, но при мен и преди и след 2 раждания нивото е било високо. доколкото знам трудно се забременява с висок пролактин. но щом вече е налице, какво те притеснява ? ще се изследваш след раждане и като спреш да кърмиш. наистина е много чувствителен този хормон и трябва през определен период от време да се изследваш.
Виж целия пост
# 2
Ако стоиностите на пролактина са били нормални преди да zабременее6 е нормално да се увели4ат до 10 пати по време на бременност. Аz бях с пролактин 42 в 12 седмица, но преди да zабременея вzемах Достинекс, zастото имах zави6ени стоиности. За стоиности в напреднала бременност не мога да ти кажа ни6то, zа6тото zагубих бебето.   Cry

Виж целия пост
# 3
Здравей! И аз съм чувала, че при бременност пролактина се увеличава много, което се счита за нормално в тази ситуация. По-лошото е да си с висок пролактин и да няма на лице бременност ....
Виж целия пост
# 4
Та значи от пролактин нарастват гърдите и напрежението идва от тях? Има ли някаква нормална причина в цикъл без оплождане/бременност пролактина да расте? Тук разбира се изключвам емоционалното състояние и секса, а и те без това внасят малка разлика. Говорим си за сериозна такава?
Виж целия пост
# 5
Та значи от пролактин нарастват гърдите и напрежението идва от тях? Има ли някаква нормална причина в цикъл без оплождане/бременност пролактина да расте? Тук разбира се изключвам емоционалното състояние и секса, а и те без това внасят малка разлика. Говорим си за сериозна такава?

Ами при мен причината е пикоаденом на хипофиzата. Ендокринологът ми ме убеди, че нормална причина няма освен когато се кърми и по време на бременността. И че просто ей така не може да е.
Виж целия пост
# 6
Благодаря ти за отговора и дано при теб проблемът се разреши бързо и скоро, ако го имаш в момента.  thumbsup
Виж целия пост
# 7
След раждането имах висок пролактин, пих хапчета и влезе в норма. Но така и не спря изтичането на капчици течност от гърдите  ми и до ден днешен. изследвах си преди време пролактина и си беше в норма и пак така. Тогава ми казаха, че това било нормално. Но сега като работим за второ бебе...не знам дали би могло това да бъде проблем за забременяване.  newsm78
Виж целия пост
# 8
Здравейте аз съм също много разтревожена защото преди 2 дни си напрах кръвни изследвания и ми показаха много високо ниво на ПРОЛАКТИН ,а по-точно 1200!!! Аз също съм си запазила час при лекар по вътрещни болести ,но той е чак във вторник.Ако можете да ме успокоите че нещата ще се оправят ще сам ви много благодарна ,защото съм адски притеснена а виждам че доста от вас във форума са преживяли подобно нещо.Моля ви кажете ми че се лекува и че ще мога да имам деца след лечението!!!Ако някой знае нещо моля пишете.
Виж целия пост
# 9
mili4kooo, не ти трябва лекар по вътреШни болести, а добър ендокринолог. Трябва да си направиШ ЯМР, zа да се иzключи наличието на аденом.

Не се притеснявай, има няколко вида хапчета, които понижават пролактина, но е важно да се zнае има или няма аденом.

Виж и таzи тема

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=236807.0
Виж целия пост
# 10
Здравейте момичета!!!
Имам един въпрос и ще съм много благодарна ако някой ми отговори.Може ли фиброаденома , който имам на гърдата да е причина за високия ми пролактин / 498 В горните граници е /???.Пих бромокриптин седем месеца и го свалих на 48 и забременях но абортирах първия път на 36- ден , а втория път на 23- я ден.
Сега ми предстои инвитро и се притеснявам !!!!
Виж целия пост
# 11
klem4e правила ли си генетични и имунологични изследвания, установена ли е причината за абортите?
Виж целия пост
# 12
Доколкото знам повишения пролактин се свързва с аденом на хипофизата...
А колкото до абортите-едва ли високият пролактин е причина за тях (когато е повишен той пречи на овулацията). Наистина е уместно да се консултираш със специалист и да обсъдите възможността за имунологични и генетични изследвания (които би било добре да направиш преди инвитрото). Понякога един от симптомите при аденом на гърдата е секрецията, която се обуславя от високият пролактин. В такъв случай се препоръчва бромокриптин (когато се изключи вероятността от аденом на хипофизата).
Виж целия пост
# 13
 smile3521 newsm51Благодаря за отговора!
Виж целия пост
# 14
Здравейте, момичета.Знае ли някой дали при начална бременност /2-3 седмица/ нивото на пролактина се повишава

Не! Нетрябва да е завишен в първите седмици! Пролактина се завишава след 3-4 месец. Потърси ендокринолог.
Високия пролактин, независимо дали има тумор или не, пречи на забременяването. А при висок пролактин и бременност (това е в случаите на пролактиномия) има голяма вероятност да се загуби бебето. За това до влизането в седмия месец се пие бромокриптин/парлодел.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия