Първата думичка...

  • 1 724
  • 59
Коя беше първата думичка, която казаха дечицата ви? А на каква възраст бяха?
Знам, че преди време имаше подобна тема, но от тогава мина доста врема, а има и много нови бебоци.
Моята дъщеря каза първо БАБА  Mr. Green А сина ми още нищо не е казал само гугу.
Виж целия пост
# 1
Малката веднъж съвсем случайно докато плачеше каза "мама", после още няколко пъти се случи.Но отскоро започна повече да "бърбори" и първо започна да вика "баба - баба" и досега го повтаря, а мама не я чувам да казва.Знам ли коя от двете да считам, че й  е първата думичка  Crossing Arms
Виж целия пост
# 2
Беше на около 7 месеца и първата му думичка беше "баба", седмица след това каза и "мама" Heart Eyes
Виж целия пост
# 3
На месец и половина каза Гугъл  Mr. Green от рано се ориентира детето към нета.
Виж целия пост
# 4
На месец и половина каза Гугъл  Mr. Green от рано се ориентира детето към нета.
Joy
На мен ще ми е интересно да 4уя коя е била първата смислена думи4ка,в смисъл казана неслу4айно и с вложен смисъл в нея,защото моя син доста неща казва,но ми се струва,4е са слу4айно уцелени думи Mr. Green
Виж целия пост
# 5
И на Калина първата й дума е БАБА /ако може да се счита за дума ба-ба-ба и абаба, а понякога звучи като ало, бабооо  Mr. Green/, но за нещо смислено има да почакам...  Crossing Arms Явно на повечето дребни това им е най-лесно...
Виж целия пост
# 6
Първата думичка беше дяди а около седмица след това каза тати и тате.Беше на около 5 месеца и половина
[/quote]
[На мен ще ми е интересно да 4уя коя е била първата смислена думи4ка,в смисъл казана неслу4айно и с вложен смисъл в нея,защото моя син доста неща казва,но ми се струва,4е са слу4айно уцелени думи Mr. Green
Първато осмислена думичка беше мама, бях излязла от стаята и Сияна започна да вика мама, мама.Като влязох се успокои.
Виж целия пост
# 7
Хмммм  newsm78, дали мама или баба незнам, много ги смесваше, но беше на 7-8 месеца.
Виж целия пост
# 8
И на Тери първата думичка беше БАБА в края на 7я месец.
Виж целия пост
# 9
Ние си чакаме първата смислена думичка  Heart Eyes
Иначе като плаче и вика "ма" докато я гушна да се успокои  Crazy
Виж целия пост
# 10
Определено първата дума, в която вложи смисъл беше АЛО. А ба-ба, ма-ма, та-та, га-га и разни други ги повтаря от двумесечна.
Виж целия пост
# 11
Почти всички деца започват с БА - БА , като разбира се не значи , че викат баба си  Laughing Лекари са ми обеснявали , че просто това са най лесните срички за тях ... Не знам така ли е наистина  Rolling Eyes Но като не броя бабкането на синът ми , първата му дума беше ПУМБА , беше на около 7 - 8 месеца ... И до днес си я употребява , дори нарича люлката така ... но какво всъщност значи ...  Laughing не знам !
Виж целия пост
# 12
ам-ам
казва го съвсем съзнателно от 10-11 месец и се отнася за храна и сок. преди това мълчеше, ревеше и гледаше сърдито и криво.
все още нищо друго не казва, но поне стана лъчезарно дете.
изключвам звукоподражателните звуци, които бележат животни и каквото там още си е харесала.
Виж целия пост
# 13
Първата дума която каза беше мама на 7-8 месеца
Виж целия пост
# 14
На 6 месеца-"тата".
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия