Въпрос за тоалета на бебето

  • 1 584
  • 42
Здравейте мамчета, имам един въпрос относно тоалета на бебчето. Моя приятелка,която има бебе ми каза, че след всяко къпане като го подсуши с хавлийката, му маже телцето newsm78е и по-точно гънките с физиологичен разтвор. Това трябва ли да се прави? След баня не се ли намазва с преварен зехтин или бебешко олио???
Виж целия пост
# 1
Именно,целта е да се омазни телцето което няма още развит за това механизъм.А относно физиологичния серум-нали бебо е изкъпан,какво ще му почиства още newsm78
Виж целия пост
# 2
 Ами и аз това се чудя newsm78, затова ми стана много странно и реших да ви попитам
Виж целия пост
# 3
Ааааа, това за физиологичния разтвор не съм го чувала  newsm78
Виж целия пост
# 4
Това с физиологичния разтвор ми звучи все едно след къпане да го подсушиш и после пак да го намокриш #Crazy Много странно. Но то пък колкото бебета - толкова майки. А колкото майки, толкова щуротии могат да се чуят. Моята свекърва например ми пропищяваше ушите да съм слагала сол във водата за къпане! Е, не сложих, ама това след един луд скандал.

А пък имаше и една смешна тема, една баба дала съвета да се вади бебето от водата за вратлето, за да станело по-хубаво Joy

Мажи си го с олио или със зехтин и не се притеснявай.
Виж целия пост
# 5
Това го чувам за първи път и ми е много странно защо го прави Rolling Eyes Тя обясни ли ти защо го маже с физиологичен разтвор?
Виж целия пост
# 6
Не, не ми каза, обясни ми, че набляга на гънките , но с едно памуче минава и цялото телце
Виж целия пост
# 7
И аз за първи път чувам за такава процедура. Може би приятелката ти иска бебко да е прекалено стерилно почистен, знам ли. Не мисля, че е нужен физиологичния разтвор след баня. Аз го слагам единствено в нослето, когато е запушено. Иначе след баня мажа бебка с бебешко мляко (олиото ми е прекалено мазно и гадно за пипане).
Виж целия пост
# 8
Ааааа, това за физиологичния разтвор не съм го чувала  newsm78
И аз.
Виж целия пост
# 9
Мазане с физиологичен разтвор е равно на сол във водата.

Не е добре за кожата именно на тези нежни места...
Виж целия пост
# 10
Мазане с физиологичен разтвор е равно на сол във водата.

Не е добре за кожата именно на тези нежни места...

Така е ...  Rolling Eyes Нещо се е объркала приятелката ти . Дано да слезе на земята !
Виж целия пост
# 11
Не виждам никакъв смисъл в това.
Виж целия пост
# 12
Мазането с физиологичен разтвор е безмислено, според мен. А аз мажа бебчо от първия ден с лосион, защото педиатърката каза, че олиото е прекалено мазно и кожата му не могла да диша  Peace
Виж целия пост
# 13
Според мен мазането с бебешко олио е напълно достатъчно.
Виж целия пост
# 14
Ние мажехме само с бебешко олио.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия