записване на новородено с 1 родител в чужбина

  • 667
  • 6
Здравейте,
предстои ми раждане през април живот и здраве  Praynig но таткото е в чужбина, как става записването на бебока и издаването на акт за раждане, питам защото си спомням че когато баткото се роди тати ходи по тези институции а и двамата си бехмя тук, за разлика от сега. Имаме брак с татито от 11 години.
Благодаря Ви предварително   bouquet
Виж целия пост
# 1
Мисля, че на този въпрос ще ти отговорят по-точно майките в БГ. По принцип мисля, че няма проблем и друг роднина да отиде да запише детето, то автоматично се признава от бащата след като имате брак, това че бащата не присъства не е фактор( освен ако той не иска да го признае, а вашия случай не е такъв). И все пак питай в "Бъдещи и настоящи майки".  Peace
Виж целия пост
# 2
Раждах в БГ през ноември . Таткото не беше наоколо и реших да записаша бебето на мое име. Сега съм супер доволна, защото вси4ки документи извадих много безпроблемно. Върхът беше 4е му издадоха US паспорт за 11 дни.Цялото вадене на документи беше песен.
Бащата трябва да прати нотаризирано сьгласие 4е дава името си- това е ако не си омьжена. Ако си, някоя друга мама да се изкаже. Peace
Виж целия пост
# 3
Като имате брак, не вярвам да има проблем
със записването. Оставяш бебока на бабите,
и хукваш по общини. Леко раждане!
Виж целия пост
# 4
благодаря... ще пробвам в "Бъдещи и настоящи майки"Hug
Виж целия пост
# 5
  С акта за сключен граждански брак,няма да имаш проблем за издаване на акт за раждане на детето,но ако искаш да му правиш паспорт ще трябва пълномощно от отсъстващия родител. Аз родих миналото лято и съпругът ми беше в чужбина и не съм имала проблеми.
Виж целия пост
# 6
Здравей.След като имаш брак,а мъжът ти го няма може и някой друг да ти запише бебчето.А също така може и по служебен път да ти донесат акта за раждане,така беше в моя случай.Майка ми записа бебчо,а от съвета по служебен път ми пратиха акта за раждане.Дано съм ти помогнала чао
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия