karmene i vrashtane na rabota????

  • 458
  • 7
zdraveite,
bebcho e veche na 2 meseca i do sega se karmim uspeshno na poiskvane.
Toi e mnogo privarzan kam cicata - tova mu e i hranata, i uspokoenieto, i lekarstvoto protiv koliki, i voda, i biba, i prispivatelno .....s dve dumi denem i noshtem mira njmam ot nego.

Naposledak sarceto mi e svito, zashtoto sled mesec trjbva da se vrashtam na rabota. Napravo sam uzasena ot tozi fakt - ne samo, che shte trjbva da preodolej instinkta si i da ostavjm bebcho benem, no i trjbva da resha problema s karmeneto - toest do togava trjbva da se e nauchil da jde denem ot shishe (sutrin, vecher i noshtem iskam da prodalza da go karmj). Pravih njkakvi opita da zamestj edno jdene s AM - no mi beshe kategorichno otkazano s rev i trashkane.

Kakvo da pravj? Kak da postapj s bebcho?
A s moite gardi, koito sigurno zverski shte se prepalvat prez denj (imam mnogo mljko)?
Dali e vazmozno vaobshte da ustanovj takav rezim - da spra da karmj mezdu +/- 8.00 i 16.30 chasa denem i da karmj prez ostanaloto vreme?

Pomognete!

Виж целия пост
# 1
Освен да си носиш помпата за кърма с теб иначе ще полудееш цял ден да ти се пълнят гърдите, то ще те боли, изобщо чудо ще е. И сутрин преди да излезеш хубаво да се изцеждаш и да оставяш на бебчо за едно две хранения през деня. Аз така правя като ми се налага да излизам, но все пак за цял работен ден досега не съм го оставяла, незнам. Ако спрат да се изпразват гърдите, ще намалее и кърмата, което няма да е хубаво. Може би трябва да се посъвтваш със специалисти, защото едва ли си първия случай такъв. Пожелавам ти успех!
Виж целия пост
# 2
Имаш два варианта: или да се изцеждаш през деня и да му оставяш кърма за следващия ден; или постепенно да замениш дневните хранения с АМ, пък през останалото време да кърмиш /по този начин кърмата ще ти намалее/. Моят син беше на 6 месеца когато почнах работа и вече го бях захранила с плодово и зеленчуково пюре.
Виж целия пост
# 3
Добре, де, а не може ли да погледнеш от друга страна на нещата? В момента бебето ти се нуждае изключително от теб.
Защо е толкова наложително да се върнеш на работа и да оставиш двумесечното си бебе без теб и почти без кърмене? Ти сама ли си го решила? Все пак по закон ти се дава право на отпуск точно за отглеждане на детето ти, и то до навършване на 2 години, а не на 2 месеца!? Наистина ли не можеш да си го гледаш още малко? Изобщо, ако имаш проблем, не можеш ли да го премахнеш?
Пиши повече.
Виж целия пост
# 4
Аз се върнах на работа когато бебочко беше на 2 седмици. Денем цедях в началото поне по 4 пъти. Няма как - просто отсега говори с шефовете си да ти осигурят хладилник евентуално и си купи хубава помпа. Няма смисъл да опитваш с шишето преди първия работен ден - този който ще го гледа ще му го даде когато теб те няма. Ако имаш много кърма започни отсега да цедиш по малко и да замразявах  - тези запаси може да се окажат безценни по-късно. Хем и ще свикнеш с помпата /не е много лесно да се научиш да предизвикваш рефлекса, когато наоколо няма бебе/ Аз цедях 11 месеца, въпреки, че бебето ми категорично отказа да се храни денем. Седеше си 10те часа през които бяхме разделени без да пие нищо и си чакаше мама. Суче и до ден днешен предимно нощем докато спи. Захраних го на 7 месеца - все още го захранвам и сме стигнали великото количество от 50 милилитра твърда храна денем  ooooh! Но това не му пречи да си е пухче, да пълни пампите и да се чувства добре.
Така, че явно кърмене и работа е възможно  Hug стига да имаш желание.

SlaveyaLEX, не наливай масло в огъня - работеюите майки, които се връщат рано на работа не го правят защото не искат да си гушкат бебетата, а заради причини които наистина налагат това. Болката от раздялата с бебето е прекалено силна за да трябва някой друг да те кара да имаш и угризения за това. А и не навсякъде отпуска по майчинство е 2 години (в повечето държави е от 6 до 12 седмици максимум)
Виж целия пост
# 5
Ne e lesno .... ziveem v chuzbina i maichinstvoto tuk e 15 sedmici, mnogo zeni se vrashtat na rabota dori oshte sled 8-ta.
Estestveno che moga da zareza vsichko i da si ostana v kashti s beboka, zaplatata na tatkoto shte stiga tochno kolkoto da ziveem bez nikakvi luksove i ekstri. Kato znam obache kolko godini i trud mi otne da si namerj rabota (na vremeto bjh pratila za 10 meseca poveche ot 250 pisma sas CV-ta), posle dokato se naloza (1 god i polovina bjh vse na probni dogovori...), dokato si izgradj ime, posle doide i povishenieto - sega otgovarjm za cjl otdel, vzemam sama reshenij. Stresat e ogromen, no se spravjh i mnogo mi haresva, bjh istinski shtastliva. Decata ni pootrasnaha (na 9 i na 5 i sashto si poeha po svoj pat v uchilishte)...i izvednaz....se okaza che sam pak bremenna. Imashe salzi, dvoumene, dori chas za abort,....no prosto ne mozah da go napravj. Tova e nai-trudnoto reshenie koeto mi se e nalagalo da vzemam.
Govorihme sas maza mi i reshihme da ostavim deteto kakvoto i da ni kostva. I taka se pojvi nashij malak Viktor (veche spechelil parvata bitka v zivota si).

Ta tova e - borim se i shte mu dadem nai-dobroto, nezavisimo kakvo struva tova. Ako se nalozi i shte se cedj denem, stiga toi da se nauchi da jade ot shishe. Za kasmet uspjh da si uredj da rabotj do objd v srjda i petak, ostanalite dni do 4.00... ne e kato da si si v kashti, no e neshto....

Виж целия пост
# 6
Малко съм субективна по тази тема, защото моя най-добра приятелка се връща на работа под натиск от шефовете си, и също не знае как ще се оправи с гледането и кърменето на бебето.
Ако съм се изказала малко остро, не е било за да засегна някого, но все пак извинявайте.
Виждам, че при теб има причини, и си достатъчно мотивирана. В началото ще е трудно, изцеждане, едно-друго, но ще се справиш. Желая ти искрено успех!  bouquet
Виж целия пост
# 7
stefche, може да пишеш на кирилица като използваш Кредор. Така ще е по-разбираемо за всички, защото латиницата трудно се чете.

В чужбина ще ти е много по-лесно да си организираш място за кърмене в офиса и да имаш положителна подкрепа от работодателя за цедене на работа. Инвестирай в хубава ДВОЙНА електрическа помпа - тя ще ти се плати стократно ако искаш да кърмиш.  Ако нещо те притеснява питай Simple Smile Не е толкова страшно колкото изглежда. Ако поразровиш повечко от година назад ще намериш и моя тема как се притеснявам как ще се справя - ама ето - справих се. И не само аз - много от момичетата тук го направиха!  Peace


----------------------------------------
И аз съм майка на 3 деца и се върнах веднага на работа след 3тото.  За да не загубя това което бях постигнала в кариерата и за да можа да си позволявам малките "луксове" за останалите си деца - от частните уроци до развлеченията и т.н. А и като си сам в чужда държава и знаеш, че само на себе си можеш да разчиташ и децата ти само на теб, трудно се взема решение да останеш у дома с бебенцето, пък "все някак ще се справим". И не мисля, че трябва да се оправдаваме и страмуваме за решението си да се върнем на работа. По скоро да се гордеем, че успяваме да се справим някак си и с двете
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия