Пак за захранването???

  • 520
  • 7
Знам, че този въпрос е бил обсъждан десетки пъти, но за свое успокоение искам пак да ви попитам.
Ние сме на 4 месеца и още сме само на кърма с дохранване от НАН 1. Не съм решила кога точно ще захраня, но моля ви ориентирайте ме как да започна. Четох, че може с тиква, картоф, каша..... четох също и че не е хубаво да се започва с плодово пюре, защото е сладко и бебчо може да откаже после зеленчуковите пюрета.
Моля , споделете вие с какво сте захранили вашите бебоци.
Нещо съвсем се обърках......
Благодаря
Виж целия пост
# 1
Ще ти дам страница, където да прочетеш кога може да захранваш и защо, особено както сте основно на кърма. Нищо повече няма да казвам, умишлено, за да не предизвиквам излишни спорове. Та препоръките са на СЗО и аз гледам да ги спазвам. Ето я:   http://www.karmene.greatnow.com/
Виж целия пост
# 2
Аз започнах със сок от ябълка първо по 2 лъжички докато стигнах 30мл на ден. После повечко вие сте вече големи, но постепенно увеличавай количеството. След 20 дни въведи плодово пюре. След още 20 зеленчуково. След 20 дена жълтък 1/4 през ден. Така до 6 месец, когато дадох месно пюре. Всъщност кашата я дадох преди месото. В началото на седмия започнах да давам попара и пресни плодове. От тогава сме и на детска млечна кухня (В провинцията започва от 6 месец). Вече яде всичко, но без колбаси, шоколад, зрънчовци, пуканки и прочие храни.
Виж целия пост
# 3
Чисто картофено пюре, към което после добавях вкусове. Неутрална, добре приемаща се храна от организма.
Също може и каша.
Което си избереш.
Виж целия пост
# 4
Аз започнах захранването със сок от ябълка.
Първи ден 1 ,втори ден 2 и така до 60мл. на ден, разпределени по 30мл. преди и следобед.
След месец дадох плодово пюре пак така-лъжичка, после две, до цяло бурканче
След един месец дадох картофено пюре по същият начин.
И след това чак каша -нея спциялно я давах през ден-два.
Четох, че много пълнеят децата от кашите и ги избягвах, доколкото можех Wink
Успех със захранването Grinning
Виж целия пост
# 5
Аз запо4нах с каша по съвет на педиатъра-каза,4е и зелен4уково пюре(картофено,тиква,морков) също е добре като на4ало Grinning
Виж целия пост
# 6
Аз захраних Ники на 5 месеца и три седмици с пюре от тиква.Понесе го изключително добре и сега му е любимо/вече яде 4-5 неща Stuck Out Tongue /
Виж целия пост
# 7
Аз започнах с плодово пюре, за съжаление, та после имах проблеми със зеленчуковото. Но сега приема и каша и зеленчуково и месно и плодово пюре.  Flutter
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия