Пак за проклетите бълхи

  • 3 306
  • 6
Цялата съм нахапана от някакво насекомо, предполагам бълха... може би понеже се позатопли и веднага се появиха..  #Cussing out Искам да ви попитам дали тези бълхи, които ни хапят нас хората, са същите като тези по домашните любимци... защото аз имам коте и се чудя дали може и него да го нападнат... или тези ходят само по хората? И ако знаете нещо, с което може примерно да се напръска дома, за да се унищожат или изгонят... Thinking  #2gunfire
Виж целия пост
# 1
Според мен са същите бълхи и те сигурно са от котето, ако си забелязала у дома.  newsm78
Има най-различни варианти за обезпаразитяване. Отиди в някоя ветеринарна и ще ти дадат всичко необходимо за котето и за вкъщи.
Виж целия пост
# 2
бълката като хапе се получава едно малко розово петно и в средата му много червена точка като от химикал толко голяма. При теб така ли е, а и не е подуто
Виж целия пост
# 3
Ами като ухапване от комар са по същия начин изглеждат и сърбят ужасно.... но няма по средата много червена точка, а след чесане се получава като малко мехурче с вода... обаче вчера видях върху мен едно малко черно като точка, което подскочи като се пресегнах към него и затова реших, че е бълха  #2gunfire но е толкова бързо, че абсурд да го хвана...
Виж целия пост
# 4
Първо заведи котето на ветеринар, обясни му, имахме същия проблем и чакахме бебе, той ни каза за една ампула (не си спомням цената 5-8 лв), която се втрива в козинката на животното (чувала съм и от други места че е много ефикасна). Тя ПРИВЛИЧА върху животното бълхите и те умират, заедно с яйцата им. Именно за това е много важно да не ползвате в същото време каишка против бълхи, защото тя пък ги изгонва от животното и те идват върху вас. Животните имат по-висока температура и бълхите ги предпочитат. Отделно да ви дадат за пръскане по стаите едно препаратче, което се разтваря с вода (извинявай , но не му помня и на него името, във ветеринарните аптеки ще ти кажат какво е), с него се пръска по стаите във всички дупки и ъгли, предварително изтръскай завивки, одеала и почисти добре със прахосмукачката. Преди да намажеш котето с ампулата го изкъпи, защото тя е ефикасна само до 3-тото му къпане. Ако не го къпете - няма проблем. Успех! А, докато направиш всичко това се намажи с PSILO-BALSAM, доста е ефикасен против сърбеж.  Wink
Виж целия пост
# 5
Ами като ухапване от комар са по същия начин изглеждат и сърбят ужасно.... но няма по средата много червена точка, а след чесане се получава като малко мехурче с вода... обаче вчера видях върху мен едно малко черно като точка, което подскочи като се пресегнах към него и затова реших, че е бълха  #2gunfire но е толкова бързо, че абсурд да го хвана...
  Бълха е това,което описваш.Живнаха пак,гадините.Ние на кушето слагаме каишка против бълхи и сам дожолна,нонезнам дали за котки става Thinking
Виж целия пост
# 6
Извинявам се за правописа Embarassed
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия