От къде взимате месо за домашните пюрета?

  • 1 236
  • 16
Това искам да ви питам-от къде взимате месото?Аз от известно време му готвя на бебо,но досега само зеленчукови правех.Иска ми се да пробвам и месно,но не знам дали мога да се доверя на месото в магазините,уж има някакъв контрол,но като знам в България как се контролира всичко Rolling Eyes.
За съжаление не мога да си набавя домашно месо,всъщност мога но само свинско и агнешко,а аз от тях още не съм му давала,май скоро няма и да му дам.
Благодаря предварително на всички.
Виж целия пост
# 1
Пилешко си взимам от фирмен магазин на Джиев
Виж целия пост
# 2
Пюретата с месо ги купавах  (Хип) .Нямам вяра на месото по  нашите магазини Stop. Домашни правех само зеленчуковите пюрета Peace
Виж целия пост
# 3
Досега съм правила само от пиле.Купувам нарязано филе и си го сварявам като за нас,но без сол/отскоро с 1 лъжичка/.След това го прибавям към сварените зеленчуци и пасирам.
Виж целия пост
# 4
от купено пиле вземам гърдите,варя,пасирам с част от бульона и после си чупя по малко и слагам в пюрето.с телешкото и пуешкото процедирам по същия начин.
Виж целия пост
# 5
Досега съм взимала само пилешко: охладено бяло пилешко месо от Билла
Виж целия пост
# 6
купувам охладено месо от голям магазин- незнам има ли гаранция, но и за храната в кухните никой незнае какво месо се слага вътре. Така поне го избирам- готвя пилешко и телешко. Риба и свинско купувам пюрета.
Виж целия пост
# 7
Пилешко, пуешко, телешко-от магазина.
Заешко и агнешко-от приятели на майка ми.
Преди време тук пишеше една майка, която живее в Израел. Тамошните падиатри препоръчвали първата вода, в която се вари месото, да се изхвърля. В нея се отлагат голяма част от гадостите, с които тъпчат животните. Вече правя така и когато готвя за Иво, и когато готвя за нас с баща му.
Виж целия пост
# 8
Аз купувам пилешко и телешко месо от магазина, от който си пазаруваме. Купувам само охладено месо и гледам да има добър външен вид. Няма от къде другаде да го взема, а и не мисля, че ако имахме домашни животни има гаранция, че са абсолютно здрави. Нали все пак варя месото.  newsm78 За сега няма проблеми. Peace
Виж целия пост
# 9
 Пилешко охладено взимам от Метро, телешко последно един ветернарен доктор ми донесе. Crazy
Виж целия пост
# 10
от магазина, нямам избор  Wink
Виж целия пост
# 11
Давам основно пилешко и телешко. Купувам от магазина. Като го варя, му сменям водата няколко пъти. Така правя винаги, откакто се помня. Иначе винаги ми изглежда мазно. Sick
Именно, защото нямам доверие на това, което се предлага в магазините, все по- рядко давам месо- 1-2 пъти в седмицата. Blush
Виж целия пост
# 12
За щастие имам домашно пилешко,пуешко,телешко и свинско.Досега съм правила пюрета само с първите три от изброените.За рибата съм се замислила каква да е  newsm78.И зайче не съм дала още.Определено се чуствам спокойна че е домашно месцето Hug
Виж целия пост
# 13
Все още не съм започнала с месните пюрета, но си подготвям месце, вече имам набавено свинско и заешко, домашно производство. Ако не мога да си набавя домашно производство ще купувам готови пюрета. Единствено ще се доверя на пилешкото и то ще го купувам задължително охладено.
Виж целия пост
# 14
Не е ли опасно домашно телешко и свинско? Неизследвано такова месо не бих дала. Прекалено е рисковано. Stop
Давала съм домашно заешко и пилешко. 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия