"Супер безшумната пералня" шуми ужасно

  • 7 786
  • 37
Здравейте,
четох и се интересувах много преди да си купим пералнята. Реших от отзивите, че ще е Горене, понеже ни трябва по-плитка, избрах точно такъв модел с повече екстри и бях страшно доволна от покупката. Също така държах и да не е шумна, защото ще се пуска късно вечер или през нощта. Така и пишеше в описанието на пералнята-  "супер безшумна", но вече три пъти я пускам и просто не се трае. Тази нощ се събудих и щях да откача от шума.
По спецификацията :
http://www.gorenje.bg/3805?aid=6537
шума е 54/68dBA, което като сравнявам с други не е много.
Допускам, че може и да не е нивелирана добре (което уж направихме), но моля ви за съвет може ли да е в нещо друго проблема или сме случили на калпава техника?
Виж целия пост
# 1
Хм майка ми си купи преди около година, бешумна на Аристон - Super Silent май беше. Наистина е безшумна, даже ако усилиш ТВ-то не се чува грам, да не говорим ако си в другата стая Flutter
Нямам представа защо вашата шуми, но Горение все пак са известна марка, едва ли ще лъжат #Crazy Отидете в магазина, където сте я купили и кажете за проблема, може да има някъкъв фабричен дефект, примерно Thinking
Виж целия пост
# 2
Намери някой да погледне отзад. Има едни фабрични болтове, на които знам че трябваше да се прави нещо, не помня какво. По някакъв по особен начин се слагали за транспорта, а при монтаж трябвало да се преместят еди как си. Наши познати се стресираха по същия начин:)
Виж целия пост
# 3
Моято пералня е подобен модел и според мен шума е нисък. Според мен пак трябва да си погледнете нивелацията защото наистина е важна - моята отначало не беще добре нивелирана и със само малко настройка звука намаля много. Другия вариант е да намаляте оборотите до 1000.
Ако сте монтирали пералнята сами погледнете инструкциите пак за тези предпазни болтове дето пише рокси, че ако сте ги оставили може и да се повреди пералнята така май.
Виж целия пост
# 4
Много често се дължи на несвалени транспортни планки...
Виж целия пост
# 5
възможни причини за тракане са ако си сложила много малко количество/ или прекаленоголямо количество/ пране. най-добре се обади в магазина да се консултираш, а може и да дойде техник да я погледне-нали си е в гаранция-може някакаъв дафект да има
Виж целия пост
# 6
Намери някой да погледне отзад. Има едни фабрични болтове, на които знам че трябваше да се прави нещо, не помня какво. По някакъв по особен начин се слагали за транспорта, а при монтаж трябвало да се преместят еди как си. Наши познати се стресираха по същия начинSimple Smile


Ами моят мъж твърди, че ги е махнал тези болтове  Sad.

Тази нощ наистина оставих на 1200 оборота, но и на по-малко си е доста шумна.
Благодаря ви за съветите, ще огледаме всичко пак и ако не открием нищо, ще викам специалист.
Виж целия пост
# 7
Намери някой да погледне отзад. Има едни фабрични болтове, на които знам че трябваше да се прави нещо, не помня какво. По някакъв по особен начин се слагали за транспорта, а при монтаж трябвало да се преместят еди как си. Наши познати се стресираха по същия начин:)


Ами моят мъж твърди, че ги е махнал тези болтове  Sad.

Тази нощ наистина оставих на 1200 оборота, но и на по-малко си е доста шумна.
Благодаря ви за съветите, ще огледаме всичко пак и ако не открием нищо, ще викам специалист.
Възможно е да е останала някоя транспортна планка несвалена. Наскоро ремонтирах пералня, на която едната планка не беше свалена и за малко да й отпадне гаранцията - беше започнал да се разбива казана...
Успех!
Виж целия пост
# 8
Вижте и нивелацията. Моята пералня се беше разтропала и разскачала и акто я нивелирах всичко се оправи. Тя си е шумничка де.

The Saint, виждам че разбираш и  искам да попитам - на мен ми махнаха всички транспортни болтове със сигурност (гледах и на упътването), но има картон някакъв отдолу захванат с винтове. Той там ли трябва да бъде? Мерси  Simple Smile
Виж целия пост
# 9
...но има картон някакъв отдолу захванат с винтове. Той там ли трябва да бъде? Мерси  Simple Smile

какво ли ще да е тъй чудо, бре Марги?  Rolling Eyes

gingerina - само съвет. Не ползвай повече от 800-1000 оборота.
Виж целия пост
# 10
Шани, не знам и затова питам.  newsm78
Виж целия пост
# 11
Не би следвало да има там такъв картон. Можеш ли да го снимаш?
Виж целия пост
# 12
Не, аз едва я нивелирах, как ще я обърна да я снимам, не знам  Mr. Green.
Виж целия пост
# 13
По спецификацията :
http://www.gorenje.bg/3805?aid=6537
шума е 54/68dBA, което като сравнявам с други не е много.

Аз никъде не видях да пише, че е супер безшумна, нещо си се объркала. 68 децибела не е много безшумна центрофуга. Naughty
Виж целия пост
# 14
По спецификацията :
http://www.gorenje.bg/3805?aid=6537
шума е 54/68dBA, което като сравнявам с други не е много.

Аз никъде не видях да пише, че е супер безшумна, нещо си се объркала. 68 децибела не е много безшумна центрофуга. Naughty

Джемма, четвъртата картинка  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия