Има ли такова хапче?!

  • 603
  • 8
Здравейте мили мами, от няколко години се чудя има ли хапче с помоща на което раждането да протича по-бързо и лесно  Thinking.  Това мое чудене беше продиктувано от разказа на моя приятелка, която ми беше казвала как нейната майка още преди 20 години, когато е раждала брат й е пила някакво хапче, с помощта на което е родила много бързо и лесно  Rolling Eyes.
Преди около 4 години и половина, когато раждах дъщеря си и изживях доста мъки и болки (както сигурно повечето от вас) до мен едно момиче роди буквално за половин час и когато после си говорихме в стаята тя каза, че когато усетила първите контракции се обадила на своя лекар и той казал на мъжа й да купи някакви две хапченца от аптеката, от които 1-вото да изпие веднага, а другото след няколко часа, за да роди по-бързо и лесно.
Та аз от тогава все си задавам този въпрос - има ли наистина такива вълшебни лекарства, с чиято помощ да си спестим нечовешките болки и мъки по време на раждането или поне да ги съкратим като продължителност  newsm78.
Ако знаете нещо по този въпрос пишете - всякаква информация ще е полза   bouquet
Виж целия пост
# 1
Знам, че има хапчета за разкритие, но имена и марки не мога да ти кажа в момента Sad
Ще следя темата.
Виж целия пост
# 2
Хм, Thinkingинтересно какво ще да е това хапче за по-лесно раждане и въобще има ли такова newsm78Записвам се и аз да следя темата Laughing
Виж целия пост
# 3
Вероятно става въпрос за простагландините, които наистина могат да съкратят продължителността на раждането (особено при първескините, при второ обикновено нещата са значително по-бързи и без лекарства, ако всичко върви нормално). Но - те се прилагат само при определени условия и носят рискове и за майката, и за бебето.
Има куп теми по въпроса - хапчетата са Простин (разрешен) и Цитотек (забранен за употреба с цел предизвикване на раждане!!! - но независимо от това има лекари, които го ползват).
Виж целия пост
# 4
От начало ми прозвуча невероятно да има такова нещо. Обаче аз като раждах, моят лекар ми даде две хапченца - едно малко бяло и едно по-голямо оранжево. Би ми и инжекция, за която каза, че била смесица от спазмалгон, бускулизин и други обезболяващи. Това се случи към 7ч30 - имах един пръст разкритие, а в 9ч15 родих. Общо взето цялото раждане от първата контракция до раждането беше около 3 часа и малко.
Виж целия пост
# 5
На мен ни слагаха във влагалищвто някакво хапче за разкритие, но не бях в състояние да запомня името  ooooh! Е, не ми помогна де  Tired
Виж целия пост
# 6
Ами на мен ми предизвикаха раждането с хапче, само че вагинално--не се сещам името точно Просталгладин или нещо такова. Родих за 2 часа, но немога да каже, че не ме е боляло--болеше и то много- раждах без упойка де!
Виж целия пост
# 7
Когато раждах преди горе-долу 5 год. ми сложиха такова хапче, но вагинално, за да родя по- бързо, но не ми помогна даже доста се проточи, и много болезнени бяха контракциите
Виж целия пост
# 8
И аз съм раждала с такова хапче-поставено вагинално. Не зная името му. Наистина родих 4часа след поставянето му, но от болките не спасява, просто намалява времето им.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия