Събрани очички при бебе

  • 2 506
  • 14
Имах такова подозрение и то се подтвърди от личната ни лекарка вчера след консултацията.

Тя ми каза, че е още малък за каквито и да било мелки, но тя  не е очен лекар и затова сматам да се консултирам и с още някого.
Искам да избегна носенето на очила  и ако зависи нещо от мен на този етап искам да го направя.
Ако се доверявах всеки път на мойто шесто чувство или както се нарича там нещо подобно  , щях да си слестя много главоболия в живото.....  та  затова сега съм се ръзбързала.
Виж целия пост
# 1
Какво значи °събрани очи° ? Стоят и двете очи към носа постоянно ли? АКо е така, а дори и да се събират само за кратко време това е проблем. Единсвено очен лекар може да ти каже за какво става въпрос. И какъв е проблема за носенето на очила, това е наистина най-щадящият метод за корекция на зрението или на каквото и там да е.
Не съм лекар , но доколкото съм запозната има различно кривене на очите при децата, също и това че ако очите стоят постоянно към носа също е различно.

Заведи детето на детски очен лекар, най добре в МА ако си от София, ако ли не в най близкото детско отделение за да разбереш какво му е на детето. И то изобщо не е малко за преглед. Успех.
Виж целия пост
# 2
по всяка вероятност се касае за детски страбизъм и както и Биската е споменала по-горе, носенето и лечението с очила на тоз проблем е най-щадящия начин за корекция. Не виждам какво толкоз те притесняват очилата. На скоро щерката сложи очила и всички са във възхита от сегашния й външен вид.

Естесвено, че консултация с очен лекар е задължитена и най-вече наложителна. Ако вземеш направление от ЛЛ, ще ти кажа читав очен лекар.
Виж целия пост
# 3
Цитат
Какво значи °събрани очи° ?

 - вероятно става въпрос за Страбизъм.
 - и ако е така, слагането на коригиращи зрението очила е задължително.
 - казвам ви го като хомеопат, който е учил и медицина.  Peace
 - Ако не се коригира зрението, отклонението на окото, което не дава фокусиран образ ще остане трайно.
Виж целия пост
# 4
Мими като беше бебе си кривеше само едното оченце/отиваше и към нослето/. Казахме на нашето педи и тя извади една шпатула за гърло и я размаха пред Мими за да я проследи.Каза че и няма нищо и че още неможела да си центрира погледа.Сега и няма нищо на очичките.
Незнам  при вас дали е това но по добре идете на лекар.
Виж целия пост
# 5
Така като гледам май не си се разбързала ,а даже си се позабавила.
Очилата са най-добрия вариант и аз на твое място бих се зарадвала ако това препоръча очния лекар,или може би предпочиташ операция Wink
Виж целия пост
# 6
Благодаря за информацията и да уточня бебето е на 11 месеца . Избрах тези снимки но можеби не се вижда добре че са събрани очите . Незнам как да го обясна в погледа като че ли има нещо , или в симетрията им. Сигурно звуча странно  и естествено мъжът ми ме обвини за луда  Crazy

Виж целия пост
# 7
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=103685
Виж целия пост
# 8
Според мен ,не събрани очи ,а дясно око с отклонение ,мисля че ако вземеш мерки сега,много бързо ще забравите проблема Peace.
Така като гледам от снимките ,отклонението е много малко,може би около 15 градуса навътре,на детенце му трябва гимнастика и очила-съвсем за малко,ако въобще се наложи,това ще каже очният лекар.Успех Peace-в това съм убедена  bouquet
Виж целия пост
# 9
мисля, че не трябва да се притесняваш..... на Йоан му бяха също толкова събрани ......
Виж целия пост
# 10
Благодаря за информацията и да уточня бебето е на 11 месеца . Избрах тези снимки но можеби не се вижда добре че са събрани очите . Незнам как да го обясна в погледа като че ли има нещо , или в симетрията им. Сигурно звуча странно  и естествено мъжът ми ме обвини за луда  Crazy



Аз мисля че всички разбраха на колко е бебето.Детето не е малко нито за  очен лекар нито за очила. Аз не съм специалист и от снимките не разбирам, по-точно разбирам но мнение няма да изказвам.

Ako се включи  Polarfox може би ще ти е от полза.
Виж целия пост
# 11
Малкият ми син имаше подобен проблем. Не редовно, но няколко пъти се забеляза разлика в погледа.
Ходихме в Александровска болница. Има дежурни в очната клиника. Работят с деца и със здравната каса. Талота е по-специарен - има си код. Направи справка преди да ти дадат талона.
Ние носихме очила 4 години. Сега му няма нищо.
Виж целия пост
# 12
Според мен ,не събрани очи ,а дясно око с отклонение ,мисля че ако вземеш мерки сега,много бързо ще забравите проблема Peace.
Така като гледам от снимките ,отклонението е много малко,може би около 15 градуса навътре,на детенце му трябва гимнастика и очила-съвсем за малко,ако въобще се наложи,това ще каже очният лекар.Успех Peace-в това съм убедена  bouquet

много точно и вярно. Съвсем е така.  Peace
Виж целия пост
# 13
И аз мислех,че дъщеря ми горе долу на вашата възраст има същия проблем.Водих я на преглед и ми обясниха,че нищо и няма.Очичките на малките се "центрирали" около годинката.Посъветваха ме пак да я заведа на преглед но вече на 2 годинки.
Нищо не пречи да идете при специалист.
Виж целия пост
# 14
 - Да, дясното е леко по-навътре, но и двете май са леко навътре.
 - Мозъка е този който изключва окото (мускулчетата му), което не може да даде фокусиран образ,  при наслагването на образите от двете очи един върху друг.
 - Офталмолозите имат апарат с който веднага, леко и бързо,  ще ви кажат има ли диоптър или не.
 - Не се бавете!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия