Голяма ни е фонтанелата...

  • 890
  • 11
Здравейте, момичета!
Бебчето ни се роди с голяма фонтанела и сега вече е на 6 месеца, а аз имам  чувството че не се затваря и продължава да си е голяма.Моля споделете мами на бебета с големи фонтанели, ако има такива, че по-малко да се притеснявам..., давам по 2 капки Вигантол.
Виж целия пост
# 1
Мисля, че до 18 месеца трябва да се затвори, спокойно Simple Smile.
Виж целия пост
# 2
При нас се затвори напълно на 2 години.
Виж целия пост
# 3
По – притеснително е, ако фонтанелата е малка.
А на 6 – месечна възраст още нямаш място за тревоги.
Все пак, добре е да споделиш и с педиатъра, той би трябвало да провери дали ръбовете на фонтанелата са меки и при нужда да увеличите Вигатол-а.
Виж целия пост
# 4
Не се притеснявай, на Мими се затвори на годинка и 2-3м.
Виж целия пост
# 5
На моето дете беше голяма и се затвори на 2,5г.,е все пак е недоносена,въпреки това съм давала по една капка Вигантол-по препоръка на неонатолог от института по педиатрия,където беше диспансеризирана до годинка Peace
Виж целия пост
# 6
Не мисля че има още повод за притеснение, но направи си консултация с друг педиатър.
Виж целия пост
# 7
  bouquet благодаря ви
Виж целия пост
# 8
Ако ти напиша за реални случаи за рано затворени фонтанели ще се питаш, защо изобщо си пуснала тази тема.
Виж целия пост
# 9
При нас се затвори напълно на 2 години.
Peace Peace
Виж целия пост
# 10
И нашата фонтанела беше по-голяма. Понеже сме родени сепрември, зимните месеци съм давал и по 3 и по 4 капки Вигантол за определен брой дни и после пак сме минавали на 2 капки. В началото на  март ставаме на 1 г. и 6 м., а фонтанелата още не се е затворила напълно. Педиатърът ни каза, че след като детето е проходило и няма някакви изменения и по-къно да се затвори няма да е проблем. Иначе и ние се бяхме притеснили.
Виж целия пост
# 11
На малкия ми син още се напипва, малка, съвсем мъничка дупка, а е на 2г. 11мес...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия