имаме си две съкровища

  • 2 736
  • 31
На 2.02 се родиха Людмила и Весела, 2.040кг и 2.200кг. Вече сме си в къщи с малките госпожици.  Simple Smile Добре са, надявам се да наддадат бързо
За съжаление имам много малко кърма, как да я увелича? Повече от 30г. не излиза
Виж целия пост
# 1
Честито да сте живи и здрави!За увеличаване на кърмата съм чувала че има различни чайчета но не знам колко помагат може да попиташ в кърмаческия форум.Успех с кърменето Hug
Виж целия пост
# 2
Честито, Руриана!!!   bouquet Да са ти много здравички и бързо да наддават и мнооооого да ви радват!

Аз цедя и храня от шише още от началото. Ако можеш, не попадай и ти в този капан - научи ги да сучат - в началото ще ти е по-трудно, но после ще е значително по-лесно, а и колкото повече сучат, толкова повече кърма ще имаш. Ако все пак оставиш на цеденето, мога да ти кажа как аз си увеличавах кърмата - първо много цедене (в началото на 2-3 часа, като не стига и по-често). Така за няколко дни количеството се вдигна значително. После чайчета (има едно българско и на Хип, като БГ е по-ефективно и мнооооооого по-евтино) и храната много помага. Храни се добре и трябва много да спиш. Само че това със спането не знам как става с две бебета, но мога да споделя, че когато успявах да поспя повече, кърмата се увеличаваше значително. Момичетата от кърмаческия форум са много отзивчиви, може и тях да попиташ. Когато бях пощуряла напълно, Хедра от кърмаческия мина да ме види и много ми помогна.

Поздрави и успех - аз току-що съм минала този период и ми е прясно-прясно. Свиркай, ще споделям опит с удоволствие.   Hug
Виж целия пост
# 3
Честито! Да са живи и здрави принцесите!   bouquet

А самите те сучат ли? Не се притеснявай, пий повече течности - сокове, чай, супички, бульони. След кърмене доизцеждай и ще се увеличи. И при мен първите дни беше толкова, но и аз като esma действам и все още действам с помпата, защото единия ми отказа да суче на 2 месеца, а другия се научи да суче на два и се отказа на три. Явно с биберона им е по-лесно, а аз нямах нервите да слушам рев и да не давам шише. Кърмата ще се увеличи, спокойно! Поспивай повече, намери кой да ти помага поне в началото!
Виж целия пост
# 4
 Grinning  Честита радост и на вас! Напоследък много бебета и много близначета  baby_neutral baby_neutral
Аз помня в болницата рецептата на акушерката за повече кърма:
В половин литър вряща вода се слагат две супени лъжици копърово семе (има го в аптеките, около 50 ст. е). Това преседява 10 мин. и се прецежда. Пие се за 24 часа.
Копърът действа лактогонно, а в същото време помага за коликите на бебето.
Лично на нас помогна в началото изключително много това чайче - и кърма имаше, а колики въобще нямаха и двамата ми юнаци!
Успех!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 5
Честито ruriana!  bouquet  Да са ти живи и здрави двете водолейки, да те радвам и слушат!  Laughing
Виж целия пост
# 6
P.S. По подразбиране е РАДВАТ разбира се Embarassed
Виж целия пост
# 7
Честито ruriana!
за кърмата влез в кърмаческия, има мноого инфо по въпроса. дано започнат да си сучат, че с цедене е кофти работа  Confused
Виж целия пост
# 8
Честити ти принцеси  bouquetмного да папкат и бързо да пораснат Mr. Green
Виж целия пост
# 9
Да сте живи и здрави. За кърмата - кърмене колкото може, спане и почивки колкото може и спокойствие. Успех
Виж целия пост
# 10
Честито и от мен! Да ви радват много малките госпожици и да пораснат бързо!
И аз винаги съм се цедила (кърмих ги само 3 месеца, защото единия го оперираха от херния и от стреса ми спря кърмата), но пък за сметка на това имах много. Имаше кой да е до мен първите 40дни, караха ме да спя, когато мога, да ям постоянно-преди и след цедене. И това беше май тайната. Но намаля, когато останах сама. Нямах време да почивам. Почивай, храни се, пий много течности и много плодове и зеленчуци. Успех!
Виж целия пост
# 11
Да са ви живи и здрави и бързо да наддават Hug.

А за кърменето по обясними причини не мога да ти дам съвет от личен опит  Mr. Green. На училището обаче ни казаха: минимален стрес, здравословна храна (не не тъпчене на сила или хранене за двама), много течности (формулата е количеството, което ти изпиваш + количеството, което бебетата изпиват), слагане `на гърда` колкото се може по-често дори и да няма нищо, доизцеждане след всяко кърмене по 5-10мин на гърда, дори и нищо да не пада.
Надявам се и на практика да е вярно  Peace.
Виж целия пост
# 12
.. ЧЕСТИТИ ТИ СЛАДУРАНКИ   bouquet ..
.. акъл за кърменето няма да давам  Joy .. чакаме снимки да ви записвам в листата на кандидат-снахите  Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 13
Руриана, честито ти принцески! Да са ти живи и здрави и много да те радват! newsm51
Сега за лактацията. Колкото по-често ги слагаш на гърда, толкова повече ще се стимулира кърмата. Да изцеждаш е едно, а да сучат дечицата друго. Винаги се изцежда по-малко количество, отколкото в действителност има в гърдата. Само те могат да стимулират лактацията и разбира се, опитай и чайчетата на Хип за това. Успех!
Виж целия пост
# 14
Честити принцеси, да са ви живи и здрави и много да ви радват!
За кърменето - засега повече от 30 грама не ти трябват, не мисли че ядат много повече. Също така, както е казала mari_anka, цеденото е много по-малко от изсуканото.
Каквото те притеснява можеш да научиш в Кърмаческия, не се притеснявай да ги питаш и прочети каквото можеш. Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия