Информация за тестовете за овулация

  • 861
  • 7
Момичета не съм много наясно затова ще си задам въпроса директно. Дойде ми на 28.02 и си взех тестове за овулация, но честно казано незнам кога да ги използвам пък и по принцип цикълат ми е много нередовен между 30 и 35 дни  Blush Blush
Виж целия пост
# 1
Трябва да се запасиш с повече тестове и да започнеш от 7-8 ден.
Виж целия пост
# 2
миличка най-добре прочети тази статия, много е полезна:

http://biberonbg.com/info/plan_za_zabremeniavane.htm

с две думи: най-често овулацията настъпва около 14 дена преди датата на евентуалната следваща менструация, така че вземи най-краткия цикъл който си имала и извади 14, ако при теб е 30 дни, значи ОВУ-то ти е може би на 15-16 ти ден... може би за теб е най-добре да започнеш тестовете на 10тия ден. моята гинеколожка ми каза да започна на 9тия ден защото цикъла ми е по-кратък, и ако и петте са отрицателни, следващия месец да започна от 7мия ден.. и аз така смятам да направя като ми дойде след една седмица някъде. а иначе моя цикъл си идва общо взето когато си иска! много е изнервящо. един месец е 24 дена, предния например беше 31! направо си помислих че съм бременна  Sad и когато казах на лекарката ми че цикъла ми е много нередовен, както и  ти си написала, т.е. е с различна продължителност тя ми каза че това не било нередовен цикъл, нередовен означавало 1 месец да ти дойде а на другия не!  Rolling Eyes много странно ми се стори това като изказване. успех с тестовете миличка! после да споделиш какво е станало!
Виж целия пост
# 3
На 14 ден от МЦ.
Виж целия пост
# 4
И моят цикъл не е от най-редовните. Ориентирах се кога да започна с тестовете за овулация по цервикалната слуз.
Иначе правилото е да вземеш най-късия си цикъл за ориентир. В кутийката с тестовете има и едни таблички, които показват кога да започнеш да тестваш според дължината на цикъла.  Peace
Виж целия пост
# 5
Благодаря, тази вечер имам положителен резултат и се започва  baby_neutral
Виж целия пост
# 6
Успех!  baby_neutral Нападай мъжкото и никаква прошка днес, утре че и вдругиден Wink

Само напомням че за положителен тест за овулация говорим, когато контролната чертичка е с еднакъв интензитет с тестовата или е по-тъмна от нея. Утре пак направи тест, нищо че днешният ти е бил положителен.  Peace
Виж целия пост
# 7
Успех и да´но да има с какво да се похвали6 скоро  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия