Постите идват със страшна сила + рецепти за пости!

  • 48 992
  • 306

Анкета

Ще постите ли ...?

Опции:

* Гласуването приключено: нд, 22 апр 2007, 15:19
* Може да изберете максимум 2 опции.

# 15
И аз не съм постила никога. Първо не мога без млечни продукти, второ струва ми се трудно да мисля за всеки ден постни и разнообразни ястия. Ще постя духовно  Wink
Виж целия пост
# 16
Постя, но два поста изтървам- заради бременността и евентуално кърмене след това. Отразяват ми се супер добре, освен това без да гладувам свалям от порядъка 6-9 кг.
Последният път като постих точно бяха пуснали растителния кашкавал в Билла- вземах си чушки на Кенар и ги пълнех с плочка от кашкавала, после в брашно и пържиш- супер става така и много засища. Освен това за Великденските пости е по- лесно, че вече се хванахме за зелено, както се казва.
Виж целия пост
# 17
А как приготвяш зеле на фурна?
Виж целия пост
# 18
Никога не съм постила,но имам желание да опитам та кажете ми моля ви от кога започват постите този път ще пробвам та дано успея
Виж целия пост
# 19
Никога не съм го правила - нямам и намерение. Ако спра месото и млечните продукти,  трябва и секса да спра Grinning
Виж целия пост
# 20
Ами...аз без месо не мога! Виж сладко и тестяно, мога да не ям с месеци  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 21
Никога не съм постила,но имам желание да опитам та кажете ми моля ви от кога започват постите този път ще пробвам та дано успея
Постите започват от днес, нонеделник ,като тази седмица може да се ядaт млечни продукти, в неделя са сирни заговезни и след това не се яде нищо животинско до Великден, с изключение на Благовец и Цветница, когато се разрешава риба .  Grinning



Виж целия пост
# 22
Ще постя още повече че в къщи (у мама ) винаги се е постило и на мен просто не ми прави впечатление.Но по време на постите  използвам млечна храна ,без сряда и петък.Е детето естествено не  пости ,макар че и тя иска!
Виж целия пост
# 23
Няма да постя Hug
Виж целия пост
# 24
Само последната седмица преди велик ден....
Защото не мога без млечни продукти  Confused
Виж целия пост
# 25
Никога не съм постила,но имам желание да опитам та кажете ми моля ви от кога започват постите този път ще пробвам та дано успея
Постите започват от днес, нонеделник ,като тази седмица може да се ядaт млечни продукти, в неделя са сирни заговезни и след това не се яде нищо животинско до Великден, с изключение на Благовец и Цветница, когато се разрешава риба .  Grinning
Аз ще се пробвам и дано издържа.За тази вечер се готвих да правя печено,но май само мъжлето и кучетата ще се облажнят



Виж целия пост
# 26
Зеле на фурна:

Правя го или с прясно или с кисело зеле. Ако го правя с прясно, добавям малко оцет и сол и го омесвам, за да не е така "наперено".  Laughing
На дъното на тавата слагам олио или зехтин, след това зелето. Поръсвам с червен пипер и обърквам. Ако е прясно зеле добавям и доматен сос. Запивам във фурната за окло 50 мин. на 250 градуса. Подправките, който слагам са само дафинов лист и черен пипер.  Peace   chef

Да ви е сладко!   bouquet
Виж целия пост
# 27
Ориз със спанак
Картофино пюре със спанак на фурна.
Гювеч-зеленчуков.
Виж целия пост
# 28
Макарони, спагети и кус-кус с подходящи добавки.
Соев кашкавал, соева майонеза и др. подобни за сандвичи.
Грах яхния
Задушени зеленчуци (моркови, броколи, карфиол, царевица)
Гъби с ориз или картофи
Растителен кашкавал
Салата от ряпа, цвекло, моркови, зеле
Зелена салата
Туршии

Постни сладки на килограм
Тунквани бисквити "Мираж"
Обикновени бисквити  - могат да се направят на торта с нишесте и вода
Постна торта "Неделя" (ако имате по-специален повод)
Виж целия пост
# 29
А защо няма опция "Не,без секс не мога"?Постите не са само въздържание от храни.Няма да постя и не постя точно поради тази причина.
добавих я
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия