наддаване=рахит

  • 1 189
  • 15
Здравейте,
Мартин наддаде за 1 месец 1350гр(от изписването) и една позната докторка ми каза, че не е добре тъй като може да развие рахит. Има ли някаква закономерност между наддаването и рахита. Само на кърма сме.
Благодаря!!!
Виж целия пост
# 1
Уф като почнат с тоя рахит могат да те побъркат, не се шашкай рахит не се развива ей така. А какво каза педиатърката ви - все пак тя е човека, който проследява развитието на детето, тя може и да ви изпише прием на вит. Д, ако види някакви симптоми или за профилактика.
Виж целия пост
# 2
... Има ли някаква закономерност между наддаването и рахита ...

Не.
Храни си спокойно Peace

М/у другото дъщеря ми качи 1.800 кг. през 1 месец, педиатърката каза, че е иделано  Laughing
Виж целия пост
# 3
Първия месец тони качи 1.900  Mr. Green Не е и ставало дума за рахит  Wink
Виж целия пост
# 4
Няма страшно, и ние сме само на кърма, първият месец качихме почти 2 кила.  Peace Витамин Д давам от време на време и винаги когато можем сме на слънце  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Ние  за 25 дни качихме 1750 и всеки следващ месец бяхме  на дубъл от допустимото
На 5 месеца му пуснахме изследвания за рахит без да има показатели за него и всичко беше ок
Мисля ,че си качвате нормално  bouquet
Леко и дълго кърмене ви желая  bouquet
Виж целия пост
# 6
Моята дъщеря качи 1.900 за 35 дни,но се роди 2,800.Хранихме се смесено.Предписаха н по 2 капки вит.д.Не се притеснявай-сега какво да седи гладно детенце ли???Някой си нямат работа само да шашкат другите-рахити,ваксини и т.н и т.н///Спокойно и да е живо и здраво!!!
Виж целия пост
# 7
Беба е на 10 месеца и половина и все още ми наддава по около 800 гр-1 килограм всеки месец. Аз питах няколко педиатъра  но тъй като беба е основно на кърма/ други храни приема колкото за разнообразие/, всички доктори казаха че когато детето е на кърма няма страшно от прехранване и килограмите не са страшни, което разбира се не означава че не може да развие рахит но със сигурност не е задължително. #Crazy
Храни си детето спокойно. Peace
Виж целия пост
# 8
Аман вече от такива "шамандури"...
Като качвали малко - давайте адапте... Като качвали много - ша напрай рахит...
Угода нямат...
Като им кажеш, че детето е само на кърма...
Сякаш им бъркаме някъде...
Аман...!!!

Сега като си "излях" гнева... Да ти кажа...
Нищо като подобно... Няма рахит... Нито малко, нито много...
Кърми си детето, колкото често поиска и го показвай по 10 минути на ден на слънце...
Няма да ти трябва и грам витамин Д...
newsm10
Виж целия пост
# 9
Само и аз да попитам нещо, понеже и ние наддаваме по много Laughing Показване на слънце какво означава? Някаква част от тялото да се пече, главичката ли? През дрехите едвали минава нещо? Извинявайте за въпроса, но се чудя, защото малко бебе не може да го печеш на слънце. newsm78
Виж целия пост
# 10
Тялото на детето си синтезира само необходимото му количество витамин Д, поемайки слънчевите лъчи... Достатъчно е 10 минути излагане на слънце на ден... Което означава... Слънцето да огрява само лицето и ръчичките му (дланите с пръстчетата)... Без да събличаш изобщо... Ако е само лицето - 20-тина минути... Ако са само ръчичките - 30-тина минути...
Виж целия пост
# 11
Моето бебче качва по кило всеки месец и му давам по една капка витамин Д на ден.А до кога се дава този витамин Д?
Виж целия пост
# 12
ами ако мамата пие витамини за бременни и кърмачки, трябва ли и бебчо да пие вит. Д? Давам му от врме на време и педито смотолеви нещо в края на 1-ви месец, че "много бързо щял да усваява калция", което така и не разбрах какво искаше да каже. Калция от кърмата? калция в моя организъм или нещо друго...
Виж целия пост
# 13
Витамин Д се дава докато педиатъра реши.
Виж целия пост
# 14
Всяко бебе си е индивидуално и с индивидуален темп качва килограми. В началото е нормално да качва повечко килограми. След третия месец всичко ще се нормализира.
Има и друго нещо. Всичко е генетично заложено.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия