Китайска козметика

  • 9 978
  • 28
Някой ползвал ли е такава. Вчера ходих в китайския на Пиротска и ми харесаха доста неща, най-много ми допадна, че козметиката им е базирана на натурални съставки. Купих си маски за избелване и за под очите, и един перлен прах, за който пише доста хубави неща. Ще ми се някой, ако има някакви впечатления да се обади. Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Интересно ми е ...
Какво пише за този перлен прах?
Виж целия пост
# 2
Ами, че се приема вътрешно и външно. За вътрешно се разтваря с вода и се пие сутрин и вечер-влияе пречистващо и подмладяващо.
Външно може да се прилага директно като пудра или да се смесва с маски. Струва само 2. 80 лв
Виж целия пост
# 3
Да! Ползвала съм крем за мазна кожа (бяха ме нападнали пъпчища  Blush), купен точно от пиротска! Бях много доволна! Ти ме подсети да опитам отново!
По принцип знам, че са хубави с натурални съставки и т.н.(абе знае ли човек к'во има вътре ПИШЕ НА КИТАЙСКИ  Laughing има листче и на БГ но нали все ни лъжат!?), но със сигурност имат нещо "консервиращо" иначе няма как да издържат.
Виж целия пост
# 4
..........абе знае ли човек к'во има вътре ПИШЕ НА КИТАЙСКИ  Laughing има листче и на БГ но нали все ни лъжат!?), но със сигурност имат нещо "консервиращо" иначе няма как да издържат.


И мене това ме притеснява, дали пише истината, защото звучи много добре.
Днеск си напудрих перления прах и наистина кожата ми стана много мека и гладака.....продължавам да се цапотя, но чакам още мения  Simple Smile

Ето какво пише на етикета на перления прах:
По фина преработка се води тип 800, усвоява се лесно от организма.
Перленият прах (от култивирани перлени миди) съдържа характерни наситени белтъчини и задържащ стареенето фактор от рода на пурините, стимулира регенеративния процес на епидермисните клетки, неутрализира свиването на мускулната тъкан, подобрява обмяната на веществата, повишава еластичността иа кожата и мускулатурата и им влива живот. Предотвратява образуването на бръчки.С асептично действие, ускорява заздравяването на рани и язви, потенцира зрението.

Дневна доза:от 3 мг.до 6 мг-сутрин след закуска и вечер преди лягане, разтваряте праха в гореща вода и го изпивате. При децата и юношите тази доза е намалена.

Начин на ползване (външно): 1. Като добавка към ежедневния козметичен крем за лице-всяка сутрин, след хубаво измиване на лицето, намазвате крем, след което с гъбичка за пудра нанасяте равномерно по лицето върху крема. Перления прах има естествена, умерено избелваща функция и не предизвиква странични ефекти.
2. За маска -добре измивате лицето, за по-добър ефект може преди нанасянето на маската,да си направите елементарен топъл компрес, с мокра хавлиена кърпа за около 5 мин. С белтък от яйце или подходящо количество пчелен мед, размесвате лерления прах. Сместа нанасяте равномерно по лицето. Оставяте маската да престои 20 мин. и я отмивате в вода. Една процедура е достатъчна за една седмица.Перления прах се препоръчва за малки деца, има укрепващо костната система и стимулиращо умственото развитие действие. Като дозата да е не повече от 3 мг.
Виж целия пост
# 5
Привет, момичета!Китайски крем с перлен прах съм ползвала до преди седмица и наистина е хубав  bouquet,тъй като кожата ми е алергична и дори от скъпата козметика получавах обриви ми предложиха китайски крем.В Китай е илязъл закон  който забранява вноса на реномираните козметични фирми,защото имало много вредни съставки,а техните кремчета си ги правят по древно-китайкси методи.Е далече съм от мисълта, че няма поне малко химия, иначе как ще имат тази трайност,но все пак китайка с лоша кожа виждали ли сте?  bouquet
Виж целия пост
# 6
оооо зарибихте ме? Къде на Пироткса е ози магазин и каква друга козметика има
Виж целия пост
# 7
Никога не бих ползвала китайска козметика! #2gunfire
Виж целия пост
# 8
Имаш ли някакви отзиви относно китайската козметика или информация? newsm78
Виж целия пост
# 9
Преди около 1 година си бях купила от магазина на "Пиротска", избелваща маска с нар и лицето ми стана много грубо и започна да се бели. Sick
Виж целия пост
# 10
Привет, Еми!Аз лично нямам отзиви от магазина на Пиротска,но моето кремче бе донесено директно от Китай.Кожата ми е чувствителна и много рядко мога да си позволя да ползвам козметика-какво ли не съм пробвала,така че не мога да изразя лошо мнение за този крем. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
Къде се намира този магазин на Пиротска?

А къде другаде има в София китайски магазини?

Виж целия пост
# 12
Привет,  k.a.l.i.! Може би има значение от къде е купена козметиката. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 13
Грушенка, магазина не е точно на "Пиротска", а в една пряка на "Пиротска". Ако не се лъжа пряката е "Цар Самуил". А иначе адреса се води на "Пиротска"№18, незнам защо. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 14
Мерси  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия