Я аз като бъдеща свекърва

  • 903
  • 9
че и тъща, да попитам.

Каква трябва да бъде идеалната свекърва

От прочетеното тук установявам

1. Жилище - живеем у тях, в тяхно жилище, на втория етаж.
До тук ясно - ще ги изхвърля. Ама дали снахата няма да каже - тая пък се шири в 4стаен, а нас ни изгони. Да почвам от сега да тегля кредити да строя жилища?

2. Обажда се всеки ден срещу - не се обажда.
Кажете колко, аджеба е нормалния вариант - да го съгласувам със снахата.

3. Гледа детето, то й се радва прекалено - не гледа детето.

4. Прави грозни подаръци - че аз на децата си не знам какво ще им хареса.

 5. Мъжът ми уважава майка си..
Тук май нямам проблеми - моят син и сега много не ме бръсне.
Виж целия пост
# 1
Важното е да има желание и от страна на снахата, не само ти да се напъваш. Отстъпваш жилище ако искаш - никой не те кара. Относно децата, обажданията и подаръците - ако искаш и можеш помагай. От собствен опит знам, че каквото и да правиш, ако го правиш от любов към семейството им, никога няма да сгрешиш. А и да сгрешиш, ще си остане като забавна случка  Grinning
Виж целия пост
# 2
Според мъжа ми за тъщата:
1) Идва на гости с поне 1 кофа зелеви сърмички, в краен случай лозови
2) Когато той  е на гости го събужда с домашна баница

Други изисквания няма  Mr. Green

За свекървата, ами не знам как го прави моята, ама и в 8 сутринта да ме събуди в събота, за да пием кафе не мога да и се сърдя Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Определено за тъща съм го чула от доста места.
Моята е супер ,като дойде на гости ми готви, когато отида на гости ми е сготвила.
Само трябва да знаеш какво обича.
Мисля, че е доста просто.
А за свекърва, е там вече е сложно.
Но едно е сигурно, снахата не трябва да усеща конкуренция в твое лице.
А другото да гледаш или не децата. И да купуваш подаръци или да даваш пари, е там ще си видиш човека.
Но като снаха и бъдеща свекърва, че хич не ми пука какво мисли другата (а знам ли може и другият) за мен.
Стига ми да не я виждам всеки ден.
Виж целия пост
# 4
Аз се надявам бъдещата ми снаха да не прилича по нищо на мен  Mr. Green
Все пак, отношенията мисля че трябва да се изгладят между конкретните две жени, защото всеки има свое виждане за нещата.
Например:
   - В момента живеем отделно с моята свекърва, на около 30 минути път, но се виждаме средно веднъж на 2 месеца..
   - Тя вероятно смята, че трябва аз да и ходя на гости  newsm78 А аз.. напълно одобрявам това положение  Wink
   - Детето я забравя до следващото виждане, така че, няма ревност от моя страна
   - подаръците са...  ooooh! 
   - мъжът ми.. нямам против да я уважава.
Това положение напълно ме удовлетворява като снаха...
Но, като бъдеща свекърва не ми изглежда идеалния вариант Rolling Eyes Ще искам по-чести срещи, ще правя по-хубави подаръци.. пък дано не попадна на опърничава снаха, и да го закъсам като моята свекърва  Confused
На тъщите смятам че им е много по-лесно...
Виж целия пост
# 5
За идеалната свекърва, веднага ти казвам Mr. Green
1. Да живее далече, по възможност в друг град, та като идва рядко много да и се радвам и да се обичаме. (А тя живее на съседната улица, на гърба на нашата къща и всеки ден е у дома).
2. Нямам против да се обажда всеки ден, щом ще живее в друг град, но да не ме държи по 1 час на телефона, а всичко с мярка, че деца и мъж имам за гледане. hahaha
3. Гледа детето само, когато наистина имам нужда от това, в смисъл за помощ става дума. А иначе като и домъчнее за него (и на него за нея) да заповяда на гости да го види.
4. Тя моята подаръци не прави, защото не знае какво да вземе. Прави идеалния вариант - дава парички, а ние им купуваме това, от което имат нужда.
5. Нямам против да си я уважава, нали му е майка. Ама те двамката хич не се разбират, че тя е голяма досада и го приема като малко момченце, от което той подивява. Laughing
6. Добре, че няма да бъда свекърва. Grinning (Макар, че не се знае, нали сме мераклии за още деца).
Сега за идеалната тъща според моя съпруг:
1. Тя живее на 300км от нас и той много си я обича, нали се виждат 4-5 пъти в годината Mr. Green
2. Да му готви вкусни манджички и да си го глези с ракийка и вкусна салатка, както винаги е правила.
Виж целия пост
# 6
Като чета форума и всичките теми за свекървите...
Дори да са у вас, стъпваш на пръсти и гледаш да си невидима. За всичко останало питаш първо снахата дали позволява. Ако нещо не й изнася или я ядосаш, лягаш като разпъната меча кожа в ловджийска механа и я оставяш да те понагази, докато й мине. Друг начин няма.  Joy 


Виж целия пост
# 7
Оставяш ги да дишат свободно!
Виж целия пост
# 8
Ако снаха ти е средностатистическа форумка - няма угодия. Нито така - нито иначе. Все ще си лошата свеки Grinning
Виж целия пост
# 9
 newsm62 НЕ ЗАМО ЧЕ НЯМА УГОДИЯ НО ИЧ няма угодия!!!по-далече и да правят квото щат,па ако имат нужда да свиркат
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия