Бременност и много моля за коментар

  • 1 243
  • 11
Здравейте, момичета! Малко съм объркана и притеснена, но накратко ще напиша историята и Ви моля за коментар.Този месец имах закъснение и + тест за бременност.Преди да осъществя връзка с гинеколога който ми препоръчаха /д-р Александров-Варна/ отидох при друг.Междувременно пуснах изследвания на ЧХГ /+/, пролактин-завишен и хормони на щит.жлеза-в норма.Първият гинеколог констатира бременност, киста /неспукан фоликул/ и малък миомен възел /1 см/.Каза да не се притеснявам за тях.Изписа ми утрогестан 3х2 вагинално и фолиева киселина.След 2 седмици на преглед.Д-р Александров само констатира бременост неотговаряща на седмиците, но му обясних, че съм имала Ову на 20.01.2007 /посл.М 29.12.2006/ и след 2 седмици на преглед.Сега се притеснявам първо да бременността дали ще се развива /имам един мисед месец май 2006 г/, за този препарат, въпреки, че вече го слагам и за пролактина.Защо той не го изписа? Благодаря Ви, че прочетохте.Моля, Ви споделете мнение
Виж целия пост
# 1
Направи консулт и с друг специалист,за да не се притесняваш newsm78А що се отнася за миомния възел,не се притеснявай-аз имах 15см миомен възел и си износих бременнастта до край,само дето родих със секцио ,но мисля,че това бе по-добрият вариант Hug
И мойта оволация е по-късна и е възможно при теб за това да не съответства плода на седмиците Rolling EyesНо обезателно се обърни и към др. специалист.Чувала съм добри отзиви за Д-р Маркова в Майчин дом.Точно тя ми откри миомата,а преди това ме гледаха куп добри специалисти.Успех,Мила и спокойно  bouquet
Виж целия пост
# 2
да ти кажа много е възможно да си бременна,но този завишен пролактин?Сигурна ли си,че имаш овулация? newsm78 По принцип повишените му стойности изключват наличието на овулация,лигавицата на матката се удебелява и съществува риск от поява на миома.От друга страна,може да си забременяла много по-късно и доктора,ръководейки се от датата на последната менструация да мисли,че плода е малък.Мой съвет-изчакай още седмица-две и тогава пак да те видят,тогава вече трябва всичко да е ясно.Успех,ще следя развитието на въпроса ти Laughing
Виж целия пост
# 3
Отиди и при друг лекар.
Виж целия пост
# 4
За размера на сака - изчакай още и тогава иди на преглед. Щом ти е била по-късно овулацията, няма как сакчето да отговаря на гестационните седмици, считани от датата на последната менструация.
Утрогестана е прогестеронов препарат. При моята бременност ми предписаха точно същият прием - 3х2, вагинално. За съжаление ако плода не се развива нито утрогестана, нито някое друго лекарство може да помогне с нещо Sad

Стискам палци за успех.
Пиши какво е станало.
Виж целия пост
# 5
Верити, дали ако плодът не се развива утрогестана ще предотврати кървенето /т.е да не би дори да е спрял развитието си да не прокървя/? Питам, защото ако възпрепятства прокървяването ще разбера по-късно и може би ще се наложи кюретаж
Виж целия пост
# 6
Ако плодът не се развива, мисля че утрогестана няма да попречи на кървенето, ама не съм сигурна де.
Не мсили сега за кюретаж, твърде рано е. Не си натоварвай психиката!
В ранене етап от бременността си, дори и с вагинален видеозон трудно биха се разчели правилно размерите на плода. Изчака още поне седмица. Търси друго лекарско мнение. Можеш да направиш кръвен тест в рамките на няколко дена, за да видиш дали се покачва нивото на ЧХГ - което ще е сигурен признак че бременността е наред!

Успех!

Виж целия пост
# 7
Верити, благодаря ти мила.Това, което ме отчая, че тази сутрин имах обичайните болки в гърдите а сега не са същите
Виж целия пост
# 8
ADRI, успокой се! Това, че нямаш болки в гърдите не значи, че нещо не е на ред. И аз в началото имах проблеми - отлепване на плодния сак, пих един месец Утрогестан и всичко се оправи. Това лекарство е хормон, който намалява риска от спонтанен аборт, но не може да помогне, ако плода не се развива.
Мисли позитивно! Пожелавам ти всичко да е на ред и една безпроблемна бременност до края!
Виж целия пост
# 9
Когато направих аборт, заради неразвиващ се плод, първото нещо, което започна да пада бяха нивата на ЧХГ. През ден правех кръвен тест, защото усещах, че нещо не е наред. Да се следя ме провокира липсата на напрежение в гърдите и изчезналото гадене. Въпреки това се тъпчех с `Утрогестан`, но в тези случаи той въобще не помага, само задържа аборта.
Надявам се при теб такива неща да не се случват и силно ти стискам палци.
Виж целия пост
# 10
Не мога да ти дам съвет, ADRI, но стискам палци всичко да бъде наред!
Виж целия пост
# 11
Верити, дали ако плодът не се развива утрогестана ще предотврати кървенето /т.е да не би дори да е спрял развитието си да не прокървя/?

Прогестерона няма да предотврати кървенето. Почне ли веднъж спиране няма.
Дано не си права. Стискам ти палци за добър изход.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия