Re: хапчета за спиране на кърмата?

  • 520
  • 4
Здравейте майчета!

Кърмя от 9 месеца, но вече нямам сили и реших да спирам.По принцип бебка сука нормално от мене само първия месец,след това се върнах на работа и започнах да се цедя и да и давам кърмата от шише и след това тя отказа категорично повече да суче.Та така и до сега ние сме почити на 9 месеца след два дни ги навършваме официално Simple Smile, аз се цедя.Девет месеца цедене.Поне успях да го разредя на сутрешно и слетобедно цедене.Само два пъти дневно иначе сигурно щях да полудея.Имам си вече завидни мазоли от помпата Grinning, но няма значение.
В началото като ме изписаха от болницата лекарката ми изписа и едни хапчета за намаляне на кърмата, защото имах прекалено много и за да не получа мастит ми ги препоръча, да намалят лактацията.Казваха се bromokriptin мисля, и се га се чудя дали да пия от тях за спиране на кърмата и по колко.
Ако имате опит в тези неща, ми пишете.
Не съм привърженик на стягането с колани и налагането със зелеви листа, все пак сме Европейци Rolling Eyes.
Ако знаете някакви хапчета, и да нямат хиляди странични ефекти,разбира се, споделете.
Може и хомеопатични да са. Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Препоръчвам ти Парлодел. Пила съм Бромокрептин и има ужасни последствия. Отразява се на нервната система и много други. Парлодела е по-скъп, но по-добър. Аз даже наскоро продавах във форума чисто нова опаковка за 10 лв (купен от аптеката за 22лв). Той всъщност е на сестра ми. Тя тъкмо го купила за спиране на кърмата и се оказал излишен, защото тя сама и спряла. Ако решиш, пиши ми на лични.
 Мисля, обаче, че и без хапчета ще успееш да я спреш. Изцеждай всеки път по-нарядко, не давай на бебо да суче и тя от само себе си би трябвало да спре.
Виж целия пост
# 2
аз кърмя от 1 и един месец,но вече почти нямам.кърмя само вечер това значи ли,че мога без хапчета.аз се чудех дали да си взимам и реших първо да попитам тук
Виж целия пост
# 3
Aни според мене нямаш нужда от хапчета.
Просто ако чустваш напрежение изцеди малко,колкото да се облекчиш.Не давай на бебо да суче,защото сукането стимулира лактацията.А иначе щом  само вечер имаш по малко мляко нямаш нужда от хапчета,то ще спре само.
Колко милилитра имаш вечер?
Виж целия пост
# 4
lolytka^  незнам дали имам и 20 грама вече
понеже аз от 4 месеца почнах само сутрин и вечер и посред нощ да кърмя,през деня не съм давала.След това от месец почнах само вечер да давам и спрях нощното кърмене и не съм се цедила да видя колко грама имам и от двете,но нямам никакво напрежение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия