Почерняване на зъбките при дете на година и половина

  • 4 204
  • 19
Предполагам, че е имало и други теми по въпроса, но не работи търсачката. Дребният изкара зъбки много рано (първия на 3 месеца и 20 дни), но не сме знаели, че с хигиената на устата се започва от раждането на детето. Сега се опитваме да му мием зъбите със силиконов накрайник, но  с много зор и гонене. От около месец, по предните зъбки се натрупа черна плака, която не знам дали ще се махне само с търкане. Имате ли опит с това и ако да, споделете, моля. Предварително благодаря.
Виж целия пост
# 1
А дупки има ли , или само почерняване? Заведете го на детско стоматолог и каквото е необходимо направете. Ако има дупки и ви предлагат лечение със сребърен нитрат, по добре намерете друг зъблекар който може да пломбира зъбите.Но консултация със зъболекар е задължителна. Дано да няма кариеси детето.
Виж целия пост
# 2
Аз не виждам как на толкова малко детенце могат да се пломбират зъбите  newsm78

На приятели момиченцето е със почернели зъбки. Ходиха при не един стоматолог. За съжаление няма какво да се направи и се оставят така докато се сменят.

Виж целия пост
# 3
Естествено че може да се пломбират. Ако има кой да го направи. Аз няма да навлизам в словесни полемики, само преди една седмица тука имаше такава тема, има зъболекари които пломбират. Слагат даже и коронки. Най-лошият вариант е детето да остане с разрушените зъби докато те се сменят с постоянни. Освен че за организма не е добре, също така и постоянните се инфектират при допира с развалените. Ако има развалени кътници и с кариеси, детето да стои с тях докато стане на 10 и ще чака да се сменят с постоянните ?

Да, оставили са го , защото на стоматолога не му се занимава или не знае как се прави. Но принципно практиката е друга.
Прявят се зъбите, но е нужно да се намери подходящ стоматолог, който е много търпелив и с подход към децата. Също така отнема доста време.
Виж целия пост
# 4
Е не, не съм съгласна така да се дава квалификация на стоматолог от дистанция  Crossing Arms
Жената си е уважаван детски стоматолог /едната която аз познавам/, а както вече казах хората не се консултираха само с един.

Относно развалените зъбки /.. и на мен не ми се спори .../ почерняването не означва кариеси или нещо от сорта. Не означава и лоши зъби в последствие.
Виж целия пост
# 5
Аз бях решила повече да не пиша по тези теми - но ... не е вярно че няма какво да се направи и че зъбки не се пломбират. На Мария зъбките почерняха и започнаха да се  рушат на 1,4м . Сега е на 4г има 9 пломби и 2 коронки на предните зъбки.  Според мен това е решение на родителите, как да постъпят, дали детето им до 7г да ходи с черни зъбки и дупки в устата или не. В момента когато Мария се усмихва не личи че половината зъби в устата и са или с поломби или с коронки.
Виж целия пост
# 6
Ние имахме същия проблем,нищо че рано започнахме с миенето на зъбките.Малката беше на две годинки,когато отидохме за първи път на зъболекар.Много се притеснявах как ще възприеме всичко,но зъболекарката беше много внимателна и добра и даже по едно време заедно държаха машинката.При нас проблема не беше разяждане на зъбките,а натрупване на черна плака,която зъболекарката отстрани със специална паста с четка,която е приставка на машинката.Обяснението и за това беше,че независимо колко старателно и хубаво измиваме зъбките,това се получавало от пиенето на сиропи за кашлица и някои лекарства.В период на година и половина ходихме 2 пъти да и почиства зъбките,да чукам на дърво от около година вече нямаме такъв проблем, зъбките са бели. Но задължително трябва да се направи консултация със стоматолог. Успех!  bouquet
Виж целия пост
# 7
Е не, не съм съгласна така да се дава квалификация на стоматолог от дистанция  Crossing Arms
Жената си е уважаван детски стоматолог /едната която аз познавам/, а както вече казах хората не се консултираха само с един.

Относно развалените зъбки /.. и на мен не ми се спори .../ почерняването не означва кариеси или нещо от сорта. Не означава и лоши зъби в последствие.

Изобщо не правя квалификации от дистанция.Също и не визирам този стоматолог, а по принцип при повечето стоматолози такава е практиката. Ти сама си си отговорила на въпроса, като си казала че хората са се консултирали с повече от един. Освен това случая при твойте позанти може да е само почерняване на зъбките без да има кариеси, има и такива случаи,всичко е строго индивидуално.Аз не разбрах на твойте познати на детето са му черни зъбите, без кариеси, така ли?
Мойто мнение се отнася за черни зъби и с кариеси.
Виж целия пост
# 8
Много благодаря на отговорите на всички, притесняваме се точно от това - тези почернявания да не станат предпоставка за кариеси. А и от естетична гледна точка не е приятно, детето да се усмихва с черни зъбки.
Виж целия пост
# 9
Ще следя темата с интерес и мисля, че ако гелева сподели къде са ходили много ще зарадвам познатите си. Hug

Да, тяхното момиченце няма кариеси, само са черни зъбките. Майка и казва, че било като плака отгоре.
Виж целия пост
# 10
Забравих да допълня, че съм от Пловдив. Ако някой знае координатите на добър детски стоматолог,  ще съм му много благодарна.
Виж целия пост
# 11
Ще следя темата с интерес и мисля, че ако гелева сподели къде са ходили много ще зарадвам познатите си. Hug

Да, тяхното момиченце няма кариеси, само са черни зъбките. Майка и казва, че било като плака отгоре.
Съжалявам, че ще ви разочаровам,но зъболекарката ни скоро роди и в момента не работи,но мога да и се обадя да я питам кога ще почва работа или да ми препоръча някой друг зъболекар,който работи с деца.
Ето един сайт,който ми попадна преди малко,може да го разгледате http://patient.zabolekar.info/viewforum.php?f=14
Много е важно отношението на стоматолога към детето при първите посещения,пък и по натам да не се стресира.Моята дъщеря с удоволствие ходеше и се радваше,че ще помага на зъболекарката. Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Ето още нещо полезно http://www.dental-bg.com/index.html?show=
  bouquet
Виж целия пост
# 13
Мисля, че трябва да посетите стоматолог. Малкия ми направи такива петна по - скоро сивички и то само от вътрешната страна на зъбчетата. Резултат две гангрени от /не може да пломбираме на тази възраст/, които от зор заман завършиха с пломби, тъй като не бях съгласна на ипрегниране и спукване на абцеса когато се получи. Та първата я сложихме на година и половина, втората е в процес на работа сега.
Виж целия пост
# 14
Забравих да допълня, че съм от Пловдив. Ако някой знае координатите на добър детски стоматолог,  ще съм му много благодарна.

И ние живеем в Пловдив, но вече почти три месеца водя дъщеря си на зъболекар в София. Просто там намерих подходящия специалист, който има нужното търпение, подход и умения. Благодарение на marychery, която ми препоръча специалист, лекуваме успешно зъбките при доц.Маркова.
Изцяло подкрепям мнението на Biskara и без да изпадам в излишни спорове, ще потвърдя, че има такива зъболекари,
.... които пломбират. Слагат даже и коронки. ....
Прявят се зъбите, но е нужно да се намери подходящ стоматолог, който е много търпелив и с подход към децата. Също така отнема доста време.

  Освен това е нужно и родителят да намери точния начин да обясни спокойно на детето какво го очаква, да го подготви и да намали до минимум неприятните му усещания в кабинета.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия