Искам да кръстя детето си

  • 2 912
  • 19
Искам да кръстя детето си и смятам това да стане в късна пролет -май или юни.Не знам дали мога да поканя тримата си племенника-две момичета на 14 и 19 год. и момче на 22.Те са деца съответно на брат ми и девер ми.Много ги обичам и съм участвала в отглеждането много плътно и на тримата.Нямам желание да каня нашите кръстници просто защото те живеят в друг град и с тях почти не поддържаме близки отношения.Аз съм на 43 год. и много често се замислям над въпроса,че когато синът ми стане на 20 год. и има нужда от нас,ние вече ще сме почти възрастни,да не кажа съвсем.Много ми се ще да вярвам,че един ден,ако се наложи,те ще му помогнат в живота.Не съм сигурна обаче могат ли и тримата да станат кръстници или трябва само един.От момичетата ли или момчето?Ако някой е повече в час в тези неща от мен-нека ме посъветва.В никакъв случай не искам да мислите,че по този начин искам да ги задължа с нещо.Човек ако си го няма отвътре....
Виж целия пост
# 1
Искам да кръстя детето си и смятам това да стане в късна пролет -май или юни.Не знам дали мога да поканя тримата си племенника-две момичета на 14 и 19 год. и момче на 22.Те са деца съответно на брат ми и девер ми.Много ги обичам и съм участвала в отглеждането много плътно и на тримата.Нямам желание да каня нашите кръстници просто защото те живеят в друг град и с тях почти не поддържаме близки отношения.Аз съм на 43 год. и много често се замислям над въпроса,че когато синът ми стане на 20 год. и има нужда от нас,ние вече ще сме почти възрастни,да не кажа съвсем.Много ми се ще да вярвам,че един ден,ако се наложи,те ще му помогнат в живота.Не съм сигурна обаче могат ли и тримата да станат кръстници или трябва само един.От момичетата ли или момчето?Ако някой е повече в час в тези неща от мен-нека ме посъветва.В никакъв случай не искам да мислите,че по този начин искам да ги задължа с нещо.Човек ако си го няма отвътре....
На този въпрос,ще може да ти отговори най-точно и вярно мама Дидка. Grinning
Надявам се,че след като види темата ще се включа и ще ти каже как стоят нещата.
Виж целия пост
# 2
Az sum krustila moia purva bratovchedka, kogato biah na 7g. Ot popski rod sum i sigurno e vazmojno, inache diado pop, koito e brat na moia diado niamashe da go napravi nikoga.
No shte pitam edin moi chicho, koito e sveshtennik i otnovo shte ti pisha. No ot baba popadia znam che niama greshno dobro, koito iskash pokani, vajno e da se radva na pokanata.
Tazi mudra vuzrastna jena kazvashe - ne e griah da se izperesh na praznik, griah e ako vlezesh mrusen v cherkvata na praznik.
Taka che mislia,  hubavo si go reshila Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Можеш да поканиш когото ти си избереш за кръстник на детето си,но само един кръстник е необходим,също така задължително той трябва да е кръстен!Дали ще е момиче или момче е без значение!Избора е твой HugАко има друго-питай
Виж целия пост
# 4
...Не съм сигурна обаче могат ли и тримата да станат кръстници или трябва само един.

Можеш да поканиш когото ти си избереш за кръстник на детето си,но само един кръстник е необходим

Дидка, ти си експертът по духовните въпроси тук! Знаеш, че съм депозирала  до теб заявка за консултация по конкретен въпрос, касаещ кръщене и кръстници още преди месеци.Ще я актуализирам на лични. Но да проплача тук smile3518: Ама по канон наистина само  един кръстник ли се допуска? Не се ли предвиждат изключения?
Аз вече се чувствам затруднена: newsm78 имам един кръстник уважаван и дългожелан от мен и две самозаявили се (до момента )кандидат кръстници, влюбени в дъщеря ми. Всички са тъй ценни за мен и достойни за духовни родители на детето ми, че не бих искала и допуснала да отхвърля нито един.
Дидка, моля те уточни какво пише в дебелите smile3529 bishop духовни книги за такъв казус?
Виж целия пост
# 5
Ох,не знам,объркана съм някак си.И трите деца /те за мен са си деца,независимо че се изживяват като много пораснали/ са кръстени,така че това не е проблем.Въпросът е там,че моето вътрешно желание е кръстница на сина ми да стане дъщерята на брат ми,която е на 19 год.От друга страна,преди години девер ми и етърва ми ме поканиха да стана кръстница на дъщеря им,та сега се притеснявам да не се обидят,че не им връщам "жеста".Аз разбирам,че това не са жестове и прочие,но съм голяма овца и все се опитвам да угодя на всички и да няма недоволни.А най-гадното е,че мъжът ми изобщо не се интересува от тези неща и е излишно да ги коментирам с него.Той обикновено ми казва "Аз не знам,оправяй се" и с това се приключва....естествено ако нещо се обърка,познайте кой е виновен.
А дефакто има ли значение пола на кръстника?Защото да не се окаже накрая , че трябва задължително да е мъж или жена.
Виж целия пост
# 6
Изборът на кръстник не е най-добрият повод да се "угоди" на някого. Ако хората, за които става дума, те обичат, биха уважили избора на родителите, без задни мисли. Ако ще има такива, или пък подмятания, аз поне мисля така: "Айде, мерси от такива кръстници". И когато аз избрах кръстница на дъщеря си, на мига изключих хора, които ми "намекнаха" за себе си. Брат си го освирках в прав текст за идеята му да се самопокани Simple Smile
Виж целия пост
# 7
След като вътрешното ти чувство ти подсказва,че трябва да е момичето на брат ти-нека то да е !Хайде,покани детето и насрочвай датата!Без да се оправдаваш на девера си-просто без коментар NaughtyНяма значение дали момиче кръщава момче или момче момче Naughty
Venecias ще ти отговоря днес на лични,а по въпроса...то и аз ще се наредя на опашката за кандидат кръстница  Stop но ти избери и покани този ,за когото ми писа-просто защото това е вътрешното ти убеждение!
Виж целия пост
# 8
mts,всички мъже са така.Ама и са прави,че не се задълбочават с такива глупости като нас,кой какво ще си помисли или как ще го приеме.
Послушай сърцето си и покани дъщерята на брат ти,а другите ако наистина са добронамерени и за тях документа не е по-важен ще са помощен персонал  Wink

Действай,че ние от много чудене и маене като теб още не сме ги кръстили нашите мъже.

Май ще почакаме и сестричката да се появи и тогава на куп всички  Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Дидка, а могат ли брат ми и съпругата му (нямам племенници), като  най-близки  и любими мои хора, да кръстят сина ми? Благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 10
Да!Няма проблеми!
Виж целия пост
# 11
Благодаря, Дидка! Живи, здрави и много щастливи - до скорошна среща! Hug
Виж целия пост
# 12
Аз специално избрах за кръстник на детето ми детето на нашите кумове,но не защото те са ни такива,а защото сме много близки и тяхното дете е по-голямо 6 години от моя син.Мисля,че е хубаво възрастта да не е много голяма между кръстник и кръщелник,нали целта е да се съветват и помагат.Аз съм кръстила две жени почти на моята възраст и едно бебе,с което разликата ни е голяма.Всичко е Божа работа ще се нареди както трябва,но си помислете кое от децата сега по-добре възприема вашето дете и това ще си остане с годините.За деца,които още не могат да четат и ще кръщават трябва и родителите им да присътват на кръщаването,защото се четат едни думички.Това е от мен.
Всичко добро
Виж целия пост
# 13
И аз да кажа: като се оженихме, моят съпруг не беше кръстен. Решихме на един Великден да направим това и той пожела моята майка да му бъде кръстница, т.е. тъща и кръстница.  newsm62
Така, че изберете /или ако детето е по-голямо-то да си избере/ кръстник. Един е достатъчен, незавсимо от пола, единственото изискване е той също да е кръстен.
Виж целия пост
# 14
Без да искам да повдигам сериозма дискусия по отношение на религията много бих искал да разбера каква е мотивацията ви да кръстите децата си.

Благодаря Ви.  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия