Бебе и котка.

  • 6 696
  • 79
На 10 мес. сме и имаме и две сиамки, за които, милите, вече ми става жал. Ние сме в къща и до преди месец - два котките бяха навсякъде другаде но не и в къщата. Обаче като стана студено ги прибрахме да не вземат да се разболеят. В стаята на децата не се пускат, но започва да става топло и мисля, когато пече слънце, след обедното хранене да оставям малките да спят на терасата. Пускаме и котките малко да подишат въздух и да се попекат. Малките вече се заглеждат след котетата, посягат, пипат, дърпат и аз после такова миене му удрям, че си е направо къпане! Сиамките са ми чисти, не драскат и не хапят, но все се притеснявам да не пропусна някой микроб с миенето  Laughing и децата да се заразят с нещо. От кога мога да ги пусна да си играят свободно с тях? То е ясно, че винаги ще има миене, но дали въпреки миенето могат да прихванат нещо? И как да разбера ако някоя от двете ми е алергична към животни? Започват да кашлят ли? Кихат ли?
Виж целия пост
# 1
Не се притеснявай!Щом до сега не са направили алергия вече няма да направят.Ти си била цяла бременност с котките и предполагам,че децата от как са се родили също са се засичали в една стая с животинките.Аз,също гледам котка и като забременях свекъра/вет.лекар/ и свекървата/педиатър/ доста настойчиво ми обясняваха как трябва да махна котката,ама аз тц.Единственото,което правех в началото е да не я пускам в спалнята на бебето,но тя сега и няма желание да влиза там.И познай кой от кого го е страх-котката бяга от Божидара,защото онова дете само да я хване става чудо.А,за хигиената и аз,мия ръце,но когато видя.Често се "примолвам"на котката да поиграе с Божа,че да свърша някоя работа.
Виж целия пост
# 2
Аз също гледах котка преди да се роди Василена,но знам че котките носят много болести и след като се роди детето веднага я махнах,не искам да рискувам.
Виж целия пост
# 3
Моето мнение не в полза на котките.
Разбира се че всеки си решава сам , но аз съм против. Peace
Виж целия пост
# 4
Аз също не бих гледала бебета и котки.Ние махнахме дори рибките си .
Виж целия пост
# 5
ние също имаме котка.в на4алото много ме беше страх, и мислехме да я махнем,но я оставихме  тя си има отделна стая и няма никакъв контакт с бебето.и аз постоянно мия  и 4истя  Grinning а за алергиите щом до сега не е имало симптоми няма за какво да се тревожиш ,важното е да следиш за 4истотата . Peace
Виж целия пост
# 6
Моето мнение не в полза на котките.
Разбира се че всеки си решава сам , но аз съм против. Peace
  Peace
Виж целия пост
# 7
Аз също гледах котка преди да се роди Василена,но знам че котките носят много болести и след като се роди детето веднага я махнах,не искам да рискувам.

По принцип е така, но се отнася само за дворни и улични котки. Животно, което се отглежда изключително в домашни условия, редовно се ваксинира и на всеки 80 дена му се дават хапчетата за прочистване на червата, не е опасно. Имам предвид котешка тения и токсоплазмоза, но за алергията от котки гаранция няма. От друга страна, ако детето прояви подобна алергия тя ще е придружена и от други.
Виж целия пост
# 8
щом досега децата нямат алергии, едва ли ще се появят. котаците са по опасни по време на бременност заради токсиплазмозата, но сега едва ли. не можеш да гледаш децата си в изолатор. ако котаците са ваксинирани и чисти, не виждам проблем
Виж целия пост
# 9
Ние живеем с котка. Имам я от много години, редовно е ваксинирвана и обезпаразитявана. Когато забременях си правих необходимите изследвания заради токсопламозата, макар че ветеринарният лекар каза още тогава , че най-вероятно съм изградила имунитет. Сега като се роди бебо говорих с педиатърката и тя каза, че няма проблеми--щом котката не излиза навън и редовно е ваксинирвана. Еднинствените и притеснения бяха, че котките са много ревниви и може да му направи нещо. Но нашата котарана я е страх да доближи бебо (незнам защо така).
Виж целия пост
# 10
И ние сме си с котка и нямаме проблеми  Peace Simple Smile Joy
Виж целия пост
# 11
И ние живеем с коте, на което се правят вси4ки ваксини и обезпаразитявания най-редовно. Не пускам котето само в спалнята където е легълцето на беб4о, най-ве4е заради възможността да се излегне до него и да го задуши, и разбира се да няма котешки косми.
Цяла бременност бяхме с котето и ми правиха изследвания за токсоплазмоза, за да не се увреди плода. Казаха, 4е след раждането няма никаква опасност за детето.
За сега вси4ко е наред, надявам се така да бъде и занапред. Но ако се наложи да се махне котето поради някаква при4ина - детето ми е на първо място!
Виж целия пост
# 12
Както е видно от аватара ми,съм върл фен на котките  Peace
Не мисля че са опасни по някакъв начин за бебето,освен ако не са улични и мръсни.Няма нищо по-хубаво от това едно дете да израсне със животинче в къщи,особено пък с котка !
Виж целия пост
# 13
Аз също много обичам котки,но не бих гледала такава в къщи заедно с бебе.
Все пак всеки сам си решава Hug Peace
Виж целия пост
# 14
Както е видно от аватара ми,съм върл фен на котките  Peace
Не мисля че са опасни по някакъв начин за бебето,освен ако не са улични и мръсни.Няма нищо по-хубаво от това едно дете да израсне със животинче в къщи,особено пък с котка !
Напълно подкрепям  Peace Честно казано нито се притеснявам от алергии, нито от токсоплазмоза. Имам котка от 2 години и половина, живее само в апартамента - редовно е обезпаразитявана и ваксинирана, има си и паспорт. Непрекъснато получавам съвети да я махна, ама много им е лесно на тези, които ми ги дават. Къде да я дам? Само ме притеснява да не е агресивна към детето от ревност. Е, в такъв случай ще се разделя с нея, естествено че бебето ще бъде на първо място. Според мен, ако животно е чисто и не е агресивно, няма нищо опасно. Алергии развиват обикновено деца, които не са отраснали  с животно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия