Ваксините

  • 875
  • 10
Здравейте и от мен! Искам да ви попитам нещо, което страшно ме вълнува предполагам, че и всички Вас. Много противоречиви мнения чувам за ваксината против менингит. Моята дъщеря е на 11 мес. и още незнам дали да и я поставят. Объркана съм затова Ви моля, помогнете ми с вашите мнения по въпроса! Предварително Ви благодаря!
Виж целия пост
# 1
ние на нашия хубавец му бихме Пентаксим - тя е комбинирана срещу дифтерия, тетанус, коклюш, полиомиелит и менингит. след още една година пак ще му бием.
Виж целия пост
# 2
След като се случи нещастието с момчето от математическата гимназия,веднага купих такава ваксина и за двамата.На Боян му сложихме една ,а на Дарин - три,които се поставят заедно с ДТК.Смятам,че като родители сме длъжни да направим всичко възможно за здравето на децата,въпреки че гаранция никой не дава за нищо.
Виж целия пост
# 3
Благодаря ти и мойта лична лекарка ми каза същото, но на мен не ми се струва нормално да е така. и аз съм и поставила пентаксим но сигурна ли си, че е комбинирана?
Виж целия пост
# 4
но сигурна ли си, че е комбинирана?
странен въпрос... няма как да сме сигурни т.е. сами да проверим съдържанието. нали така казват всички лекари и така пише в листовката:
http://forum.medicine-bg.net/viewtopic.php?p=289&sid=6b7da88 … c889a944db64c6887
Виж целия пост
# 5
Уж четох преди да я ваксинирам това упътване, но май не съм чела както трябва.
Виж целия пост
# 6
ние на нашия хубавец му бихме Пентаксим - тя е комбинирана срещу дифтерия, тетанус, коклюш, полиомиелит и менингит. след още една година пак ще му бием.

 Peace но при нас е хубавица  newsm03
Виж целия пост
# 7
И аз съм за Пентаксима Peace
Виж целия пост
# 8
и ние бихме Pentaxim и съм много доволна
Виж целия пост
# 9
Аз много съжалявам, че не я поставих, педиатърката каза, че има време, а се оказа, че се слага до 1 г. Confused
Сега умирам от яд  Confused
Виж целия пост
# 10
Аз много съжалявам, че не я поставих, педиатърката каза, че има време, а се оказа, че се слага до 1 г. Confused
Сега умирам от яд  Confused

Никол,може да се постави до 5-годишна възраст (ства въпрос за Акт-хиб,тя е само срещу менингит).След 5г се смята,че детето вече е имало контакт с причинителя и си е изградило само имунитет.След 14 месеца приемът е еднократен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия