Въпрос за силиконовите зърна

  • 1 098
  • 19
Моля,който може да ми обясни как се залепват тези чудеса на технологиите-защото си купих и на НУК и на АВЕНТ,но не откривам  механизъм за залепяне-сигурно аз съм най-тъпата EmbarassedМокрих си гърдите и се опитвах да ги залепя-ама нейсе...Та хиляди благодарности на тези,които ми обяснят  bouquet
Виж целия пост
# 1
 Laughing И на мен ми се наложи в родилния дом, защото зърната ми са вдлъбнати и беба не можеше да засуче. Купих си на Авент, но без да искам да те отчайвам и аз не успях да ги залепя. newsm78. Придържах го /силиконовото зърно де/ с двата пръста отстрани, а с другата ръка крепях беба. При мен поне не се наложи да го правя дълго, та не се мъчих. Но спокойно - не си най -тъпата Joy или ако си то поне сме две  hahaha. Дано други майки да ти помогнат, аз се включих за подкрепа. Успех  Hug
Виж целия пост
# 2
Явно зависи от зърната, при мен нямаше проблем newsm78 Значи аз мокря гърдата и силиконовото сърно, придържам докато бебето засуче хубаво и като отпусна зърното си на гърдата. Дано се справиш и успешно кърмене Peace
Виж целия пост
# 3
Благодаря и на двете ви,ама не ми става ясно,ако крепя от двете страни зърното,как ще става вакуума и как бебе ще издърпва кърмата-струва ми се невъзможно.Просто според мен трябва както е казала tsveta зърното да залепне-а пък при мен нещо не се получава.Питам защото много мами тук ме съветваха да се опитам да кърмя със силиконови зърна.Та се надявам сега да ми помогнат да разуча механизма  Laughing
Виж целия пост
# 4
Значи бебчо като засмуче и твоето зърно влиза в силиконовото, по този начин става вакуума. В момента, в който стане това, ще чуеш, че бебчето преглъща равномерно. При вдлъбнати зърна просто ще става по-трудно, но с времето самите зърна ще се приспособят към формата на силикона и ще улеснят кърменето.
ПС: Що реших че иде реч за вдлъбнати незнам Blush
Виж целия пост
# 5
Аз моите ги залепях като бяха сухи. Не знам защо, но като ни намокрех и веднага падаха.
Виж целия пост
# 6
Ще залепнат по-добре, ако по кожата няма следи от мляко, т.е. мазнина. Измий ареолата със сапун и пробвай (силикона трябва да залепне на нея и на кожата околко нея - не на зърното ти).  Докато бебето засуче, така че твоето зърно да се засмуче в силиконовото, придържай, за да не се размести, после може да пуснеш и няма да има проблем. Зърната на Авен за мен не са хубави - много са груби и наистина по-трудно се закрепват. Аз ползвам на Бебе комфорт - много са тънки и имат достатъчна площ, която прилепва на гърдата, а самото зърно е по-малко (мисля, че на Нук са подобни)
Виж целия пост
# 7
Трябва гърдата и зърното да са чисти и сухи. Аз ги разтягах на страни и ги слагах на гърдата, получава се  нещо ката щипване на зърното и то влиза в силикона. Успех!
Виж целия пост
# 8
Аз ползвам зърната на авент и съм доволна. самите перца не залепват хубаво, но бебчо като засмуче се получава вакуум тъй като моето зърно ги запълва. аз ги слагам сухи, когато са мокри не залепват ама хич.
Виж целия пост
# 9
Аз ползвах на Чико - страхотни са.

Честно да ти кажа малко близвах силиконовата част, която прилепва по самата кожа около ареолата и тя залепваше.
Но пък често се отлепваха, та винаги ги придържах с пръстите на ръката си /и при кърмене придържах около зърното/ - не ми беше неудобно, държах малкия с другата ръка.
Виж целия пост
# 10
АЗ използвах на ЧИКО и ги залепвах само когато са сухи и те и гърдите ми, но няма сигурно залепяне така че си ги придържах със свободната ръка Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Ползвала съм на Авент, при мен зърното е много по-малко от силиконовата формичка и няма как да залепне, но не е имало никакъв проблем, бебчето като засучи си прави вакуум и всичко  е ок, не е трябвало да ги придържам и т.н. Успех!
Виж целия пост
# 12
И аз съм ползвала за кратко зърната на Авент, както описват погоре момичетата, бебето като започне да суче се получава вакуум и твоето зърно се намества в силиконовия отвор. Иначе аз придържах крайчетата на самите зърна и така кърмех. Слава Богу, ползвъх силиконово зърно само за едната гърда и то за кратко. С времето зърното ми се оформи и сега си се кърмим без проблем натурално.
Виж целия пост
# 13
Трябва гърдата и зърното да са чисти и сухи. Аз ги разтягах на страни и ги слагах на гърдата, получава се  нещо ката щипване на зърното и то влиза в силикона. Успех!
и аз така,като съвсем леко навлажнявах силикона с мокър пръст на сухи гърди. Като бебето засмуче вече не ги държах,те си се крепяха заради вакуума
Виж целия пост
# 14
Може ли и аз да се включа да питам преди всяко хранене ли ги стерилизирате защото аз ги стерилизирам 1-2 пъти на ден а преди всяко хранене ги попарвам на чешмата. Вие как действате?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия