Свети Валентин и как компенсирате липсата на романтика

  • 1 946
  • 34
   ЧЕСТИТ ВИ ПРАЗНИК!!!
   Моят мъж е най-страхотният баща на света,и най-добрият съпруг от гледна точка на грижите и обичта,сигурноста и всеотдайноста  с които ни даярява,като любовник също не мога да се оплача,но...Никакъв го няма в романтичната част...Ама никакъв...За осем години,подаръците които ми е направил се броят на пръсти,купоните на които сме ходили заедно са още по малко,а празниците въобще не ги зачита,освен като повод за добро преяждане...!Може би причината до някъде е че той никога не е имал баща,от когото да се поучи,а майка му е починала когато е бил малък,и е израсъл с дядо си...Но осем години се опитвам да го науча как се прави,а той NaughtyИнати се като магаре на мост.
   В началото аз поемах инициативите-подъръци,свещи,шампанско,еротично бельо,и всичко което го има по филмите,но той пак NaughtyОмръзна ми,вече...Какво да правя?!
Виж целия пост
# 1
просто го приеми.
Виж целия пост
# 2
И при нас историята е същата. В един момент просто се уморих все инициативата да е моя, все аз да измислям приятните, романтични изненади и престанах. Романтиката определено ми липсва много, но си казах, че е по-важно, че е мил и грижовен съпруг и баща. Свиква се.
Виж целия пост
# 3
Честит празник!   bouquet
Защо искаш всичко да е по филмите? Tired Филмите са си филми, а животът не е филм...
Ти пък за 8 години не разбра ли, че няма да го направиш по-романтичен? Wink
Моят е същият, но аз се отказах на първата година. Това, което искам аз от него не са подаръци и романтика, а отношение и отговорност. Замисли се, че има по-важни неща от лигавенето по празници. Особено пък за мъжете.

А честно казано тоя празник не го понасям, много ми е тъп Crazy И само е повод за скандали и сръдни при по-улегнали двойки, при които нежната половинка още има големи романтични очаквания Crossing Arms А влюбените са си влюбени без значение от датата Heart Eyes
Виж целия пост
# 4
Вписваме с в групата на двойките без капка романтика , подаръците по празниците ги получавам не само с намек а с натякване , имаме брак от седем години и половина и много добре зная че изненада няма да има нито днес нито утре , но винаги мъжлето се отнася добре с мен и детето и наистина се опитва да ни изненада но не е добър с романтиката.Това са бели болки важното е всичко да е наред и никога не бих се сърдила за подобно нещо , като видиш по новините как живеят хората и ще разбереш чи си щастливка с това семейство.
Виж целия пост
# 5
   Ами аз щом готърпя такъв вече осем години,значи съм го приела,и естественно че разбирам че има и по важни неща от романтиката,но тя много ми липсва...Просто в тези дни ми е трудно да забравя защо всички разнасят сърчица и цветя,пък аз се размотавам просто ей така...Миналата година в съседите,някой беше направил страхотен снежен човек който държи огромно сърце в ръцете си-много мило нали?!
   Ами не мисля скоро да се откажа...Ще го превъзпитам и туй то!
   А иначе наистина сме щастливи!
     bouquet  bouquet  bouquetТова е от мен,за всички които няма да получат нищо днес!
Виж целия пост
# 6
Честит празник   bouquet
Подобни мисли ми минаха тази сутрин през главата, докато пътувах за работа. Мъжът ми ме обича и аз го чувствам във всеки един момент, но за романтика и дума не може да става  Mr. Green И какво от това, че не съм получила днес картичка или бонбони с формата на сърце  newsm78 има много, много по-важни неща, които ме карат да се чувствам щастлива  Laughing
Виж целия пост
# 7
Съгласна съм с Рени. Този празник май е повод за повече сръдни от страна на жените към техните не романтични мъже  Simple Smile
И моят е от тях и затова сутринта преди да тръгне за работа му казах - Не искам нито цветя, нито подаръци. Знам, че милият ще се сети, ама ще му е супер трудно да измисли романтичен подарък и затова го облекчих  Simple Smile

След 11 години брак е време да загърбя романтичните лиготии внесени в съзнанието ми от сладникавите розови романи четени в младежките ми години  Laughing
Достатъчно ми е, че знам колко ме обича и какъв грижовен съпруг и баща е. Достатъчно ми е това, че преди дни като се върна от командировка ми донесе телефон, купен почти с всичките му командировачни, знаейки обаче, че моят е счупен и колко кофти ми е от това. Достатъчно ми е, че довечера макар и уморен от работа ще ми направи вечеря, макар и не със свещи и сърчица по масата  Simple Smile

Виж целия пост
# 8
Хм, има и обратна страна на медала - при нас аз съм тази дето хич не е романтична   Thinking

Честит празник ! Grinning
Виж целия пост
# 9
   Ами аз щом готърпя такъв вече осем години,значи съм го приела,и естественно че разбирам че има и по важни неща от романтиката,но тя много ми липсва...Просто в тези дни ми е трудно да забравя защо всички разнасят сърчица и цветя,пък аз се размотавам просто ей така...Миналата година в съседите,някой беше направил страхотен снежен човек който държи огромно сърце в ръцете си-много мило нали?!
   Ами не мисля скоро да се откажа...Ще го превъзпитам и туй то!
   А иначе наистина сме щастливи!
     bouquet  bouquet  bouquetТова е от мен,за всички които няма да получат нищо днес!

и на това ако му викаш приемане....

като искаш романтика, ти я създавай. може на него да не му идва отвътре бонбонено-розовото захаросване. напарви снежен човек със сърце, застели локвите пред входа с розови листенца. откъде знаеш, че съседския снежен човек не си го е направила комшийката сама, защото нейният хич не се сеща за тия неща?  Wink
Виж целия пост
# 10
Добре де, ама дали отвътре ни иде желанието за романтика в този ден или е следствие от безумната комерсиална истерия около празника, един вид "да не се минем"? Хич, ама хич не ми дреме за тоя празник (сигурно защото съм от по-старото поколение и в годините, формирали консуматорското ми отношение, ни св.Валентин се е празнувал, ни Трифон Зарезан като "българския отговор" се е тачил толкова).
При нас половинката е по романтичните жестове, но в този случай ми стои малко "изнасилена" работа, барабар Петко с мъжете. Някак не мога да се зарадвам на подарък в този ден, еле пък ако е от типа сърчице. Виж, на шоколада няма да му простя Mr. Green.
Същото и при 8-ми март - разбирам и зачитам смисъла на празника на майката, да възпиташ детето в дух на уважение, ама да ми даряват китки хора,на които нито съм майка, нито майка на децата им,  поради обстоятелството, че съм се родила с едни полови белези, а не с други.... ами малко на сексизъм ми бие.
Но дава ли ти някой да възможност да го подминеш празника ей така - отвсякъде ударна пропаганда - "купи, подари, създай романтично настроение като доказателство за любов". Мерси за такова доказателство, дето трябва да го даваме или да ни го дават по поръчка!
Виж, ако обаче мъжът ми пропусне личен мой или на семейството ни празник, тогава душа да му е яка! Naughty
Виж целия пост
# 11

Виж, ако обаче мъжът ми пропусне личен мой или на семейството ни празник, тогава душа да му е яка! Naughty
Ето един човек който ме разбира!Тази тема я изкарах по принцип,просто използвах деня като повод.У нас всичките ни празници куцат,от страна на романтиката...
  И с какво компенсирате романтичните,този глад?!Аз например пиша,пиша,ама пиша с часове.Купувам си примерно вино сипвам една чаша,и взимам голямата тетрадка,и пиша всичко що ми е на душата...Така ми олеква.
Виж целия пост
# 12
 Моят мъж също не е романтичен - дори не му идват на ум разни такива идеи. Но тъй като и аз не съм романтична натура - не ми пречи(е, понякога ми се е искало нещо малко романтично, но без да се прекалява, че ми става смешно и прекалено захаросано). Като ми купува подарък ме пита какво искам...
 Важното е да се обичаме и да се разбираме. Мъжът ми е много отговорен, грижовен и дава всичко за семейството си - ще си мина и без романтика.
 Сутринта ни каза - обичам Ви много, ама Вие си го знаете Grinning


 
Виж целия пост
# 13
Честит празник!   bouquet
Защо искаш всичко да е по филмите? Tired Филмите са си филми, а животът не е филм...
Ти пък за 8 години не разбра ли, че няма да го направиш по-романтичен? Wink

А честно казано тоя празник не го понасям, много ми е тъп Crazy  А влюбените са си влюбени без значение от датата Heart Eyes
Ех Рени пак си много точна.  bouquet
А освен таво празника не е българси.
Виж целия пост
# 14
ТТотов, кажи къде живееш?Ще дойда с бутилка червено вино, децата ми ще ти подарят колкото и в какъвто цвят искаш сърчица- манифактура са направили, ти ще сложиш бялата покривка и свещите, пък мъжете ни нека са добри, мили, грижовни, отговорни... За нас по- простите неща. За тях- големите дела.
Знаеш ли как добре те разбирам?! И какво от това?
А мисля, че ще е интересно, ако споделиш какво пишеш. Зашото пък има много добри читатели
сред нас.
Hug   bouquet Hug  bouquet Hug  bouquet  bouquet Hug   bouquet Hug  bouquetПфу, няма емотикон за вино
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия