Седалищно предлежание = планово секцио?

  • 1 403
  • 4
При седалищно предлежание е препоръчително да се прави секцио (по обясними причини). Въпросът ми е защо е необходимо да се планира 10 дни преди термин  newsm78? И какви са рисковете, ако за секциото се изчака, докато започне естествено раждането? Четох, че е възможно бебето да се обърне и в последния момент. Получавам противоречиви мнения от лекари и ми е трудно да взема решение. Смятам, че е най-добре детето само да реши кога му е време да се ражда. Моля, споделете опит и мнение, че вече е спешно Embarassed
Виж целия пост
# 1
Ами, само да ти кажа, че докато аз бях в предоперационна, там лежеше още една мама, чието бебе беше седалищно. И тя като тебе, решила да изчака бебето само да тръгне да излиза и тогава да и правят операцията. Да, обаче се оказа, че е чакала малко повече. Роди нормално, бебе със седалищно предлежание, тежащо 3 кг и 850, защото беше късно за упойка и подготовка за операция. Когато мен ме изписаха, 5 дни по-късно, тя още не можеше да ходи......

Секциото се планира по-рано, за да стане накрая много късно. Моето го планираха за 7 дни преди термин.
Виж целия пост
# 2
секциото е винаги поне седмица преди термина, за да не почне естествено раждане и да не се закучи нещо. може да няма време за упойки, рязане и други работи.моето бебе се обърна 3 седмици преди термина ми.
Виж целия пост
# 3
секциото се планира винаги седмица р 10 и преди термин с цел да не почне естествено раждане , т. к преди секцио са необходими някой подготовки , а дали може да се обърне в последния момент бебето  newsm78 не знам , има значение и колко е голям плода , т л к ако е голям и седалищно предлежение ще стане трудничко
Виж целия пост
# 4
Дали има шанс да се обърне зависи и дали има място в матката детето да се обърне, дали не е слезнало вече ниско долу, подготвяйки се за нормално излизане, дали има достатъчно околоплодни води и т.н.
 
Доколкото разбирам, не ти се желае много секцио, но би трябвало да се довериш на преценката на лекаря си.

И не винаги "бебето знае най-добре кога да излезе" - ако бе така, нямаше да има преждевременни раждания и такива след термин...Процесът на раждане може да започне провокиран от различни фактори.

Второто ми раждане- планово секцио - бе 2 дни преди термина - просто нямаше място в графика за плановите раждания. 1 седмица лежах в болницата за наблюдение, понеже бях и с постоянни контракции. Идеята бе, ако се спукат водите или почнат родови контракции, да може да се реагира навреме за секциото. Това е другият вариант, но не знам в коя болница си и дали е възможно там това...И дали си заслужава риска, ако лекарят ти е преценил, че шансът да се обърне детето е много малък...


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия