за сгъваемите легла-кошарки

  • 8 540
  • 84
# 60
Slavi 1crib
А сега без да се заяждаме:
1.не става въпрос за това кой колко пари ще дава,а това за какво ги дава.Не ми е логично да се купува Travel Cot  за ежедневно ползване.Нека който желае,когато тръгва на някъде да си вземе преносимата кошара колкото и струваща да е тя (по-скъпите,на известните марки..тези с ИСО стандарт за качество са по-качествена версия на китайските,но не ги прави легла за ежедневно ползване ...те си остават преносими кошари за екстремни ситуации или чисто и просто кошари за игра)
Предишното ми мнение беше към мамите,които остават децата си да спат там 4 години
Преносимата кошара е еквивалент на походното легло! Всички го имаме,но не спим на него вкъщи!
В крайна сметка всеки прави избора си сам....някои хора предпочитат легло тип шкаф,други легло тип къмпинг,аз искам леглото на бебо да прилича на легло Wink
Лека нощ!Отивам да спинкам Twisted Evil

олимпия,май идеята ти е да се заяждаш???!!!
доста злобно!кажи какво ползваш и как го ползваш,за и против,ама не плюй РОДИТЕЛИТЕ! уф,как се ядосах!моля, не ми отговаряйте
Виж целия пост
# 61
Супер е това легло!!!  Peace  Peace Носихме си го на морето, на балкана, навсякъде.
1.Когато е на горно ниво може да се люшка
2.Долното му ниво е доста ниско-детето не може да падне
3.През ципа си влиза и излиза само(когато вече може)
4.Не се удря в гадни табли, няма решетки да си провре ръце,крака и т.н.
Пише, че е до 12 мес.,но ние още спим в него!


Точно така е и при нас!!! Когато бяхме на горно ниво си взехме 10см-рово дунапренено дюшече, сега сме на долно ниво и сме с обикновен дюшек! В Пловдив имаме дървено легло и няма да ви казвам с колко синини и рани се връщаме, когато сме пропуснали да си носим сгъваемото!
Виж целия пост
# 62
аз също смятам, че това са преносими легла, за ползване при нужда.
За постоянно са неприемливи.
Виж целия пост
# 63
За, за ,за newsm10. Сташно ми е удобно, и съм на мнение  че е по безопасно от дървените.Ние също имаме сип отстрни и съм сигурна че е по добре да си влиза и излиза от там , отколкото да треперя дали няма да прескочи през решетките. Ние ползваме Бертони Peace
Виж целия пост
# 64
До всички които съм обидила по един или друг начин:
1.Моля за извинение,не искам да критикувам избора Ви.Направих го по-рано,сега съжалявам.
Каква кошара ползвам аз ли ...съвсем нормална дървена с решетки,колелца и нива за матрака( не уточнявам марка)!
Защо ли:
-материал-естествен
-конструкция- стабилна!!!!!!
-подматрачна рамка-ламели!!!!(до всички мами-не само матрака е от значение,а на какво е сложен той!; и ако някой каже..да но ние сложихме цяла плоскост(на мястото на тази с която се купува кошарата)-обяснете ми на какво се държи тя?-на найлоновите удължители за 2-ро ниво или на едно алуминиево краче за първо?!?)За добрия сън са необходими 2 неща- стабилна опора и комфортен матрак.Дървените и ПДЧ легла осигуряват здрава конструкция,позволяваща закрепянето на стабилна подматрачна рамка.
В много сайтове рекламиращи Travel Cots на Graco,Chicco,Babylove,etc..пише следното нещо:
Travel/Portable cots are intended for temporary use and for travelling purposes only, and not for long-term or permanent use.
EN 716- изискване на ЕС за качество и сигурност на детските кошари- погледнете ако искате и после може пак да си приказваме.
Да в дървените легла децата се удрят и ги боли-това е съвсем в реда на нещата-развиват се рефлекси+ децата се учат да се изправят по-рано!
Заклещвали си ръце,крака -това се получава,когато производителите не спазват задължителните отстояния м/у летвите.
И т.н и т.н мога да говоря цял ден...проучила съм въпроса сериозно..
До всички мами: спрете да слушате какво ви говорят в магазините.Някой винаги има полза от това вие да си мислите,че сте направили най-доброто за детето си,дори и да не е така! Искам да ми отговори някоя мама,на която в магазина докато се е чудила дали да си купи преносима кошара или легло поне една продавачка я е попитала-за какво ще го ползва...дали за сън или за път и игра.
Няма да пиша повече по тази тема!
Виж целия пост
# 65
Деца бийте си главите в стената да ви споходи по-рано еволюцията... производители знайте че детското пръстче първоначално е 1-2 см и му мислете Twisted Evil ... и накрая - да живеят ЛАМЕЛИТЕ (една наистина сериозна конструкция)  hahaha

По темата - имаме и дървена и сгъваема. 1 месец след като ни подариха сгъваемата закарахме другата при бабата.

На Олимпия или детето е малко или има ‘спящата красавица’, а мен ме съмнява че въобще има дете (след всичко изписано). Та ако имаше синковец като моя друга песен щеше да пее, и с останалите от ламелите здрави летви щеше да си бие главата (по кекаво нещо у дома не сме имали).
Та моят Боби първо почна да гризе едната табла от естествен дървен материал! После цяло лято така и не свикнах да го заварвам с висящ крайник през пръчките. И след като почна да използва ежедневно леглото като батут разказа играта на стабилната дървена конструкция! На 11м счупи едната пръчка от прекрасният естествен дървен материал и ми писна. Поискахме си за първият рожден ден сгъваема, по-лошо не можеше да бъде. Щом видях кое е лесно, удобно и безопасно, повече не искам и да чуя за тези дървени кютуци!

ПС ако някой се чуди какво е това инженерно чудо ламел, ето тези прекрасни естествени пръчки http://www.niva-t-caruso.com/lameli.html които казват едно прекрасно ПУК/ ТРЯС при непредвиден товар  hahaha
Виж целия пост
# 66
От както се е родил, нашият син е в класическо детско легло -кошарка с решетки.
Като стана на 6 месеца му купихме и сгъваема кошарка.
Не мога да си представя, че сгъваемото кошарка може да замести истинското си легълце.
Под кошарка за игра, както е написано и на инструкициите аз не разбирам легло за спане.
Да, изключително удобно е за път и някъде ако трябва да се спи извън къщи. Да, изключително удобно е за игра - най-безопасно е.
Обаче детето не може да се хване, за да се изправи ако иска. нашия горкия иска, но няма как да се хване и стои на коленца.
В другото легло си спинка, изправя се за решетки те - е да - паса, удря се чат пат , ама всички в такива легла сме гледане, пък сме си ок.
Въобще не е удобно за постоянно да спиш на него.
Представете си да спиш в спалня с матрак и в сгъваемо легло.
Има ли разлика? newsm78
Според мен има.
Ако си го приспособиш с някакви допълнителни ватраци може и да става - не знам.
Другото много лошонещо на тезилегла е , че са много ниско до земята.
Всеки знае, че долу на замеята въздухът винаги е по-студен. Особено зимата направете си експеримент и сложете термометъра долу на нивото на сгъваемата кошара и после на нормално ниво да видите каква разлика има.
Много мои познати се оплакват, че децата често подсмърчат от тези легла и се принудиха да си купят истински.
Много е удобно за първите 6 месеца ако има горната част - тогава е наистина удобно, но като се махв(не и остане само долната част - то си пише, че е за игра, ама ние българите сме си я измислили за спане, защото  не всички могат да си позволят и двете легълца да си купят.
Не изтезавайте децата след 6 месец да спят буквално на земята в тези шушлякови кошарки...
Виж целия пост
# 67
Супер е това легло!!!     Носихме си го на морето, на балкана, навсякъде.
1.Когато е на горно ниво може да се люшка
2.Долното му ниво е доста ниско-детето не може да падне
3.През ципа си влиза и излиза само(когато вече може)
4.Не се удря в гадни табли, няма решетки да си провре ръце,крака и т.н.
Пише, че е до 12 мес.,но ние още спим в него!

подкрепям написаното...
Виж целия пост
# 68
Моля да ме разграничавате от другата Олимпия, аз съм си и в живота с това име.  Joy Не се заяждайте, всеки има своите доводи за всичко  Hug
Виж целия пост
# 69
Наистина е студено на ниското ниво. Сега сме при майка ми в Шипка и малката спи върху 4 одеала, постлани в кошарата, за ад изолират студа. Малко като принцесата и граховото зърно, но като си сложа ръката под кошарата и както вее...бррр Confused Освен това обиколникът е хубаво нещо. Някой беше изтъкнал като предимство това, че не се ползва обиколник. Където и да се постави леглото почти няма как да не става течение. И няма нищо лошо в това, стига да не минава директно през детето. Вкъщи вариантите за поставяне на детското легло да до вратата или до прозореца. избрала съм първия, но кошарата е с дървени табли и наистина на малечка не й духа. А аз си имам една шугавела, дето и завивка не трае, и чувал..., та си мисля, че наистина тези легла не са за постоянно ползване. А ако някой си мисли, че от тях трудно се излиза, моля - да заповяда на гости Grinning Госпожицата се набира и се премята. Но за път ми е много удобна. Нашата е Нео Нато и е без цип отсрани. Сега планираме второ бебе и си вех предварително второ ниво от Продавалника. Мисля, че ще имам нужда, но за вкъщи предвиждам да поръчам двуетажно легло по мой проект, защото нямам много място... но това е друга тема Grinning
Виж целия пост
# 70
Не се карайте, децата са различни.
Сестра ми например беше изгризала цялата напречна летва на кошарата, нашите в чудо се видяха. Така че ако навремето имаше сгъваеми кошари щяха да си спестят доста главоболия.
Това не значи разбира се, че всички правят като нея.
Иначе размните аргументи са много полезни на бъдещи майки като мен!
Виж целия пост
# 71
Аз съм твърдо ЗА сгъваемите кошарки,но само за ползване при належащи ситуации Peace
Бяхме взели такава кошарка на синът ми но не като за постоянна,а за да ползваме при належащи случаи.
У дома си имаше дървена кошарка а тази сгъваемата,разнасяхме със нас,като тръгнехме по морето,или някъде другаде на почивка.Ползвали сме я и,когато сме били при майка ми.
Вече Боби е достатъчно голям и от 1 година,спи като голямо момче на легло.
Тъй като кошарката,от доста сгъване и разгъване и от доста стаж,вече сме я пенсионирали на село,взехме нова за щерката. Mr. Green
Новата също ползваме,когато тръгнем на почивка,но не за постоянна.
Много съм доволна.
Виж целия пост
# 72


tova e TRAVEL BED i e hubavo da go ima6 kato hodite nasam natam, no ne e seriozno leglo za bebenceto
Виж целия пост
# 73
Вече 3 години у дома сме със сгъваема кошарка и определено мога да посоча само предимства. Първите две години я ползва сина ми, а като се роди малката тя го зае, а него преместих на голямо легло. Единственото, което добавих към кошарката беше ортопедично матраче и й сложих обиколници, за да е по-уютно.

По отношение на стабилността бих казала, че си е предостатъчно стабилна, щом след толкова години скачане и тресене на нея не е мръднала.

По отношение на здравината - издържа не само денонощната експлоатация, ами и доста сгъвания и разгъвания, почивки и премествания.

По отношение на ламелите - хм, не съм видяла нужда от тях. Матракът ми е добър и според мен достатъчен. И няма нищо общо с походно легло.

По отношение на заклещването - не мога да коментирам, т.к. не сме ползвали дървено легло.

По отношение на гризането - с дървено бая щяхме да се узорим като знам децата как си чешеха венчетата на леглото.

Моята е на Бертони. И я препоръчвам с чиста съвест.
Виж целия пост
# 74
Аз също мисля да ползвам сгъваемо легло за постоянно. По простата причина, че не ми се купува 2ро дървено легло, а това което имам ми е голямо да го сложа на мястото което мисля за новото бебе. Трябва да спя в хола с бебето, и не ми се ще леглото да ми заема цялото място. Освен това с първото дете си нямах такова сгъваемо и се проклех 100  пъти като почти всяка събота и неделя бяхме на път и аз трябваше да си лягам с нея за да я дебна да не падне. Естествено имаше пъти в които я изпусках като не бях в стаята. Тъпо.
Затова за мен това е единствения приемлив вариант в случая.

Освен това мисля в началото да ползвам сгъваем матрак, а после у дома като мина на долното ниво, ще си взема и нормален, така долното ниво ще ми се вдигне с около 20 см. И няма да ми е толкова ниско.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия