"Зелени" ли сте?

  • 3 495
  • 68
"Зелени" ли сте? Т.е. опитвате ли да живеете природосъобразно, да не ползвате найлонови пликчета, да изхвърляте боклука разделно, да не ползвате химия и пр.
Близка девойка например не си мие косата с шампоан, защото имало химия в него.

Ако сте "зелени", какви ограничения си налагате?
Виж целия пост
# 1
Живея природосъобразно, не ям месо от дете, например. Ама чак пък да си разделям боклука... Crossing Arms
Виж целия пост
# 2
Живея природосъобразно, не ям месо от дете, например. Ама чак пък да си разделям боклука... Crossing Arms

Дотолкова и аз съм зелена  Joy Joy

Сериозно, интересува ме дали тук има хора, които са наистина зелени. И какво правят най-вече в тази връзка.
Виж целия пост
# 3
По тези критери за "зелени"- не, не съм зелена , даже и месо ям  Grinning
Виж целия пост
# 4
Аз пък не ям месо, но не съм зелена. Активно ползвам найлон, както и много препарати с химия- козметични, почистващи, перилни...
Ако не си миеш косата с шампоан, тогава с какво?
Виж целия пост
# 5
"Зелени" ли сте? Т.е. опитвате ли да живеете природосъобразно, да не ползвате найлонови пликчета, да изхвърляте боклука разделно, да не ползвате химия и пр.
Близка девойка например не си мие косата с шампоан, защото имало химия в него.

Ако сте "зелени", какви ограничения си налагате?

не много.
но все пак. гледам да пестя. ток, вода.
също така с тия пусти торбички съм в голяма борба. използвам хартиени, но признавам, не винаги, защото найлоновите са 5 цента, а другите 50.
карам икономична кола.
друго не се сещам.
не разделям отпадъка, нямаме система добра още тук.
Виж целия пост
# 6
За някои неща съм вманиачена - събираме разделно хартия и картон; отделно бутилки, кенчета..
В хранителния магазин, от който пазарувам, задължително питат на касата, дали е ОК да ми сложат покупките в найлонова торбичка. Обикновено искам хартиени пликове и много рядко ползвам торбички...
Някои храни купувам само органик...

Обаче от козметиката и препаратите ми е трудно да се откажа...
Виж целия пост
# 7
Малко зелена съм, има много какво да се желае.
Старая се, но найлонови пликчета ползвам, макар и все да искам да взема една хубава платняна торба, още не съм го направила.
Боклуците хвърлям разделно - от-до. Ако мъжът ми е хвърлил нещо не на място, го прехвърлям. Събирам метални кенове, шишета от вода, тетра-пак и ги предавам, направо си е чиста хамалогия, нооо... не ми се хвърлят.
Химия не мога да не ползвам. Но все повече гледам да чистя със сода, оцет, лимонов сок, както по време на бременността, защото ме е страх от алергии, ползвам малко прах, пера на по- ниска Т. Дребни неща.
Виж целия пост
# 8
Зелена съм отвсякъде!
Виж целия пост
# 9
Даже си имаме фирма за разделно събиране на отпадъци и опаковки...

А моя близка от близо 15 години си мие косата само с яйчен жълтък.  newsm57 Тоест, не ползва шампоани...

Аз пък харесвам козметиката и ароматите...

Зелено, зелено Simple Smile Има такава гръцка песен, която в оригинал значението на припева е: Ревнувам, ревнувам/Зилево/ Simple Smile А нашите я пеят в ЗЕЛЕНО

Правя странни асоциации май...  newsm78
Виж целия пост
# 10
Зелена съм отвсякъде!

Вие сте луда, госпожо!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
 Confounded 15  angel008
Виж целия пост
# 11
   Един приятел на баща ми си метна току що изпържените кюфтета в боклука, защото ги кацнала муха, той магданоз и зелентии не яде, всичко се препича до почти загоряло и т.н. ooooh!

Не мога да се "похваля" с такива уклони Crazy
Виж целия пост
# 12
Последният път, когато баба ми дойде в София на гости, си забрави една платнена торба и оттогава я ползвам тази торба с огромно удоволствие. Много по-удобна е от найлоновите.
Зеленината ми се изчерпва с това.
Виж целия пост
# 13
Мислех, че съм зелена, но като чета отговорите, май не съм много.
Все пак от много години не използвам спрей-дезодоранти, а само ролкови. Понеже не вредят на озоновия слой. От шампоан не мога да се откажа.
И винаги, когато имам време, ходя пеш.
Тази есен по програмата за енергийна ефективност си взехме инверторен климатик. Засега има ефект, но тя и зимата не беше толкова студена.

Бих събирала боклука разделно. Няма да ми тежи, но наблизо няма такива контейнери.


И си мечтая, ама наистина, за кола със слънчеви батерии, може и да не е супер мощна.
Виж целия пост
# 14
Никак не съм "зелена"! newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия