Може ли да навреди продължителното приемане на желязо през бременността.?

  • 3 532
  • 14
Здравейте! Моля ви кажете ми дали може да навреди продължителното приемане на желязо пре бременността. Пия Ferro-folgamma вече 3 месеца. Първия път не даде голям резултат, затова гинеколога ми каза да пия и втория, но път за третия нищо не каза и аз продължих. А на последния преглед като пита откога пия, каза : оооооо, трябва да направиш почивка. Та се притесних да не съм се предозирала и дали може да навреди на бебчо.

Моля ви кажете ми вие колко време пихте желязо?
Виж целия пост
# 1
Бъди спокойна и не се притеснявай излишно. Наслаждавай се на всеки един ден от бремеността си
Виж целия пост
# 2
Не се притеснявай. За толкова малко не може да навреди. Щом ти е казала докторка  спри до следващата консултация и пак попитай кога да пиеш, ако се налага.
Виж целия пост
# 3
Аз не съм пила абсолютно нищо по време на бременността и не смятам, че съм сбъркала.
Виж целия пост
# 4
И аз пих повече от 3 месеца желязо, Тотема- ампули и Феро фолгама. Нямах никакви проблеми, щом имаш нужда от желязо и ти е предписано от лекар - пий спокойно,на организма ти му трябва.
Виж целия пост
# 5
Сестра ми почти цялата бременност изкара на ампули с желязо. Споко!
Виж целия пост
# 6
не се притеснявай! на мен дори ми го препоръчваха!
Виж целия пост
# 7
Аz пия вече 2 месеца и док ми каzа,че 6те пия докрая,така че Peace Whistling
Виж целия пост
# 8
Пих желязо от 12г.с. до последно. Ноктите ми и косата са великолепни  Wink
Виж целия пост
# 9
Желязо се пие от 20та седмица до края на бременността. Дори може да се наложи и след това да се продължи
Виж целия пост
# 10
Аз пия желязо от петия месец  - Сорбифер 100 мг. По принцип не ям много от храните, които съдържат желязо /яйца, месо, спанак/ и в петия месец направих страхотна анемия. Хемоглобина ми падна страшно много.  От тогава си пия постоянно и се чуствам много добре. Между другото в статии за бременни съм чела, че дневната доза на желязо и калций при бременните трябва да се удвои, защото бебето има много голяма нужда от желязо и калций също. За да нямаш проблеми с хемоглобина като наближи раждането си пий и спокойно си живей. Не се притеснявай!
Виж целия пост
# 11
Аз пих през цялата бременност желязо и всичко беше о.к. Не се притеснявай излишно!
Виж целия пост
# 12
Все пак, погледни си кръвната картина. Ако хемоглобинът и/или съдържанието на желязо в кръвта ти са ниски - под средните стойности - хич и не се съмнявай, пий го. Ако пък са близки до горните граници - виж си референтните стойности - не ти трябва за известно време поне.
Виж целия пост
# 13
Благорадя на всички за отговорите !!! Успокоихте ме.
Виж целия пост
# 14
Аз го пия от третия месец и до сега не съм го спряла защото д-ра продължава да ми следи показателите на всяка консултация и дори сега ми увеличи дозата. Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия