Какво трябва за мен и бебо при постъпване за раждане

  • 779
  • 14
Здравейте! Имам нужда от помоща ви! Влезнах в 9-ия месец и трябва вече да приготвя багажа за нас двамата с бебо за родилния дом! Проблема е, че не знам какво трябва! Решила съм да раждам в Шейново! Моля, който знае какво е искат да се носи да ми помогне, защото съм много боса  Embarassed!
Виж целия пост
# 1
Здравей, регистрирай се в отчетни теми за месеца, в който ще раждаш. Там мамите правят списък за необходимите неща за болницата. Успешно раждане!
Виж целия пост
# 2
За бебето ти трябва един пакет памперси и един мокри кърпички.
По-важен е твоят багаж обаче - аз лично се обаждах няколко пъти да ми донасят още лигнин, защото с това едно пакетче дето бях взела... доникъде не ми стигна  Confused така че, лигнин задължително, чехли, кърпи, тоалетна хартия /евентуално, ако не си във ВИП/. Тоалетните принадлежности са ясни - четка, паста и т.н. Може да си вземеш и вода, и нещо сладко за хапване след раждането, докато дойдат роднините да те отрупат с храна  Peace и някаква връхна дрешка.
Другите неща могат да ти ги донесат когато ти потрябват - например, крем за мазане на разранени зърна при кърмене /Лансинох, Гармастан/, евентуално силиконови зърна, помпа, и т.н. - всичко това го има в аптеката.
Това са най-важните неща, леко раждане ти желая  Peace
Виж целия пост
# 3
Да добавя още нещо - трябва да си носиш лична карта и  обменната карта, която ще издаде лекаря следящ бременността ти.
Виж целия пост
# 4
всичко изброено по - горе от другите мами. плюс  фотоапарат и зарядно за телефона!
леко раждане!
пс - може и някакви дъвки или друго за освежаване на устата.
Виж целия пост
# 5
И аз да добавя към горе написаното: прибори за хранене, чаша за вода. Аз използвах много малко лигнин, а се бях запасила доста. Питах и ми казаха, че няма проблем да си ползвам дамски превръзки и бикини за еднократна употреба.
Виж целия пост
# 6
Спомням си, че когато аз ровех тук за списъци с необходим багаж за родилното, една мама беше написала, че ако ти изтекат водите, дамските превръзки вършат работа като все едно да запушваш течащ радиатор с носна кърпичка  Mr. Green точно така се чувствах и аз с лигнина  Rolling Eyes  едното пакетче замина още на път към болницата, другото - докато стигна до родилната зала.. при някои мами пък водите така и не изтичат до самото раждане... така че, всичко зависи от конкретния случай, но все пак, превръзки, лигнин, повече бельо трябва да са в наличност. И по възможност, всичко в едно сакче - аз в последния момент събрах куп торбички, и беше много неудобно с тях  ooooh!
Виж целия пост
# 7
Връхна дреха
голяма и малка хавлиена кърпа
ръкавички за бебето да не се драска
книга, списания или кръстословици
В някои стаи има телевизори, които работят с монети
Виж целия пост
# 8
Също така има специални дамски превръзки за след раждане- доста по- големи и плътни, също с крилца. Освен това има и т.нар. пелена за леглото Ви- с мушамичка от долната страна, за да не се цапа бельото на самия креват.
Виж целия пост
# 9
Здравей, регистрирай се в отчетни теми за месеца, в който ще раждаш. Там мамите правят списък за необходимите неща за болницата. Успешно раждане!
Дали мога да попитам какви са тези "отчетни теми"  newsm78  понеже и мен ме вълнува същия въпрос  Hug
Виж целия пост
# 10
Здравей, регистрирай се в отчетни теми за месеца, в който ще раждаш. Там мамите правят списък за необходимите неща за болницата. Успешно раждане!
Дали мога да попитам какви са тези "отчетни теми"  newsm78  понеже и мен ме вълнува същия въпрос  Hug

Eто тук са отчетните теми по месеци и години
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=35.0
Виж целия пост
# 11
Освен това има и т.нар. пелена за леглото Ви- с мушамичка от долната страна, за да не се цапа бельото на самия креват.

Тези пелени ги имаше на всички легла в Шейново.. мислех че навсякъде е така, и не се налага майките да си ги носят  newsm78
Виж целия пост
# 12
Зависи от болницата .. всяка си има правила ..  Peace
Там където аз раждах, не ми дадоха да си внеса нощница, например .. а едната нощ ме втресе, след това пък се изпотих, а нямаха друга да ми дадат да се преоблека и цяла нощ лежах с мократа ..
 
Виж целия пост
# 13
Моят списък беше:
1. малки кърпи- 2 бр.- във форума в една стара тема бях чела, че една майка ги е използвала за да си прави горещи компреси на гърдите, преди да се цеди.Мога да кажа, вече от опит, че са много полезни за тази цел.
2. Помпа за кърма
3.Подплънки за кърма
4.Превръзки
5. Лиглин
6. Памперси и мокри кърпички за бебо
7, Нощници - 2бр.
8.хавлия, сапун, джапанки, шампоан за коса, кърпа за лице, паста и четка за зъби
9. Чаша, прибори/ аз лично не съм ги ползвала
10.ластик за коса
11.зарядно за телефон
12.Тоал.хартия, салфетки
13,.Памук, гребен, гармастан, др. тоалетни принадлежности
14. Вода  и шоколад

Леко раждане.
Виж целия пост
# 14
Леко раждане! Всичко което другите мами са изброили може да ти потрябва, но не носи всичко - веднага като рожиш ще дойдат да те видят и ще ти донесат каквото искаш. Аз отидох само с 1 плик, като в него имаше : 1 нощница и джапанки, с които влязох в предродилна зала; една жилетка, ако ми стане хладно; 5 памперса; 5 превръзки (лиглин там имаше, а и после ми донесоха); телефон; 2 чифта бикини; лична и обменна карта. Съпруга ми дойде още в родилна зала и ми донесе сокчета и след 2 часа, като прецених какво още ми трябва ми донесе други неща. Той 3-те дни, в които бях в болницата идваше по 2 пъти и ми носеше каквото му кажа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия