Помощ - газове при новородено

  • 9 329
  • 22
Здравейте мами, моето малко съкровище е на 21 дни и от миналата седмица се дохранваме с АМ. Незнам дали има връзка с това или с моя начин на хранене, но малката има газове  Tired, които я тормозят много.Буди се, плаче, свива се и като пръцне пак е спокойна. Незнам как да я успокоя, а и в нета не намерих почти нищо за газовете - от какво са, как се облекчават, кога преминават.  newsm78 Искрено се надявам мамите, минали пред това да споделят опит  Praynig . Предварително Благодаря на всички.   bouquet
Виж целия пост
# 1
Здравей Анелия.Според мен твоето слънчице сигурно има колики.Моята дъщеричка я хванаха колики още на 7 ден,също така много пръцкаше и плачкаше,но аз взех да и давам Инфакол-това са капки против колики и детето се успокои веднага.Сега вече почти изчезнаха,но от време на време си свива краченцата и започва да плаче-особено вечер.Коликите при малките преминават към 3-4 месец.Надявам се че съм ти помогнала.ЦЕЛУВКИ НА МАЛКОТО БОНБОНЧЕ. Hug
Виж целия пост
# 2
Здравейте адашки  Simple Smile,и ние сме така,също се дохранваме с АМ и имаме много газове,постоянно се напъваме,пъшкаме,свиваме се и ръмжим като тигърче,и ние много пръцкаме ама е нормално така ми каза педиатарката,но кога точно ще отшуми никой точно незнае.  Peace
Виж целия пост
# 3
Благодаря Симона, аз също си мислех, че са я почнали коликите, но някъде прочетох, че газовете се различават от коликите и затова реших да попитам мамите с опит.  newsm78
Виж целия пост
# 4
И аз мисля, че са колики. Не се притеснявай, до 2-3 месеца всичко ще отшуми.
Виж целия пост
# 5
И аз мисля, че са колики. Не се притеснявай, до 2-3 месеца всичко ще отшуми.



И аз така мисля! Peace
Виж целия пост
# 6
Ние сме горе-долу на същата възраст ... и имаме същия проблем, а сме изцяло на кърма.
Предполагам, че това са коликите. Педиатърката ни каза, че обикновено започват към 20 ден.
Виж целия пост
# 7
Всъщност коликите се причиняват от газове. В упътването на капките против колики пише че ефектът им е да събират малките балончета газове в по-големи, така че по-лесно да се изхвърлят от организма.
Не знам на какво АМ сте точно, но понеже моята Магдалена понякога повръща, известно време се дохранвахме с Фризовом. Направи ми впечатление, че на опаковката пише че действа разхлабващо и против колики. Във всеки случай мога да кажа, че от Фризовома Магдалена акаше по-често, явно това облекчава коликите.
Но не искам да кажа да сменяш млякото. Естествено се консултирай с педиатъра си.
Виж целия пост
# 8
И нашата мома си има колики от 7-8 ден,но сега и тя така се напъва и даже поръмжава от време на време.Знам че са колики и дано скоро отшумят Confused
Виж целия пост
# 9
Момичета,не се притеснявайте-това са си точно колики.Бебето ми в момента е на 3 мес. и 10 дни и едва сега отшумяват,имаше страхотни газове-като възрастен човек направо.Давах Еспумизан или Саб симплекс по 1-2 капки във всяко мляко за да не се образуват балончета и беше търпимо.Действително редовното изхождане подобрява положението.
Виж целия пост
# 10
аз също мисля, че са колики.
ние сме само на кърма, обаче пак имаме газове ( коликите са си газове, които се образуват в червата, и е хубаво да пръцка бебока ). даваме саб симплекс - облекчава я малко. от еспумизана получи запек и стана по лошо. даваме и чай на хип за храносмилане.
сега съм поръчила лефакс - мамите във форумите пишат, че са най - добри, ама чак от англия ги чакаме. тука няма.
помага ни малко и топла пелена на стомаха, лежане по корем.
Виж целия пост
# 11
Благодаря за отговорите - явно наистина са колики. Говорих с педиатърката преди малко и тя каза да си взема саб симплекс капки.  А тези капки Лефакс - няма ли ги някъде по-наблизо, а чак в Англия или някои не знае ли нещо добро в по-близките съседки - Гърция например.
Виж целия пост
# 12
при вас правят ли курсове по бебешки масаж? тук само това се препоръчва за облекчаване на газовете (не е задължително да са колики)
Виж целия пост
# 13
Здравей Anelia, ние също имахме много тежки колики. Опитала съм всякакви капки които има на пазара, включително и инфакол, но ефектът беше минимален. Казаха ми да варя копарово семе и да давам по 1-2 лъжички след всяко хранене. Искам да ти кажа, че изобщо не вярвах, че ще има ефект, но всъщност това много ни помогна. Също така масажа на коремчето помага по-лесно да се изпръцка. Може да опиташ, желая ви успех.
Виж целия пост
# 14
И аз мисля, че са колики. Не се притеснявай, до 2-3 месеца всичко ще отшуми.
И мисля така!Успех
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия