Проблеми с кърменето и наддаването на бебо

  • 642
  • 10
Страшно много съм притеснена.
Бебко наддава много слабо последните месеци, започна да се буди по няколко пъти на нощ.
В началото сам се отказа от нощните хапвания и първите три месеца спа по 12 часа на нощ от 19.30 до 7.30 сутринта. От януари месец започна да се буди често през нощта и да иска постоянно на гърда, понякога се дърпа и реве, абе усеща се, че е гладно. Започнах да го слагам през 2 часа ту на едната ту на другата гърда, за да увелича лактацията, но без успешно.
Днес успях да изцедя едва 80 мл, при положение, че той трябва да яде поне по 150 мл.
Докторката ни насърчава да се кърмим и по нейно настояване в началото на 5 месец започнахме да се захранваме с пюре и каша.

Вече съм страшно уморена от тази борба за кърма, че започнаха да ми се въртят мисли от типа кое АМ ще е най-подходящо за дохранване, за да не седи бебко гладен, пък и да си върне режима като в началото и да започне да спи.

Иначе бебко се роди 3750 гр наддаде:
1 мес  + 400г
2 мес + 800 г
3 мес + 300 г
4 мес + 300 г
Сега тежи 5400гр

Моля ви, помагайте!!! Sad
Виж целия пост
# 1
Чудесно е, че така упорито и всеодайно се бориш за кърменето и че си срещнала такава подкрепа от педиатърката Hug
При положението, което описваш, вероятно добавка ще е необходима - наддаването на бебето действително е недостатъчно. Добре е паралелно с мерките за получаване на достатъчно калории да се търсят и причините за това положение - за което е необходим цялостен анализ на начина на кърменето, на бебето и на теб, за да може борбата да се увенчае с успех Grinning
Виж целия пост
# 2
Хедра, благодаря ти, много ми харесва мотото ти!
Виж целия пост
# 3
Ако искаш да разкажеш по-подробно за това как се кърмите, може би ще успеем да ти дадем повече информация за конкретни мерки, които може да предприемеш. Много добре си се ориентирала да слагаш бебето често на гърда - а само едната ли предлагаш на едно хранене?
Виж целия пост
# 4
Ами от 1 месец и половина, с малки изключения се кърмим горе долу така:
1.00 - лява гърда
3.00 - дясна гърда
6.00 - лява гърда
9.00 - дясна гърда
      10.30 - дясна гърда
12.00 - лява гърда
       13.30 - лява гърда
15.00 - дясна гърда
       16.30 - дясна гърда
18.00 - лява гърда
      19.00 - лява гърда
21.00 - дясна гърда
      22.00-23.00 - дясна гърда

Случвало се и през тези междинни хранения да си редувам гърдите, но останах с впечатлението, че така положението става по-лошо и за следващото хранене (след три часа) няма достатъчно кърма.

Тъй като ми се налага през някои дни да излизам му оставям кърма и после се изцеждам и по това горе-долу се ориентирам дали имам достатъчно кърма.
Преди изцеждах по 120-130 мл , но случката днес сериозно ме обезпокои.
Бях му оставила 150 мл, той всичко си изяде в 9.00, заспа към 10.30 и се събуди чак в 14.00 ч да яде пак, по това разбрах, че цяла нощ се е будил от глад. А друг път като го кърмя едвам издържа до 12.00 .

Другият проблем е, че като се наяде заспи и затова не му предлагам и другата гърда, защото си мисля, че се е наял и ако се събуди след 30 мин. му предлагам същата гърда, за да се събере мляко за следващото хранене в другата.
Случва се като му давам по-често да хапва после да повръща. Например днес яде в 12.00 ч, после му предложих другата гърда в 14.00, след около 30 мин повърна около 10-20мл.
Виж целия пост
# 5
Изцедената кърма не може да е ориентир за това колко кърма имаш, не смятай,ч е щом не можеш да изцедиш значи нямаш. Просто не винаги се отдава на майката да стимулира гърдата достатъчно та да текне Thinking Според мен е добре да даваш и двете гърди на едно хранене, едва ли би възникнал проблем. Така ще ги стимулираш и двете. Малко ме разсмя терминът "събииране на кърма", защото гърдите не са склад и в тях не се събира, а се произвежда кърма. Предлагайки по- често и двете гърди, ще стимулираш производството на кърма в тях. Разгледах плана ти, кърмите се през около час и половина, което си е доста често. Опитай един ден да даваш и двете гърди на всяко хранене и виж как ще реагира бебко. Дано да се оправят нещата, мисля,че при една реорганизация на кърменето, ще можете да продължите и без добавка. Успех  bouquet Hug
Виж целия пост
# 6
Благодаря!
Виж целия пост
# 7
Следя въпроса с интерес, защото моето бебе макар и да наддава повечко, суче доста често и аз предлагам двете напоследък
Виж целия пост
# 8
При нас на последното мерене ни шашнаха и ще следя темата с интерес, от няколко дни и аз давам от двете гърди на хранене и пак мисля, че остава гладен  Sick
Стискам палци при вас всичко да се оправи!  Peace
Виж целия пост
# 9
бебко и бебка - като гледам и нашите килограми и см са горе-долу като вашите.
За сега предприех мерки да се увелича кърмата вместо да мисля за Ам. Пия чая на Хип и съм много доволна, гърдите отново започнаха да текат по всяко време. Пила съм и българския лактогенен чай. И от двата ефекта е добър, но като че ли този на Хип е малко по-вкусен.
Слагам го по всяко време на която гърда иска горе-долу на 1.30-2.00. Има си няколко основни часа, а другите похапвания са междинни.
Виж целия пост
# 10
бебка и бебко, мисля, че бебето ти си наддава чудесно. Може би сте в критичен период- скок в растежа и затова смятам, че остава гладен. На колко време долу- горе се кърмите и даваш ли му други залъгалки или биберони? Слагай го по- често, а ако се сърди можеш да изцедиш малко мляко докато тръгне струята, тогава малчовците са най- щастливи Flutter
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия