тормозят племенницата ми в у-ще

  • 1 246
  • 17
Моля по-опитните мами да ми дадат съвет. Племенницата ми е 9 клас дребничка слаба и много тиха. От няколко дни едни ромчета брат и три сестри и се заканват да я бият след часовете и пр. Тя живее при баба си и дядо си на по 60 г. сещяте се,че те и понятие си нямат,че наистина става някой път лошо. И по тяхно време така се заяждали не било страшно. Днес ми се обажда разплакана,че иска да си ходи и я е страх бил и изпратил бележка по време на часа,че не знаела какво я  чака след часовете защото била седнала на неговия чин. Племенницата отишла с бележката при г-жата при която имали час в момента и помолила да я пусне да иде при д-ра. Тя само казала ми точно сега в моя час ли пък. От там тя отишла при класната в междучасието след което тя ги завела при д-ра момчето обещало  уж да не се повтаря. Той е пред изключвяне,но не го изключват. После една от големите му сестри я заплашила,че незнаела с кого се е забъркала и че последния дето му правил проблеми на брат и с д-ри не е много добре след случая. Момичето сега го е страх да иде на училище аз с малко дете немога да ида до там,защото незнам на какво ще налетя и на какво ще е свидетел детето. Обадих се и аз по телефона и човека уж обеща да е за последно,но уви небеше. Страх ме е да не я причакат след училище по път за вкъщи. Дайте ми идея какво да правя моля ви. Много ще съм ви благодарна
Виж целия пост
# 1
Не ми се е случвало, за това ще ти кажа какво бих направила, ако ми се наложи. Детето е голямо, но за известно време докато премине заплахата бих я водила и изпращала с някой възрастен до училище. Ако въпросните деца са прекалено агресивни и си позволяват да я атакуват дори и при това положение, бих отишла да говоря с кварталния. На територията на училището би трябвало да има охрана и поне там да нямате тревоги. Не е добре, че момичето изпада в такива ситуации, може би трябва да поработи над уменията за самозащита (изключвам физическата разправа, а умението да се избягват конфликтни ситуации). Бих я записала на айкидо при мъдър учител. 
Виж целия пост
# 2
Ако питаш какво бих направила аз, бих направила следното
Бих сплашила ромчето и сестрите му така, че да държат постоянно дистанция от моето момиче на метър поне. Ако трябва и боя ще си изядат. Знам, че не е правилно, но е най-лесното.
Виж целия пост
# 3
Според мен изходите са два:
-или да вземете акъла от страх на ромите,така 4е те самите да не я доближават(как вие си преценете,по_добре сте запознати със ситуацията);
-или да преместите моми4ето в друго у4илиЩе,друг квартал,някъде,където няма да се среЩнат пове4е.
Ситуацията въобЩе не е лека и не мисля,4е директор,у4ители и т.п.Ще могат да повлияят по някакъв на4ин.Дори да изклю4ат мом4ета,ако неЩата не са решени,проблема си остава,4е и се задълбо4ава.
Каквото и да решите,успех ви желая. Peace
Виж целия пост
# 4
Бих сплашила ромчето и сестричките му с някой дебеловрат четирикрилен гардероб, Stop който за ден-два да изпраща и посреща девойката от училище. И, даже, бих била и по-смела - да го изпратя да си поприказва с въпросните ромчета и да им разясни малко кой къде и какво казва и прави.  #Crazy

А иначе ромите са забелязали, че племенницата ти е тиха, срамежлива и спокойна и затова са решили да я тормозят. За тях това е вид начин на живот - да карат някого да се страхува от тях, защото иначе нямат реализация никъде другаде (освен с кражби и заплахи! #Cussing out)
Виж целия пост
# 5
Това  и аз мислех мъжа ми е доста големичък и съм решила да го пратя виждаше ми се неправилно, но ако и утре е така това ще направим.Директора май нищо не направи прави сте. Притеснява ме факта,че те са задружни и може и повече да се съберат а ние българите гледаме сеир и не помагаме. Изпитала съм го с близък вече. Явно друг начин няма освен наистиня силно сплашване а може би и по сериозно нещо незнам
Виж целия пост
# 6
Тия цигани са много опасни - нямат акъл и не им пука какво правят. И разбирам, че хората се плашат и не се намесват да помогнат при бой. Един мой познат възрастен мъж, огромен се намеси когато двама роми са нападнали момче и момиче да им крадат телефоните. Резулалтът - убили познатият ми на място с тръба, а момчето е постъпило в болница. Дадоха по ТВ за този случай - беше на Коледа преди 1 година. Не знам какво може да се направи срещу тези циганьори - дори да ги сплашиш може да стане още по-лошо, да плашат още повече момичето или направо да я набият или недай си Боже убият. Луди са, вервайте ми.


-------
Изтрих малко квалификации. Моля да се спазват Правилата и добрия тон!
Виж целия пост
# 7
От това ме е страх точно да не стане по-лошо за това се двуомя дали да се намесим или не,а и в случая е лошо ,защото ги няма родителите да преценят недай боже да се случи нещо ще се обвинявам и за намесата или ненамесата ми. А те родителите и не се интересуват вече 12 години от нея та просто незнам какво да правим
Виж целия пост
# 8
Наистина можеш да пратиш мъжа си. Но - циганите са много отмъстителни... Нищо чудно, още повече да се амбицират и да я тормозят.
Кварталният полицай също е вариант, но и там успехът е несигурен. За съжаление, ромите са наистина отмъстителни.  Confused
Може би най-сигурно е да преместите племенницата ти в друго училище.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
Може би най-сигурно е да преместите племенницата ти в друго училище.  Rolling Eyes

За съжаление и аз само това мога да те посъветвам. Циганите като са сами са пъзльовци, но бързо се групират и стават сериозна заплаха. Няма смисъл да си навличате проблеми заради някакви отрепки.
Виж целия пост
# 10
Вместо кварталния,търси детска педагогическа стая.Ако са разбрани,може да ти кажат тия точно циганьори- те сигурно имат и други провинения- колко са опасни,или поне сама да разбереш по държането им.А как да ги махнат,като тая година влезе в училищата инструкция за прилагане закона за защита от дискриминация.Тя цяла държава е застанала зад тях-да минават по-лесно,да ги толерират всякак.
и ако момичето не в специална паралелка и проблемът е сериозен,местете се.
Виж целия пост
# 11
Умът ми не го побира -заради страха от цигански бандитизъм едно дете да трепери от страх отивайки на у-ще, Директорът да държи тези ...... Twisted Evil "пред изключване"/защото го е страх от саморазправа с него/ и да се налага преместване, но не на когото трябва! Аман от тази ромска интеграция!!! Отивайте направо в полицията -да ги проучват тия  Twisted Evil и да ги сплашат малко, че съвсем им порастнаха рогата с тия Евросъюзнически директиви.
Виж целия пост
# 12
Трябва непременно да вземеш някакви мерки. Най-добре е наистина да я преместите, но се намесете!
Виж целия пост
# 13
Много неприятно. Преместете детето, ако има възможност. В коя град сте?
Покажете надмощие, ама наистина. Сплашете ги с няколко ченгета. Кажете им, че са ви роднини и че само още един път да я пипнат с пръст....
Трябва да има начин. Не оставяйте детето да бъде тъпкано от някакви идиоти!
Виж целия пост
# 14
Умът ми не го побира -заради страха от цигански бандитизъм едно дете да трепери от страх отивайки на у-ще, Директорът да държи тези ...... Twisted Evil "пред изключване"/защото го е страх от саморазправа с него/ и да се налага преместване, но не на когото трябва! Аман от тази ромска интеграция!!! Отивайте направо в полицията -да ги проучват тия  Twisted Evil и да ги сплашат малко, че съвсем им порастнаха рогата с тия Евросъюзнически директиви.

И на тези полицаи ако знаеш пък колко им е зор. Циганите нищо не ги плаши, дори униформа. Единственото спасение в пропадналата ни държава за съжаление е да бягаш колкото може по-далече от тях и да разчиташ единствено на себе си
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия