От кога парченца плодове?

  • 298
  • 2
Извинявам се, че пускам отделна тема, но ми молбата ми е повече мами  да изкажат мнение.

Моето човече хапва по малко пюрета вече 3 месеца. Загубва доста бързо интерес към храненето с лъжичка и общо взето не настоявам да продължава да яде. Забелязах обаче, че ако му дам цяло парче плод - особено банан, интересът е много по-голям. Бебчо му прилага същата техника като при сученето, а ако си отчупи парченце го придъвкава и гълта или изплюва.
Засега му давам само банан, защото ми се струва по-лесно усвоим от хрупкавите ябълки и круши. Обаче не съм сигурна дали храносмилателната му система е достатъчно зряла за това гастрономическо преживяване... какво мислите вие по въпроса?
Виж целия пост
# 1
Не пишеш колко сте големи. Ние сме почти на годинка и давам предимно пасирана храна. На парченца давам само хляб и бисквитки, които се топят в устата. Круша и ябълка давам като сокчета или рендосани, но парченца от тях - не, защото може да се задави от тях. Ако детенцето ти дъвче, тогава може да даваш парченца. така мисля аз.
Виж целия пост
# 2
На 9 м. е мъникът. А за банана се чудя, защото той всъщност го смуче и предъвква, а и винаги го наблщдавам
. Т.е. не се притеснявам от задавяне, а дали стомахчето ми е достатъчно зряло да преработва по-големите парченца  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия