да спирам ли кашите?

  • 982
  • 22
Момичета, яко съм притеснена ooooh! Идвам от консултация.Ники не го побра кантара Shocked Мерел само до 10 кг., ние явно сме ги минали.Писаха го кръгло 10, ама....Уффффф!Направо не знам.Яде почти само кърма, захраних съвсем скоро, защо наддава толкова много Shocked Искам да спра кашата, макар че давам само домашна без захар.С какво да я заместя, така че да си набавя нужните витамини, които иначе има в ориза, елдата и царевицата/такива брашна сме ползвали досега/?

Нямам представа как ще го мерим следващия път на консулта Embarassed Другия кантар е за стъпване, а той миличкия още даже не седи стабилно...камо ли да стъпи..Казаха, че това било тегло за едногодишно дете #Shocked Ужассссссс!
Виж целия пост
# 1
Ако е на поискване - минете на режим, Не давай каши само плодови пюрета с мляко ако заместваш ядене. Колко е висок?
Виж целия пост
# 2
Ако имаш домашен кантар- такъв за възрастни. - премери се с него и без него и ще знаеш колко тежи. Забравих да те питам колко се роди?
Виж целия пост
# 3
Цитат на: belinda
Казаха, че това било тегло за едногодишно дете #Shocked Ужассссссс!

Да, но това са средни данни. Нали казваш, че има на кого да се метне да е "по-едричък" Wink ?
Според мен тази възраст, докъм 7-9 месеца си е най-тлъстата, после почват обиколките и дупетата се стопяват.
Кълко е качил последния път откакто сте с кашите?
Виж целия пост
# 4
Цитат на: belinda
Момичета, яко съм притеснена ooooh! Идвам от консултация.Ники не го побра кантара Shocked Мерел само до 10 кг., ние явно сме ги минали.Писаха го кръгло 10, ама....Уффффф!Направо не знам.Яде почти само кърма, захраних съвсем скоро, защо наддава толкова много Shocked Искам да спра кашата, макар че давам само домашна без захар.С какво да я заместя, така че да си набавя нужните витамини, които иначе има в ориза, елдата и царевицата/такива брашна сме ползвали досега/?

Нямам представа как ще го мерим следващия път на консулта Embarassed Другия кантар е за стъпване, а той миличкия още даже не седи стабилно...камо ли да стъпи..Казаха, че това било тегло за едногодишно дете #Shocked Ужассссссс!


Успокой се! Моят племеник на вашата възраст беше 12 килограма. Много зависи от това как се храни, как расте и изобщо как си върви детето. Йоан за последния месец наддаде кило - доста за неговата възраст, но не мога да му спра храната, нали? Мисля, че ако всичко му е наред няма от какво да се притесняваш.
Виж целия пост
# 5
Не се притеснявай, като почне да лази и ходи, ще се "стопи"Wink. Ради като проходи, просто с дни наблюдавах как се "издължава". А иначе, ако толкова те притеснява това, можеш за известно време да му даваш зеленч./плодови пюрета вместо каша.
Виж целия пост
# 6
И аз мисля, че като почне да лази всичко ще се оправи. Брат ми също е бил точно10 килограма на 6 месеца, а годинка обаче  е бил много добре(като гледам снимките му)
Да ти е живо и здраво сладурчето
 Grinning
Виж целия пост
# 7
И Мая наддаваше доста в последните месеци на първата годинка (като новородено, се хилеше свеки). После спря да наддава почти, и сега на 18 месеца е наддала по-малко от килограм за 7-8 месеца, а расте на височина.
Не се тревожи, ще започне да лази, после да ходи, и бузките му ще се стопят.
Виж целия пост
# 8
Аз не съм давала каши на Али, защото беше 9,5кг на 7месеца.
Не се притеснявай, кашите наистина напомпват. Минете на зеленчукови и плодови пюрета пък другия месец, ще видиш колко сте качили... не очаквай чудеса Simple Smile Али е само на плодове и зеленцуци, но пак си е дебеличка...
Като проходят ще отслабнат Simple Smile виж ако след годинка са все още дебели, ще трябва да се замислим по-сериозно....
Сетх се че давам на Али веднъж седмично елда. Но от тази на зърна, тя е диетична и мисля че не напомпва.
Виж целия пост
# 9
Цитат на: yosarian
Ако имаш домашен кантар- такъв за възрастни. - премери се с него и без него и ще знаеш колко тежи. Забравих да те питам колко се роди?[/quote

Роди се 3 550.Висок е 73 см.Имаме домашен, ама не е от най-точните.За режима - нещо не ми е по-душа, бе....По-скоро ще му намаля другото...не знам, още съм объркана ooooh!
Виж целия пост
# 10
Не мисля че, ако даваш каша веднъж седмично ще е проблем за килограмите. А през останалото време може да си карате на плодове и зеленчуци.
А по колко пъти, горе-долу, се кърмите на денонощие?  Питам, защото Климент освен малко каша сутрин, ми отказва всякаква друга храна ooooh!  Дали не преяжда?
Виж целия пост
# 11
Щом е височък не се притеснявай. Не искам да спорим за режима- но си помисли все пак. А и той вече е голямо детенце ще се справи с режим. Имам предвид ако той иска. На синът ми се наложи да му направя режим - нищо страшно. А малката бебка е малко злоядичка и ако я чакам да си поиска - гладнаще си умре Grinning , та и при нея на режим.
Виж целия пост
# 12
Ами...колко пъти....ето ни режима приблизително:първи спомени имам от храненето между 7.30 и 8.30 - кърма.После спи.Огладнява чак към 12.30 - 13.Суче.Около половин час по-късно яде към 180 гр. зеленчуково пюре.После суче към 17 ч.Следобедна закуска/кисел, каша с плод, бисквитки/ към 17.30 или 18 ч.После суче пак към 21, приспиваме се пак на гърда към 23 ч.Нощем нямам ясни спомени кога и колко суче Embarassed Мисля, че поне 3-4 пъти, но по мъничко, за приспиване по-скоро.Но понеже спя, нямам ясен спомен Embarassed
Виж целия пост
# 13
Цитат на: belinda
Ами...колко пъти....ето ни режима приблизително:първи спомени имам от храненето между 7.30 и 8.30 - кърма.После спи.Огладнява чак към 12.30 - 13.Суче.Около половин час по-късно яде към 180 гр. зеленчуково пюре.После суче към 17 ч.Следобедна закуска/кисел, каша с плод, бисквитки/ към 17.30 или 18 ч.После суче пак към 21, приспиваме се пак на гърда към 23 ч.Нощем нямам ясни спомени кога и колко суче Embarassed Мисля, че поне 3-4 пъти, но по мъничко, за приспиване по-скоро.Но понеже спя, нямам ясен спомен Embarassed

Пюрето на обяд трябва да замества хранене- т.е или пюре или мляко. Пробвай да отказваш по малко нощните хранения те не го хранят а приспиват явно.- трудничко е но пробвай нищо не пречи. Пробвай с малко водичка - а ако не иска -няма. От опит глава не боли.Инъче дневните ти хранения са си чист режим:)) Режим поне за мен  не означава да яде точно в 7 часа например. За мен режима е да има закуска обед и вечеря и да има поне 2,5 - 3 часа между храненията. Друото детето само си го показва. Успех ти желая. не се притеснявай има си и по - едри дечица. Като проходят обикновено им отслабват дупетата. Не го мъчи само да прохожда рано да не товари костите.
Виж целия пост
# 14
Цитат на: yosarian

Пюрето на обяд трябва да замества хранене- т.е или пюре или мляко. Пробвай да отказваш по малко нощните хранения те не го хранят а приспиват явно.- трудничко е но пробвай нищо не пречи. Пробвай с малко водичка - а ако не иска -няма.


Напротив, до края на годинката не трябва да има заместени хранения и млякото трябвя да представлява около 75% от приеманат храна. Колкото до нощните хранения, независимо дали са за храна или приспиване, е очевидно, че детето се нуждае от тях и няма причина да се измъчва с вода или "сух" режим.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия