Спорт след раждане - откога?

  • 1 264
  • 20
Здравейте Майчета,
родих секцио преди почти три месеца. Преди да забременея
тренирах ТАЕ-БО и много ми се иска пак  да започна, но се питам откога  Thinking
Споделете вие кога се върнахте към спорта след появата на бебчо?
Виж целия пост
# 1
Аз започнах от втория месец, но родих нормално,така че едва ли ще съм ти от полза  Laughing
Виж целия пост
# 2
понеже става въпрос за секцио,а аз раждах нормално една моя приятелка която е със секцио започна да прави упръжнения на 2-3 месец-по точно ходеше на курс за възтановяване след раждане.но то все пак зависи ти как се възтановяваш  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Аз спортувах почти всеки ден до третия месец на бременността, после се движех много до буквално последния ден преди раждане, но като се роди бебе (нормално), сега е на 8 м. имам само два пъти спорт. Понеже нямам възможност да я оставям на някого на практика не мога и да спортувам и това ужасно ми липсва. Но на твоя въпрос- раждането секцио изисква по-дълго възстановяане, но всичко както знаеш е индивидуално, така че-ако се чувстваш добре наяма причина да не започнеш! Тялото ти само подсказва колко да го натоварваш,естествено няма да се подлагаш поне в началото на свръхнатоварвания и ще щадиш най-вече корема си. Има достатъчно алтернативи за спорт, така че- искренно ти завиждам ако имаш време за това! Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Консултирай се с гинеколог.Той ще ти каже в какво състояние е матката,коремната стена,раната.Ще прецени кога и с какво натоварване да започнеш.
Виж целия пост
# 5
На мен ми казаха коремни преси след 3ия месец, но това ми е второ секцио и имах малко проблеми при самото секцио. Иначе напълно споделям мнението и искрената завист на  newsm45, защото и аз имам желание, ама нямам възможност...  #Crazy
Виж целия пост
# 6
На мен в болницата ми казаха, че коремни преси могат да се правят след 20-тия ден, а по-интензивен спорт - след втория месец. Аз лично бях готова да спортувам още на третата седмица, но нямах време и възможност. Искрено ти завиждам за желанието! Според мен колкото по-рано се започнат упражненията, толкова по-бързо е възстановяването. Успех!
Виж целия пост
# 7
Спокойно вече можеш да спортуваш,но и сама трябва да се пазиш-ако осетиш че ти дарпа или боли просто намаляш темпото!Но не се насилвай че организма неможе да реагира толкова барзо!Аз започнах от края на третия месец Mr. Green
Виж целия пост
# 8
Най добре попитай доктора си все пак Тае- бо си е доста натоварване, макар че аз тренирах ТАЕ-БО докато бях бременна ама не съм знаела за това в началото #Crazy слава Богу всичко мина нормално baby_neutral
Виж целия пост
# 9
Моят доктор ми каза много да внимавам със спорта, защото до около 6-тия месец след раждането ставните връзки са разхлабени и има опасност от сериозни травми. Препоръча ми само леки спортове като плуване например. Успех!
Виж целия пост
# 10
След като ми спряха лохиите започнах да тренирам 3 пъти седмично с леки натоварвания , заради кърменето-родих нормално
Виж целия пост
# 11
ох нямам нито време нито сили, браво на мами, които не се оставят така като мен Blush
Виж целия пост
# 12
Аз родих нормално, нямах шевове и започнах доста рано след раждането. При теб си мисля, че вече можеш да започнеш. Достатъчно време е минало, но все пак се консултирай с гинеколога ти.
Виж целия пост
# 13
Аз лично съм решила да започна да спортувам след 6-тия месец.  Peace
Виж целия пост
# 14
Със сигурност можеш вече да спортуваш, но въпреки всичко внимавай с натоварването, да става постепенно и около 9 месеца, година след раждането можеш спокойно да поемеш пълно натоварване.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия