Въпрос за отопление на жилище

  • 662
  • 8
Здравейте,
На дневен ред е отоплението на етажа ми от къщата. Все още се чудя дали да направя локално парно, или да сложа климатици? Имам детска, спалня, коридор и кухненски бокс/трапезария/хол като едно помещение. Последното помещение е около 35 квадрата. Какво бихте ме посъветвали????Смятате ли че с климатик ще мога да се отоплявам? Какви биха били евентуалните разходи за ток???? newsm78
Виж целия пост
# 1
мои близки приятели се отопляват само с климатици. апартаментът им е с три спални, голям хол с трапезария и кухня. първоначалната инвестиция е била по-голяма, за да вземат скъпи мощни климатици. сметките за ток са им приемливи. не знам обаче как затоплят баните и тоалетните.

ние топлим цяла къща с комбинирано локално парно, но имаме да топлим много стаи.
Виж целия пост
# 2
Хм, нашата баня/тоалетна е 4 квадрата и така или иначе не я затопляме. Laughing Нещо не ми се занимава с котли, дърва и въглища... #Crazy
Виж целия пост
# 3
На мен лично локалното парно ми харесва като идея, защото съм живяла така и ми се струва, че самият вид топлина е по-друг и по-уютен отколкото от климатик (а може и да си въобразявам), НО:
1. някой друг трябва да се занимава с него
2. не знам дали не излиза прекалено скъпо в по-топлите месеци или ако не се топлят всички стаи през целия ден (защото котелът така или иначе трябва да се поддържа и да гори - не можеш да го спираш за малко ако решиш, че ти е топло или излизаш за няколко часа).
Така бяхме когато живеехме на квартира и един хубав ден хазяите (които бяха и собственици на малката кооперация) решиха, че парното повече няма да се ползва, защото излизало много скъпо.

Сега се отопляваме изцяло с климатици (хол - около 30кв.м ., спалня и кухня с трапезария. Сметките за ток не са съвсем отчайващи предвид че сме с две малки деца и трябва да топлим  навсякъде защото има много трафик от стая в стая  Laughing
Виж целия пост
# 4
Локално парно на ток!
Виж целия пост
# 5
Нашия апартамент е 128кв. имаме 3 климатика, които работят непрекъснато и плащаме 85-150лв.
Виж целия пост
# 6
Обитаваме етаж от къща.Имаме 2 спални+хол с кухненски бокс и една малка баня с тоалетна.Отопляваме се с локално парно на въглища.Къщата не е изолирана, само й е сменена дограмата.Мога да кажа, че когато се запали парното става много топло/ама наистина топло-понякога над 25 градуса/,но на сутринта е вече студено, защото парното е загаснало.Така че пускаме и радиатори на ток.Сметката е 180 лв на месец въглища+100 лв ток/ползваме и бойлер/.Мисля, че изобщо не е евтино, да не говорим за хамалогията с въглищата..
Виж целия пост
# 7
Ако е изолирана добре къщата и прозорците, ако се топли под теб и над теб, изложението е предимно юг и климатици ще свършат работа.
Но не правете аналогии с това как и с какво някой си топли апартамента - изобщо не може да се сравнява къща и апартамент.
Виж целия пост
# 8
Топлили сме се на климатици, не ми хареса...В смисъл, не сметките, а чувството, че се движи въздуха. Откакто сме с локално парно, термометърът показва по-малко градуси, а на мен ми е по-топло и по-уютно.
Майка ми живее в къща и тази зима вече е на локално парно - съвсем различно е.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия