Майки на петокласници - правите ли "опитите" от училище в къщи?

  • 1 059
  • 6
За пореден път синът ми показва, че вместо в училище опитите по "Човек и природа" трябва да си ги направи в къщи, защото в училище "нямали материали".
Каква е логиката в дома на децата да има, а в дома на учителката да няма? Или в класната стая? Става въпрос за чаша, свещи, предишния път беше за температура на завиране и влиянието напримеси...

Какво изобщо се прави в училище освен изпитването и сухото преподаване?
Дали утре няма да ме накарат да обикалям магазините да търся някакъв комплект по химия, защото в училище "няма"?
При вас така ли е?
Виж целия пост
# 1
   Ние сме още малки но...Чудя се обаче,за опита добре,криво ляво ще го направим,но с обясненията аз ли ще трябва да им обяснявам защо е станало така,а и в по горен клас наистина ли ще ни трябва комплект по химия и физика,за опити?!Това е пълна дивотия,а ако провокират детето само да пробва туй онуй,знаете ли колко опасно може да стане в един  момент?!Аз затова пусках теми за училищата и образованието,но ме уверихте че всичко е ОК,и всичко зависело от родителя... Thinking
Виж целия пост
# 2
Да правили сме опити...Къде по желание на сина ми, къде по липса на материали... Скоро имаше едно предаване на Милен Цветков, за учебник от 6-ти клас, където ясно беше написано  ВОДАТА НЕ Е ПРОВОДНИК НА ЕЛЕКТРИЧЕСТВО! на 20 страници по-напред било обяснено че всъщност става въпрос за дестилирана вода и т.н. Леле ужас! Изтръпвам от мисълта че може той да реши (синът) да прави опити когато ме няма! Просто незнам какво да правя! Според мен при нуждата от толкова елементарни пособия тая учителка можеше поне малко да се постарае, ама какво ли говорим! Важното е да и тече стажа - пък децата кучета ги яли!
Виж целия пост
# 3
Ето това е текущата тема за петокласниците заповядайте.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=149717.0
Виж целия пост
# 4
Ние още сме малки, но съпруга ми едно време "взривил" банята с тези опити, защото никой не му обърнал внимание, а детето решило да става химик. Така, че по-добре под зорко наблюдение. Бих правила всичко, за което сина ми ме помоли, така ще съм по-спокойна(не че ще ми се наложи с такъв баща).
Виж целия пост
# 5
Дороти, благодаря за поканата,
последния път, когато влизах там бях убедена, че е предназначена главно за ученици от СМГ, а ние не сме там...

Алекса, не става въпрос за желание на сна ми, а затова, че всички лабораторни упражнения им биват давани "за домашно", т.е. вместо да ги прави целия клас (и учителката да им обясни мерките за безопасност) те трябва да свършат това в домашни условия... Дали сами или не - това явно не засяга госпожата, която при това е и класна....

Радвам се, че на съпругът ти му се е разминало...
Виж целия пост
# 6
Моето дете не е в СМГ - е хайде и други теми да разискваме там
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия