Кърмено бебе и антибиотик-въпрос

  • 1 704
  • 18
Майчета, ситуацията ( за момента) е хипотетична, защото Елена още не се е разболяла, но не можах да намеря информация по въпроса в библиотеката и за това питам тук.
Съпругът ми е болен от бронхит от миналата седмица, от него снощи се хванах аз, а от мен Калин. Чакам включване от Елена и се надявам да и размине леко, та въпроса ми е, когато сте кърмили и сте пили антибиотик, ако на бебето се е наложило да пие също антибиотик, лекарите вземали ли са предвид концентрацията, която изпивате вие за да предпишат по-малка доза на бебето или си карат наизуст? Ще говоря за това с педиатърката ни( още не са отворили), но просто спешно трябва да започна моите антибиотици, а концентрацията е доста висока и се притеснявам да не стане така, че ако Елена се разболее да предозираме лекарствата. Питах моята лична лекарка, тя само ми вдига рамене ( ще я сменям между другото) и се чудех как са процедирали с вас? newsm78
Виж целия пост
# 1
При всичко случаи трябва да си вземеш антибиотик съвместим с кърменето. Това че ти пиеш антибиотик в никакъв случаи не означава че и бебо ще пие. Бебетата ги карат много по леко и освен това ти ще му предадеш антитела с кърмата. Така че за това не се притеснявай, а по скоро искай да ти изпишат подходящ антибиотик Peace
Виж целия пост
# 2
При всичко случаи трябва да си вземеш антибиотик съвместим с кърменето. Това че ти пиеш антибиотик в никакъв случаи не означава че и бебо ще пие. Бебетата ги карат много по леко и освен това ти ще му предадеш антитела с кърмата. Така че за това не се притеснявай, а по скоро искай да ти изпишат подходящ антибиотик Peace

Ами тука за всичко изписват амоксицилин ( който е съвместим с кърменето). Това, което мен ме притеснява е, че като отидем сутринта при лекарката тя ще ми изпише и за Елена, а аз вече пия доста по-висока концентрация и се притеснявам да не се предозира, та се чудех дали по принцип има такава вероятност или няма значение колко пия аз? А за разболяването, тук идва събота и неделя, когато освен в спешния ( където се чака с часове ако въобще успееш да влезеш) няма къде да те прегледат, а при възможността да пипне този бактериален бронхит всеки момент ми се иска да имам антибиотик за нея под ръка( дори и да не и го дам), иначе трябва да чакам до понеделник да ми изпишат.
Виж целия пост
# 3
Концентрацията на антибиотика в кърмата е много малка, по- скоро минимална и няма опасност да предозираш, но защо първо не пробваш с нещо друго (хомеопатия, вит.Ц, ), някакви по- безобидни методи. Педито ви какво мисли?
Виж целия пост
# 4
Толкова ли си зле, че искаш да пиеш антибиотик? Пробвай с хомеопатия, както за тебе, така и за бебето.
Виж целия пост
# 5
Тандори, аз бях точно в твоята ситуация миналата седмица и си задавах същия въпрос. Бях решила да не пия нищо, за да може бебо да пие, а докторката каза, че това, което се отделя в кърмата е в минимални количества и не може да се стигне чак до предозиране. Все пак за мое успокоение като изчисляваше на Роси антибиотика (между другото същия като вашия) нали го правят по килограми занижи малко килограмите, та пиеше вместо 2л5мл по 2,2- измервахме със спринцовка. Сега обаче кат се замисля, това си беше чисто втеляване от моя страна. Grinning
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви момичета за съветите   bouquet ПОвечето мами тук знаят за проблемите със сина ми и ако има някой, който е против даването на антибиотици, определено съм аз.  Confused С хомеопатия започнахме още от момента, в който таткото ни се разболя с надеждата, че няма да прихване и нас. Проблема е, че този бронхит се развива просто за часове и продължението е пневмония. Има тук такъв...грип ли да го нарека и аз не знам. Не посягам с лека ръка към антибиотиците и дори не си спомням от колко години не съм пила ,за това и изчаках максимално(въпреки съвета на личната лекарка и педиатъра), но просто смятам, че не е в рамките на разумното да то правя повече, за това взех антибиотика. Малкия вече едвам диша, при положение, че симптомите му започнаха от снощи( в момента е 8.30 сутринта), определено не искам и бебето да стигне до това състояние, защото е още твърде малка. Дано не се налага и тя да пие антибиотик, но не бих се поколебала да дам в създалата се ситуация ако развие симптоми.  Peace
Виж целия пост
# 7
Тандори, аз бях точно в твоята ситуация миналата седмица и си задавах същия въпрос. Бях решила да не пия нищо, за да може бебо да пие, а докторката каза, че това, което се отделя в кърмата е в минимални количества и не може да се стигне чак до предозиране. Все пак за мое успокоение като изчисляваше на Роси антибиотика (между другото същия като вашия) нали го правят по килограми занижи малко килограмите, та пиеше вместо 2л5мл по 2,2- измервахме със спринцовка. Сега обаче кат се замисля, това си беше чисто втеляване от моя страна. Grinning

Благодаря, май и аз ще се втелявам днеска в кабинета на педиатърката Simple Smile Чакам я да отвори след половин час за да се изстреляме за там.  Peace
Виж целия пост
# 8
Дано бебо да няам нужда от антибиотици Praynig  но понякога те са единствения изход. Пиши какво е станало при педито и как се развиват нещата. Успех Peace
Виж целия пост
# 9
успех и късмет ти желая Тандоори!!!
а и ти знаеш, че можете да се изчистите след това... малкия пи аб на 50 дни, но веднага след това бяхме на хомеопат Simple Smile още съжалявам, че тогава влзохме в болница, но оттогава сме супер Simple Smile !!!

живи и здрави!

Виж целия пост
# 10
Ами сега се прибрахме...
Натъкмихме се  Rolling Eyes и Калин е с бронхит, и той е на антибиотик. Засега Елена е добре, моля се  Praynig да не се налага да пие и тя!Аз самата въпреки антибиотика едвам се мъкна в къщи,а пък съм сама с двамата, ужас някакъв.  Tired
Стискайте палци да се оправяме скоро Sad
Виж целия пост
# 11
Ох, много е лош тоя грип- имам чувството, че цялата Планета е обхванал.  TiredБързо оздравяване ви желая. Ние се оправихме за една седмица.
Виж целия пост
# 12
Ох, много е лош тоя грип- имам чувството, че цялата Планета е обхванал.  TiredБързо оздравяване ви желая. Ние се оправихме за една седмица.

Много ти благодаря!  bouquet Аз отдавна не съм боледувала така и направо не мога да повярвам колко зле се чувствам ooooh! Малкия лежи на една страна с 39.5, аз тичам покрай него.  Sad ПОне малката ми бубичка още не се е заразила Praynig
Виж целия пост
# 13
тя като нищо може и да не прихване, особено ако е само на кърма и то на поискване Simple Smile  Peace
кърмата ти в момента е имунната й защита!!!

живи и здрави!
Виж целия пост
# 14
Тандури  Hug
Моите съчувствия - ние бяхме болни преди месец. Аз не се разболях, но и каката и бебето /кърмено на поискване Rolling Eyes/ се тръшнаха едновременно, тя с пневмония, той с бронхит. Беше един малък кошмар ooooh! За щастие за седмица се оправиха и двамата.
Дано и при вас минат бързо нещата и дано гадния вирус подмине буболечката Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия