Висока температура при Варицела вече 5 дена?

  • 9 050
  • 2
Здравейте!

Детето ми е на 1г и 3 месеца и в момента кара варицела. С температура е от неделя вечерта, в понеделник вечер направи гърч, а пъпките избиха във вторник. През деня поддържа 38, а нощно време вдига до 40, като трудно я сваля. Нощем се буди често и плаче много и продължително, дори и след като сме успели да свалим температурата.

Притеснява ме продължителното поддържане на висока температура. Дали е нормално това състояние при варицела? Някои от пъпките ми се струват доста червени и разранени.

Педиатърът ни е извън града за няколко дена и аз не знам вече какво да правя!
Виж целия пост
# 1
Здравейте! Високата температура говори, че ще следва нов обрив. Обикновенно като избият пъпчиите температурата пада. Препоръчвам Ви да му давате Нурофен по 5 мл. през 6 часа, за да поддържате температурата около 38 градуса, вит. С от 2 мл еднократно на ден, повече течности и предимно течни храни. Внимателно мажете обривите с ментолов спирт и сулфатиеолова пудра. По този начин ще облечите чувствата за сърбеж. Обривът освен по кожата може да е по лигавиата на устата, хранопровода, так, че не го насилвайте да се храни- предложете му сокове, мляко супичка. Внимавайте пъпчиите да не се разранят, защото лесно се инфектират и оставят белези. Не го къпете поне 3-4 дни. Антибиотии не се дават, защото заболяването ще продължи по-дълго и не се изработва имунитет.
Виж целия пост
# 2
Много Ви благодаря за отговора  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия