Тонове на бебето

  • 3 202
  • 18
Здравейте! Искам да попитам откога се мерят тоновете на бебето. Аз съм в 29 г.с. и доктора каза, че е рано. После размисли и ме пусна да ги мерят около 10-15 мин. Нещо май му се сториха слабички, ама каза че е защото не съм още в много напреднала бременност.
Споделете опит, моля, че нещо се притесних!
Виж целия пост
# 1
Aз бях в 30-та и едвам се хващаха! Бях в болница и всек иден беше страшно трудно да се намерят тоновете. Ако бебето не е застанало в подходяща позиция понякога е дори невъзможно да се чуят. Според ме не трябва да се притесняваш!
Виж целия пост
# 2
моята лекарка гледаше всеки път как тупка сърцето на бебето на видеозона...и веднъж с онази смешна тръба, дето все и забравям името...
на монитор със записване са ме слагали в родилния дом само.

а...миналия път в женската консултация в Шейното ми записваха тоновете...но беше малко преди термина...
Виж целия пост
# 3
Запис на тоновете ни правиха едва мин. седмица, в края на 39 седмица.
Иначе при всяка конултация( всеки месец) слушаха тоновете на ехографа дали са в норма от 130 до 160 удара в мин., мисля  Thinking  
Незнам за кое точно питаш?
Виж целия пост
# 4
И на мен ми ги мериха късно. Някъде 38 седмица, в болницата. Не се притеснявай, нали слуша сърцето на бебчо?
 Grinning
Виж целия пост
# 5
Измерване (без запис) на тоновете ми правеха при всяка консултация от началото на бременността до края й. Важно е, за да се рабере дали бебето не страда, например. Акушерката ми каза, че това го правят вместо да гледат на Узи всеки път. За тях е важно сърчицето да тупка с нормален пулс.
Виж целия пост
# 6
На всяка консултация мериха тоновете на Йоан,а скоро разбрах че са сложили и ехограф при акушерката  Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Да, на видеозона ги мерят всеки месец и казват, че са ОК. Просто днес за първи път ги мереха със запис и като взеха да се споглеждат, да цъкат...После решиха, че съм още ранна и затова. Ама понеже нищо не ми обясниха, въпреки че настоях, се притесних и реших да питам патило.
Виж целия пост
# 8
На мен миналата седмица ми ги измериха за първи път- 147 беше стойността, ще я помня винаги Grinning
Според новата програма "Майчино здравеопазване" на НЗОК за 2005г., при нормална бременност,  сърдечната дейност на плода трябва да се слуша така:
-от V лунарен месец -по един път във всеки  лунарен месец;
-в ІХ и Х-по два пъти
Виж целия пост
# 9
Цитат на: Zareto
Да, на видеозона ги мерят всеки месец и казват, че са ОК. Просто днес за първи път ги мереха със запис и като взеха да се споглеждат, да цъкат...После решиха, че съм още ранна и затова. Ама понеже нищо не ми обясниха, въпреки че настоях, се притесних и реших да питам патило.


Не се притеснявай - може да не са сложили "слушалката" добре, а и бебето може да е с крачетата към коремната стена и да не се чуват много силно. Важно е да са в определени граници, т.е. пулсът да е в определени граници Simple Smile.
Виж целия пост
# 10
Спокойно,и при мен много пъти не са се чували добре,правили са ми и запис и на него всичко бише наред.А при теб е още рано,на мен ми го правиха в 36та седмица Simple Smile
Виж целия пост
# 11
При мен от 1вия ултрасоунд ми мериха тоновете на сърцето на бебчето - то беше още през 6 г.с.
След това при всеки следващ ултрасоунд пак ми казваха какви са тоновете. Последния път бяха 150 (а преди това бяха 160), но лекаря каза че те варират и това е нормално.
Виж целия пост
# 12
При нас ги мерят на всеки 2 седмици за около 15-20 мин със запис и това започна някъде от 30-32 седмица. Grinning
Виж целия пост
# 13
Явно всеки лекар си има различно виждане за честотата на запис на сърдечните тонове.
През девети месец на първата ми бременност ходех по два пъти седмично за запис на сърдечни тонове, преди това само са ме слушали (без запис).
Виж целия пост
# 14
На мен започнаха да ми правят запис на тоновете в средата оа 8-мия месец, по 2 пъти на седмица. И преди да родя бях в болница и последните 3 дни ми записваха тоновете през 2 - 4 часа
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия