ядрено-магнитен -резонанс

  • 12 825
  • 14
Какво точно представлява,
някой на който му е правено- може ли да сподели?
На мен ми звучи много страшно...
Днес ходих на невролог паради перманентно главоболие,
което е изразено,не толкова с болка,
а със схващане и дърпане,в лявата 4аст на глвата
и най-вече локализирано отзад на тила пак в ляво.....
Прегледаха ме,казаха ми,
4е по всяка вероятност,
става въпрос за невралгия,но
за да работи на 4исто,лекарят иска да си направя ЯМР...
Това не се ли прави само в слу4ай на силни болки и съмнения за тумори...
едва ще из4акам до понеделник и ще отида на това изследване...
взеха да ме гонят паранои:((((
Виж целия пост
# 1
 недей да се притесняваш,няма страшно ,това за сега си остава едно от най -добрите и надежни изследвания
не се сугестирай от факта ,че на ЯМР... се гледат само тумори
твоят лекар явно иска да отхвърли това предположение и за това те праща на това изследване
ЯМР си остава за сега едно от най-прецизните изследвания
Виж целия пост
# 2
Аз не съм лекар, но имам подобни болки и преди около 5 години като ги получих за първи път една физиотерапевтка ми каза че се дължат на шип. Оправи ме с няколко масажа. Тази година пак се появиха. Засега се масажирам сама с диип рилииф или репарил гел и удържам положението. Но ако имах предложение от лекар задължително бих си направила ЯМР за да видя дали само това ми е проблема.
Виж целия пост
# 3
ЯМР въобще не е страшен!

Аз съм си правила 2 пъти.

Лягаш, ако трябва ти инжектират венозно контрастно вещество / не боли, все едно ти бият обикновеннна инжекция/. Ако не трябва минаваш и без него. Фиксират ти главата с едни шини, за да стои по определен начин / не боли, все едно ти слагат каска, ама отворена  Laughing/, казват ти да не мърдаш и пускат леглото /то е дъска по скоро/ да влезне колкото е необходимо в тунелчето /ужас как го обяснявам само Crazy/! След това почва прегледа. Ти нищо не усещаш а само чуваш страхотно силно чукане и тракане /все едно картечни откоси/. И така колкото е необходимо. При мен и двата пъти беше около 25мин.

Не се притеснявай изобщо! Това наистина е най-добрия метод за изследване. Ще се види всичко на него. Много хубаво, че са ти го насрочили да си го направиш.

Успех!
Виж целия пост
# 4
И на мен ве4е са ми правили 5 пъти ЯМР. Не е ста6но. Поискаи да ти направят и с контрастно ве6тество. С него се вижда много по ясно дали има не6то или не. Влива се веноzно и се иzхварля Чреz урината, беz да се усвоява от органиzма.

svetlan4eto правилно е каzала да не се притесняава6, на мен досега ни6то не са ми намерили, правят го само zа контрола. Успех
Виж целия пост
# 5
здравейте, чували ли сте да се прави ЯМР на новородено бебенце? противопоказно ли е изобщо и в частност в такава ранна възраст? благодаря ви предварително
Виж целия пост
# 6
здравейте, чували ли сте да се прави ЯМР на новородено бебенце? противопоказно ли е изобщо и в частност в такава ранна възраст? благодаря ви предварително

ЯМР не е опасен за човек. Ако се налага да се направи на бебето е по-добре да му го направят отколкото да се лутат в грешни диагнози. Аз когато го правих единия път преди мен вкараха едно много малко бебенце. На тях обче го правят с пълна упойка, за да не се стряскат от шума и да стоят неподвижно.
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви,
за отговорите....
Днес ходих в поликлиниката,където,
ще ми правят изследването и ми назначиха 4ас,
за след една седмица...
Казаха ми,4е ако се наложи,да ми вливат контраст,
ще ми струва 180лв,
здравната каса,поема 160лв,но това невклю4ва контрастта....
Искрено,се надявам,вси4ко да е наред -пак,ще пиша,
но съм си доста притеснена.....
Докторката,която ми даде направлението,ми каза,4е умишлено е засилила диагнозата,която в действителност,
не била такава...но,за да минеш на ЯМР,
трябвало да се изтъкне мпо-сериозна при4ина...
Въпреки вси4ко - много се страхувам  - нямам основание
 за 4ерни мисли,но някак си,е стресиращо да 4акаш резутат - затова,дали ти има нещо в главата:(
...
Виж целия пост
# 8
Искаш да кажеш, че ще заплатиш 20 лв за контраста ли?
По-добре щом ти казват с контраст, така да бъде.

Аз поисках ЯМР на невролога, но той ми пусна скенер само, защото от няколко години имам схващане със силна болка с краката и таза. На скенера ми снимаха за дисова херния ли, за какво беше, нищо ми няма  Mr. Green, но това не променя факта, че като ме схване мога да падна от болката... Tired

Та се чудех колко струва изследването, но като чета 180 лв.... няма да си го правя.

Дано всичко е ок при теб и е нещо безобидно!!! Praynig
Виж целия пост
# 9
Искаш да кажеш, че ще заплатиш 20 лв за контраста ли?
По-добре щом ти казват с контраст, така да бъде.

Аз поисках ЯМР на невролога, но той ми пусна скенер само, защото от няколко години имам схващане със силна болка с краката и таза. На скенера ми снимаха за дисова херния ли, за какво беше, нищо ми няма  Mr. Green, но това не променя факта, че като ме схване мога да падна от болката... Tired

Та се чудех колко струва изследването, но като чета 180 лв.... няма да си го правя.

Дано всичко е ок при теб и е нещо безобидно!!! Praynig
Аз трябва да заплатя 180лв,
а не 20лв.
Независимо от направлението(то струва на здравната каса 160лв)
Доктора,който,ще води изследването,каза,4е (недай си боже),ако има нещо,
ще се види и без вливане на контраст,но ако има и най-малко съмнение,
ще настоява,ако мога да си го позволя,разбира се,
да заплатя от себе си 180лв за контраст....
Скенера е три пъти по-малко,като цена(плащаш само 60лв)..
но,ЯМР,нали бил по-безопасен и то4ен...
 
Да не се слу4ва,то ако има нещо и на скенера,ще се види...
.....Невролога ми обясни,4е в 4ужбина,скенера и ЯМР,
се използва много 4есто,както тук да ти напишат бележка за
кръвно изследване,но българина не е свикнал да му се правят по-
прецизни иследвания,понеже са скъпи и като мен,се шашка,
4е щом е ЯМР,едва ли не,става въпрос за нещо много страшно...
Виж целия пост
# 10
Няма при4ина да се притеснява6. Доста е 6умен и бу4и, но това е вси4ко. Много жалко 4е касата не поема контраста, понякога, както е в моя слу4аи, беz него не минава. Стискам палци и да пи6е6 как е минало.  Hug
Виж целия пост
# 11
и аз четох някъде, че не вреден ЯМР, но ако наистина на новородено трябва пълна упойка-самата упойка е вредна за детенцето.
Виж целия пост
# 12
и аз четох някъде, че не вреден ЯМР, но ако наистина на новородено трябва пълна упойка-самата упойка е вредна за детенцето.

При съвременните упойки рисковете /разбира се, че ги има/ са сведени до минимум. Самата упойка е краткотрайна, колкото трае изследването, но е задължителна, за да не мърда бебчо и резултатите да са точни.
Ако се налага ЯМР, направете го!
Виж целия пост
# 13

При съвременните упойки рисковете /разбира се, че ги има/ са сведени до минимум. Самата упойка е краткотрайна, колкото трае изследването, но е задължителна, за да не мърда бебчо и резултатите да са точни.
Ако се налага ЯМР, направете го!


 Peace

Виж целия пост
# 14
Аз имам 9 ЯМР-са и 4-тири скенера  Wink Вече съм експерт в тази област.Ако можеш да минеш през ЯМР на Военна болница.Доцента който гледа там е със старахотен опит.В Мед.Академия също са добри но апарата е по-стар.
Мощния ЯМР е със страхотна разделителна способност което ти гарантира и най малкото нещо -недай Боже.Но на истина е по-добре да събереш паричките и да ти сложат контраст.В ночалото майка ми плащаше по 300лв. за снимка Sick.Добре че нещата вече са се нормализирали.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия