рядък крем на тирамису

  • 7 581
  • 9
днес се хванах да правя тирамису, обаче крема ми стана рядък и естествено това ми попречи да залея добре бишкотите защото крема се стичаше Rolling Eyes направих го с маскарпонето/ както пише по книгите/ но понеже миксера ми се скапа го разбих с робота и така не успях да уцеля точната консистенция. Сега се чудя как да го сгъстя newsm78... мисля си за вариант със сметана или някакво друго сирене пак от рода на маскарпонето за да се посгъсти малко. но честно казано незнам какво ще се получи иначе на вкус е страхотно но рядко Tired..затова искам съвет вие имате ли някакви идеи как да си запазя тирамисуто Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
s желатин, както при парфетата
Виж целия пост
# 2
s желатин, както при парфетата
ами то хубаво ама аз така и не се научих да боравя с него. Иначе наистина е идея, благодаря   bouquet но ще ми кажеш ли как да го направя и колко желатин да сложа
Виж целия пост
# 3
Здравей! Simple Smile

Първо е добре да кажеш рецептата по която си го правила. Може би проблема е там. Второ, колко рядък стана крема, защото той в началото е с гъстотата на палачинково тесто, но после маскарпонето го стяга. И не разбрах как  така не се заляха бишкотите.

Въобще дай малко повече информация и ще намерим причините!  bouquet

Виж целия пост
# 4
здравей natalyna, ами рецептата е 500гр маскарпоне 5 жълтъка,150 захар, 3 белтъка, кафе и коняк, бишкотите са на савоярди. Разбих жълтъците съъс захарта после прибавих маскарпонето с коняка и разбитите белтъци. Надявам се наистина да се стегне крема защото гъстотата му е точно като за палачинки. Аз си представях крема да е достатъчно гъст, и да стои като блат върху бишкотите,защото сега като го залях върху бишкотите и той попиваше в тях и отгоре всъщност няма много крем Rolling Eyes Втория блат който също е от бишкоти буквално го наредих върху другите защото отдолу нямаше дебел слой крем всичко беше попило newsm78 ..Затова сега искам да стегна останалия крем и отгоре да го изсипя върху тортата но да е дебел слой newsm78..ох незнам дали стана много ясно ама...пак ще пиша
Виж целия пост
# 5
Хм, рецептата е добра, само ме притеснява този коняк в крема. Според мен коняка(в оригинал е ликьор Амарето) се смесва с кафето и с тази течност се поръсват бишкотите. Защо си го сложила в крема(в рецептата ли пишеше така)? Да той крема ще се стегне, но все пак не би трябвало да се стича съвсем. В моята рецепта има и сметана, но знам, че има варианти и без сметана. Все пак от белтъците крема трябва да е по-въздушен, а не да се разлива. newsm78 Има още нещо - да не би да си заляла много бишкотите - те трябва само да се напръскат, иначе става много водно.

Май наистина проблема е коняк във крема...

Както и да е - ти си го измислила добре това с изчакването да се стегне. Другото което ми идва на ум е да прехвърлиш всичко в малки купички или още по-добре в чаши за сладолед и да оставиш да се стегне - така поне ако десерта е за гости си спестяваш притеснението, ако крема не е достатъчно стегнат!

Успех!  bouquet
Виж целия пост
# 6
в твоя случай аз бих сложила около 8 г желатин на 500 мл смес

накисваш желатина в 50 мл вода
като набъбне (след 10-15 мин) добавяш още 50 мл мляко и разтопяваш на водна баня или в микровалновата
после го прибавяш към крема
ако кремът ти е студен тогава добави малко крем ( например 100мл ) към желатина и после го изсипи към останалия крем

(ако прибавиш директно желатина към студения крем може да се втвърди на гранули)
Виж целия пост
# 7
да рецептата беше такава с коняка в крема, и наистина от там идва проблема и най вече от многото напоени бишкоти Crazy но това си е моя грешка Embarassed ще пробвам сега със желатин и ще видим какво ще излезе.Крема наистина сее постегнал но няма да оправи нещата,даже си мисля да купя още бишкоти и да направя още един блат от тях за да закрепи тортата че ми изглежда много рехава. Мислех си и аз да го направя в купички но ще ходим на гости и ми беше по удобно да е като торта..чудя се дали няма се разпадне при рязането  newsm78
Виж целия пост
# 8
здравей Malka S4etka рецептата ти е оригиналната за тирамису но найстина кафето и коняка са за да потапяш бишкотите в  тях,първо разбиваш жълтъците с захарта,после отделно белтъците с маскарпонето  и чак след това ги смесваш с жълтъците,след това поливаш в/ху напоените вече бишкоти-2 пласта бишкоти и 2 пласта крем-слагаш в хладилника да стегне и после поръсваш парчето с какао през сито
Виж целия пост
# 9
искам да кажа пласт бишкоти-пласт крем а общо са 2 бишкоти,2 крем Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия