успешно приключихме 6 месечно кърмене

  • 933
  • 19
зная че много от вас ще ме упрекнат че рано сме спрели кърменето но за мен си е геройство че издържахме толкова като се има предвид болката първите седмици след ката бебо засука зърната ми бяха в ужасно състояние после неспиращата кърма постоянно напращелите гърди но все пак чувството е невероятно.горда съм че кърмих макар и само 6 месеца в днешно време има майки които дори не се опитват.а при мен след захранването кърмата намаля после четох във форума за зелевите листа и чайчето и сега спря нацяло-без хапчета и химии-блогодаря за полезната информация.така че не ме съдете а ме поздраветееееее smile3521 smile3521 smile3521 smile3521
Виж целия пост
# 1
Радвам се, че сте успели да се кърмите. Наистина си е геройство и аз те поздравявам. И не се коси,ч е е само 6 месеца- колкото- толкова, по- важното е, че е кърмено! Дано и с другите да имаш този късмет Peace  bouquet Hug
Виж целия пост
# 2
Поздравления за радостта и удовлетворението, които ти е дало кърменето, въпреки първоначалните трудности, и за нестресиращото му прекратяване!  bouquet
Виж целия пост
# 3
Браво!
Само да вметна, че при едно адекватно консултиране в родилния доми или от педиатъра щяхда да избегнете разранените зърна и болката! Чудесно е, че въпреки това си продължила  Hug
При толкова ранно захранване като вашето  щеше да е цяло чудо да не ти намалее кърмата  Wink
Виж целия пост
# 4
Браво!  bouquetЧудесно е че при всички трудности си кърмила-пък било то и шест месеца!Няма да те съдим, ще те поздравим и пожелаем при следващото да нямаш такива трудности и да го кърмиш 4*6 месеца Laughing
 Hug  bouquet Hug
Виж целия пост
# 5
Здравей la_chicita_linda,
извинявай, че ти задавам лични въпроси, но може ли подробности?
Кога захрани, как, как спря кърменето - изведнъж или постепенно?
Питам само от интерес, извинявам се, ако звуча много любопитно.
Виж целия пост
# 6
браво на майчето  bouquetпоздравления
Виж целия пост
# 7
...за мен си е геройство...горда съм че кърмих макар и само 6 месеца...
la_chicita_linda, поздравления и от мен, морска Мамо! Както искаш можеш да го наричаш, и геройство, и жертва в името на Марти, и съвместно извървян път, и натрупан опит, но това което си дала на малкото човече е най- вече един успешен и здравословен старт. Няма значение колко дълго е продължило, важното е че си надмогнала болката и си стигнала дотук давайки най- доброто от себе си.
Виж целия пост
# 8
la chita, поздравявам те най-искрено,защото съм имала сходни на твоите трудности с кърменето, защото също като теб продължих въпреки всичко и защото си казвах и си казвам - само да стигнем до края на шестия месец, пък после да става каквото ще. Направила си най-доброто за детето си, браво.

Малко офтопик - и аз бих искала да чуя как си захранила и как си отбила.
Виж целия пост
# 9
Искрено ти се възхищавам  bouquet
аз няма да издържа до тогава,въпреки,че всеки ден си повтарям-давай още,давай още...А така искам...Имах воля,ама вече отслабна.
Виж целия пост
# 10
мила ajva не се предавай и на мен от начало ми беше много трудно и макар че родих естествено и без шевове самото раждане си е някакъв шок целия ти свят се променя.много безсънни нощи(първите 40 дни кърмех на поискване)умора болка.нямах време дори да се храня чаках малкия само да заспи и аз лягах.и това при положение че майка ми беше при мен първите 20 дни а за след това не ми се и говори.трудно е наистина първите дни когато сучеше имах чувството че ми изсуква силите след всяко кърмене бях капнала но сега ми липсва сучещото мъниче.и съм сигурна че ако някой ден реша да имам второ дете и всичко е ОК отново ще кърмя.успокой се може би си в някакъв такъв период.....но дори и това да се случи и да спреш да кърмиш важното е че си опитала.УСПЕХ  bouquet
Виж целия пост
# 11
Поздравления и от мен.
Ние все още удържаме фронта, днес става на 7мес. бебка. Преди няколко дни си помислих,че се отбива- плачеше от гърдите, а те бяха меки и сигурно кърмата ми е била намаляла и тя се е сърдела. Взех незабавни мерки с чайчета и хомеопатия и сега пак ги усещам пълни и малката суче. И аз захраних рано и заместих хранения- остана кърмене сутрин (2 пъти), вечер и понякога нощем. От това намалява кърмата, но исках през деня да хапва други храни, защото ми се налага понякога да я оставям да я гледат.
Успех на всички в желанието им да кърмят!!!
Виж целия пост
# 12
аз все се заричам, че няма да кърмя повече и ми става гузно... Rolling Eyes ама искам вече да слабея!  Simple Smile на всичкото отгоре беба ми отказва категорично през деня- пуска зърното и почва да си говори нещо... Rolling Eyes Grinning
Виж целия пост
# 13
Ох, и аз искам да слабея- имам едни 5-6 килца отгоре. Но винаги, когато реша да ям по-малко се сещам за меки гърди и решавам,че млекцето е по-важно и си хапвам.... Embarassed
la_chicita_linda ти какво адаптирано мляко даваш?
Виж целия пост
# 14
Поздравления и от мен!
Това си е чист героизъм и да нямаш и грам угризения, че било малко! Дала си на детето си най-доброто според ситуацията и условията. Първият си син го кърмих два-три дни (много болезнени и неуспешни опити). После завиждах на всяка майка, която ми казваше, че е кърмила 3 или 4 месеца, а 6 месеца ми изглеждаха цяла вечност.  С дъщеря ми се поздрявавх за всеки месец кърмене и ми изглеждаше като невероятно чудо, че до толкова успявам.
Една моя приятелка имаше много кърма, но детето сучеше твърде трудно и неспокойно. При тях всяко ядене беше предизвикателство, и е истинско геройство това, че тя устоя да го кърми до шестия месец, както и беше решила. Така че имам идея за какво иде реч. Нейната лекарка й обяснила, че до шестия месец новородените били като болни от СПИН без собствена имунна система и всички антитела вземали от кърмата на майката. За това до тогава тя е буквално жизненоважна като природен антибиотик. После вече започват да се справят и сами с инфекциите  и вирусите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия