Искам да ви разкажа какво ни се случи и защо трябва да сме винаги нащрек ...

  • 5 385
  • 42
с диагнозите, които се поставят от лекари...

Преди близо месец свекър ми беше болен от прословутия грип, който заля страната. Първо започна самолеение, но се влошии отиде на лекар. Джипи-то му му постави диагноза, назначи му лечение, даде му АБ, той уж се оправи, върна се на работа...
Остана обаче едно покашляне. Всички си мислехме, че се чисти от кашлицата след грипа. Излязохме с мъжа ми отпуск, ходихме на планина с детето и свекър ми, 1 седмица бяхме там...Абе направи ми впечатление, че се изморява много бързо този човек и нещо не яде, но той нямаше оплаквания някакви освен покашлянето чат пат и бяхме уж спокойни. До момента, в който се прибрахме миналата събота и той в неделя се тръшна болен, на легло, страхотна слабост, не яде НИЩО, не може да стане, абе зле. Отива на лекар и джипи-то му започва да му дава някакви бонбонки за смучене и някакви сиропчета и глупости някакви, той не се подобрява от тях грам. Всички вече сме доста обезпокоени, всички освен джипи-то му . В четвъртък мъжът ми го подгони да си поиска направление за изследвания, кръв, урина за да се види цялостното му състояние и защо е тази слабост, защо не може да мръдне и защо не се влияе от лекарствата. Излизат му изследванията и тази.....незнам как да я нарека(лекарката) му поставя диагноза Хепатит и му дава направление за хоспитализация в инфекциозна болница. излишно е да описвам паниката, която ни обзе всички и как се уплашихме за детето защото сме били заедно до преди няколко дена на почивка и той ми е гледал детето все пак...Пуснахме веднага изследвания на Калоян и се оказа чист. В същия момент свекър ми му оформят документите за прием  в инфекциозна болница за лечение от Хепатит. Той звъни от там  да ни каже, аз задържам нещата защото една приятелка казва, че може да съдейства да не влезе в Инфекциозна, а във Военна болница, но на другата сутрин, т.е. в петък. Отиваме в петък сутринта във Военна болница и лекарите там казват, че не са убедени, че това е Хепатит! Започват нови изследвания, но те препоръчват и СНИМКА, рентгенова. Отива се пак при джипи-то му за направление за снимка и съпругът ми изказва предположението, че това може да е пневмония, тази, която не се чува на слушалка, а се вижда само на снимка. Лекарката категорично отхвърля тази вероятност, не било възможно!!!
Правят снимката, излиза и се оказва, че не само е пневмония, а петното на дроба е колкото човешка длан и той си я е влачил от близо есец и накрая просто е рухнал и тази 1 месец го лекува от какви ли не глупости...
Приеха го веднага в Пирогов, лекарите са се хванали за главата като са видяли снимката, на системи е и вече е по добре.
Задавам си въпроса, ами ако не бяхме спрели приема му в Инфекциозна, ако го бяха приели там и бяха започнали да го лекуват от Хепатит, тогава какво щеше да стане??? И защо има толкова некомпетентни лекари? И защо трябва да сме информирани почти колкото тях, когато отиваме при тях  да ни лекуват за да не ни уморят???

Извинявам се ако е станало дълго, просто исках да споделя и да ви предупредя!!!
Виж целия пост
# 1
Слава на Бога, че човека сега е по-добре! За съжаление обаче това не е еденичен случай!
Виж целия пост
# 2
точно затова описах тук случая, за да си имаме едно наум. Ако сами не се грижим за себе си не можем да разчитаме, че друг ще го направи...
Виж целия пост
# 3
Тъжно Rolling EyesДано човека се въстанови по-бързо.
Факт е обаче,че наистина трябва да се информираме,за да не ни уморят некомпетентни лекари, на които иначе разчитаме да ни спасяват живота. smile3512Допреди да родя съм смятала лекарите за едва ли не всемогъщи,но покрай болестите на детето и аз почнах да ставам половин доктор.Сега при боледуване чета,питам,ходя на лекар и аз решавам как ще се лекува детето и се надявам че постъпвам правилно.
Виж целия пост
# 4
Проблема е че ги избираме и ги търпим - не се оплакваме (форума не го приемам като форма на оплакване).
Когато почнем да се оплакваме за нанесени вреди от неадекватно лечение, нещата ще започнат да се подобряват.
Дотогава така ще кретаме.
Виж целия пост
# 5
ситемата е скапана
едно време ако те боли бъбрек -отиваш на уролог,ако е сърце -на кардиолог и т.н.
а сега ква стана,ще ни лекува за всичко едно джи-пи и той трябва да прецени и то в краен случай ,след като вече е оплел конците ,дали трябва да ни праща на специалист.
не е възможно един общопрактикуващ лекар ,да ни лекува адекватно, за всяка болест си трябва профилиран специалист.....
ама ще се доберем до него ако джи-пито ни даде направление,което в много случаи се оказва лукс,след 15 число от месеца -край ,направления няма и естествено трябва да се бръкнеш в джоба и да си платиш на специалист
човек не избира кога ще се разболее
оня ден отивам за направление- то свършили,чак другия месец,за кво ми е тогава,аз сега имам нужда
познайте кво направих-платих си на специалист,а защо плащам здравните,веднъж да ми се наложи и удрям на камък
Виж целия пост
# 6
Аз съм толкова разочарована от здравната система, че не знам вече за кого да разкажа. Почти непрекъснато се карам с лекарите и накрая излизам права.Миналата година съпруга ми вдигна много висока тепмература.Ден,два,три и му изписаха антибиотик.Температурата обаче дори се покачи до 40 градуса.Настовах лекарят да го изпрати на снимка, но не ще.Нямало нужда, нищо не се чувало на слушалка.Реших въпреки всичко да направим снимката с наши средства и се оказа пневмония.Постъпи в болница ,а там казаха че това било централна пневмония и на това място имало опасност да е мн.лошо - рак.Бяхме се побъркали от притеснение докато излезе контролната снимка ,защото от нея зависеше всичко. Непрекъснато плачех, той също.Излезе чиста- снимката, тази контролната. Аз обаче още съм травмирана, защото от това лято по-малко сутрин се покашля след едно грипно заболяване, което изкарахме и двамата.А не е пушач.Иначе се чувства добре.
Виж целия пост
# 7
Аз също съм изключително разочаровано от повечето лекари в системата .Имам чувство че трябва да се пазим от тях ,а не да разчитаме на тях за помощ и при нас с джи пи то картинката е същата не иска да дава направления , едно и също  традиционо лечение или убеждаване че нищо ни няма и нямаме нужда от кръвни изследвания или консултация със специалист .И  аз като вас чета много за да си слагам диагнозите сама ,а след това плащам от джоба си за изледвания и консултация със специалист за да получим адекватно лечение , и при това съм осигурена със доста солидни здравни вноски
Виж целия пост
# 8
Благодаря че сподели !
Това е много неприятно и аз искрено се надявам човечеца сега да е по-добре  Praynig
Просто нямам думи,такива случаи са много и трябва пациента едва ли не да е повече от лекар,за да може да се защити...
Айде,ние тук получаваме информация една от друга и от форума,ама колко хора само на докторите разчитат....
Виж целия пост
# 9
Лили...ужас!
Но не се учудвам хич. ама ХИЧ!

Подобно нещо се случи с баща ми преди време.
Не ми се разказва и не ми се спомня.
Мислихме, че си отива. И за малко да си отиде....
Едвам го спасиха накрая, от "нищо му няма, грип-ще се оправи".
Както и да е....Да е жив и здрав!

Много се раздвам, че свекър ти е по-добре  Hug
Виж целия пост
# 10
Не е само в българия така. И тук в Германия много от лекарите са некадърници. Пове4е съм нау4ила zа болестите си и как да се спрява с проблемите си от вас и от интернет въоб6те отколкото от лекарите. За съжаление добър лекар се намира трудно.  Sad
Виж целия пост
# 11
   НЯМАМ ДУМИ    smile3514   НИЩО НОВО    smile3511   РЗЧИТАМ НА СЕБЕ СИ, ЗАЩОТО ЗАГУБИХ ДЕТЕ И БЕЗМАЛКО И ВТОРО... newsm45 НЕВЕДНЪЖ  СЪМ ЧУВАЛА ПОДОБНИ ИСТОРИИ   smile3512 МОЛЯ СЕ ЧОВЕКА ДА СЕ ОПРАВИ smile3525
Виж целия пост
# 12
При мен се случи същото преди няколко години. Имах 39 всяка вечер, но никой не предположи пневмония. Вуйчо ми е в пулмологията във ВМА и ме преслуша и нищо не чу. Оказа се след 10 дни вече, че съм с плеврит, изкарала съм пневмонията на крак без да се чуе и разбере. Вече бях със страхотно стържене от десния дроб, сраствания и ме използваха за учебно зайче на специализантите. Laughing Пневмонията не се улавя лесно понякога. Именно отпадналостта ми накара майка ми да се усъмни, но късно. В крайна сметка лежах 10 дни във Военна на АБ венозно.
Виж целия пост
# 13
работих извесно време в неврологично отделение, нямам просто думи да опиша дивотиите които се случваха
колежки-мед.сестри,крадяха от ампулите с лекарства на инсултно болни и им пускаха само банките с разтвор
и не само това, просто не ми се влиза в подробности
недоволни били от заплащането,но какво са виновни горките пациенти
искам да уточня ,че тази болница е в малко градче
Виж целия пост
# 14
Благодаря за предупреждението!
Заради такива случки майка ми не сме да потърси лекарска помощ, а има нужда.
Надявам се свекър ти да оздравее бързо!

А вие мислите ли да предприемете нещо срещу този лекар?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия