Към майките на момченца!

  • 2 077
  • 34
Според вас,трябва ли да се заголва цялата главичка на пишлето? Има много противоречиви мнения. Едни казват нищо да не се прави,други леко да се придърпва по време на къпане,а други,че задължително трябва да се заведе лекар да му направи тази процедура...,тъй неприятна. Вие какво мислите и правите по въпроса? Благодаря!
Виж целия пост
# 1
На Боян педито му я дръпна отведнъж още като беше на 2-3 месеца,а на Дарко все още не е.Но на тази консултация ще го направим.Болката е голяма за детето,но по-добре така да минава бързо
Виж целия пост
# 2
Ние си го заведохме на уролог  като стана на 6м. и той му я дръпна,след което му сложи антибиотик,защото е възможен и се получава най-често отток Rolling EyesКаза ни 3 дни да си го мием ,но без да я забелваме и да му слагаме компреси от риванол,за да спадне отока newsm78На 4 ден вече всяка божа вечер пишлето се дърпа и се измива със сапунче,защото има опасност да залепне отново . NaughtyКато ни направи тази манипулация един ден го боля като уринира,но е нормално не се притеснявайте.Но моят съвет е да се обърнете към уролог-специалист за това,а не към Педито,защото има много трагични случаи,като напр. после да набере пишлето и вдигане на висока Т.Успех и не се притеснявайте.Всичко ще е о`кей  bouquet
Виж целия пост
# 3
Тази тема е дискутирана N-пъти Sad Виж в Здравния форум-има писано предостатъчно...и реши ДАЛИ да го правиш изобщо.
Виж целия пост
# 4
Съвети така не се хващам да давам,вие трябва да прецените.Сина ми на годинка го заведохме на уролог и му я забели.Рева много,боля го много,месеци след това рева на всяко заголване и едва от скоро не се дърпа като му я заголвам.Ние май късно му я забелихме,но педиатърката ни тогава ми каза,че се прави след годинка...не знам.
Виж целия пост
# 5
Ние всяка вечер след баня почистваме с памуче и  леко  заголваме и има резултат-част от  чурката вече  е заголена, предпочитам така отколкото отведнаж и  да го  боли
Виж целия пост
# 6
zdraveite,moeto beb4e e na 2 mesetsa i po savet na li4nata lekarka mu go zagolvame ot samoto na4alo.v parvite sedmitsi nqma6e nikakav efekt,no sega ve4e ima rezultat.spored men taka e po dobre,za6toto kakvoto i da e kato mu go drapnat ot ras mnogo pove4e 6te go zaboli
Виж целия пост
# 7
Аз започнах да забелвам от първия месец, сега е цялата забелена, само малко отляво има още 1-2 мм да се смъкне, ама ще се отпусне. В началото бях много упорита, защото имаше само 1мм дупчица, колкото да пишка, а се бях наслушала на гадните истории и реването, после и болката при пишканее и т.н., когато лекарят е забелвал и държах аз да го направя. Всяка вечер малко по малко, той нищо не разбра, не го болеше. Отскоро (вече на 9-10 мес.) почна да стиска краците като я пипна Mr. Green , но едва ли го боли, то страшното мина, вече само я мием, не опъвам... Мисълта ми е, че колкото е по-малко бебе, толкова по-добре, щото още не разбира (поне при нас така беше) и не го болеше.
Виж целия пост
# 8
Ния започнахме по средата на първия месец. Малко по малко всяка вечер или през вечер по време на къпането и малчо нищо не разбра.  За мен колкото по малко толкова по добре , ще си спестиш доста мъки в последствие. Ако те е страх го заведи на уролог докато е по малък , да не се гоните после при всяко къпане и миене.  Все пак ти си решаваш наи  добре ,това са само нашите мнения. Peace
Виж целия пост
# 9
Благодаря ви за отговорите.И аз предпочитам лека - полека,отколкото да го боли и да му пречинявам стрес.Ще видя какво пише в здравния по въпроса!
Виж целия пост
# 10
От втория месец лекичко по време на баня го забелвам, не драстично, но сега има разлика.
Виж целия пост
# 11
Ние леко придърпваме с мъжа ми когато го къпем и почистваме.Мисля че не бива да се насилва.А педи последния път я дръпна доста и каза че почти е готова.
Според мен я придърпвайте по малко но не силно. Hug
Виж целия пост
# 12
Ние започнахме от самото начало.Малко по малко всяка вечер по време на баня,и така към 4-тия месец беше изцяло забелена.Така е по-добре отколкото да я дръпнат изведнъж и да го боли. Peace
Виж целия пост
# 13
На две години е почти. Никога не съм забелвала, нито имам намерение да го правя.
Виж целия пост
# 14
Преди да започнеш да дърпаш и мъчиш бебето си, наистина прочети и обратното мнение, каквото е моето.
Наистина, тук мненията са 50/50.
Ще ти напиша какво съм прочела и научила от многото ровене и четене в нета. Само да уточня, че това е мое мнение и не го налагам на никой, това е вътрешното ми убеждение и инстинкт и винаги досега като съм следвала майчинските си инстинкти не съм грешала.
Какво е забелване разбрах чак когато педиатърката ни на втората консултация, без никакво предупреждение или обяснение дръпна да оголи пишлето му и тръгна кръв. Това така ме потресе, че още тогава разбрах, че има нещо нередно. От тогава не й разрешавам да пипа пишлето. Ако ме беше предупредила какво ще прави, не бих й разрешила и първия път.
Фимозата (или залепянето на кожичката за главичката на пениса) е естественото състояние на пишлето. Така се предпазва главичката от инфекции и натрупване на мръсотия. Има някакъв минимален процент (ще те излъжа за числото, но май беше от рода на 2%) на деца с патологична фимоза, т.е. - това от което всички се страхуват че може да стане ако не забелват. Но аз сравнявам фимозата с апендицита - при някои (минимален процент)се възпалява, при повечето не. Но не оперират всички да им го махат, щото може да се възпали.
Според повечето изследвания кожичката се отлепя сама някъде между 4-тата и 7-мата година, като често това става по съвсем естествен начин или те като си играят с пишлето го забелват сами, но е възможно това да стане и през пуберитета чак (когато започне да им става пишката). То всъщност чак тогава им трябва на момчетата забелена пишка, като малки за какво им е нужно да се показва главичката  навън?
Природата си знае работата, а не е хубаво да й се месим по такъв зверски(според мен) начин. Ако пък се случи така, че детето ти е от тези 2 %(примерно, не ти го пожелавам)то ще му се направи операция/рязване от хирург и това няма да е толкова травмиращо като това месеци и години всяка вечер да тормозиш детето си. А че това е тормоз никой няма да отрече, само прочети как пищят децата на тези, които забелват, как не искат да пишат...абе, ужас, не бих подложила детето си на това.
И ще нещо - веднъж като забелиш няколко пъти, после няма спиране, щото се е нарушило вече това естествено слепване на кожичката към главичката и започва това полу-отлепено, полу-залепено място да се пълни с мръсотийка (така наречената смегма) и щом веднъж си се хванала на хорото, ще трябва да го играеш.
И така, до тук ти написах какво съм прочела и какви изводи съм си направила. Сега ще ти напиша личния си опит. Не пипам пишлето на сина си. Вечер той си заспива щастриво, без ревове и даже не ми се налага да го къпя всяка вечер, а през вечер(с мокри кърпички изтривам). Виждаш колко е голям от подписа ми и не съм имала никакъв проблем досега. Няма да му пипам пишлето и за в бъдеще, ще оставя всичко на естествения ход на природата. Да му се отлепя когато има нужда, сега такава няма, а и в близките години няма да има. Ако в пуберитета още не му е отлепена или има някакъв проблем, както казах, отива се на хирург и толкоз. Освен това детето тогава е голямо и съзнателно и няма да изживее травма, може да му се обясни като на голям човек кое как и защо трябва да се направи...
Та така, аз ти представих моята гледна точка. Ти прочети добре в здравния форум има закована тема за фимозата и чак тогава реши как да постъпиш.
Но най-добре чуй сърцет ти какво ти казва по въпроса.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия